Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: czym mozna sprzatac / czyscic pod maska ?

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    czym mozna sprzatac / czyscic pod maska ?

    nigdy ni ruszam nic pod maska gdy myje auttko, pod maska auto nie widialo szmatki,
    wiadomo moge zdjac plastiki i je wymyc, tyle to w sumie wiem, wiec w koncu to chce zrobic,
    chcialbym natomiast (jesli mozna to robic) umyc / wyczyscic bebechy ktore widac pod maska po zdjeciu tych wszystkich plastikow,
    moje pytanie:
    co i CZYM moge czyscic ?

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Mało się znam na myciu auta pod maską, ale z tego co wiem żadna elektronika, akumulator, układ zapłonowy nie mogą mieć styczności z wodą. Trzeba to więc zabezpieczyć np. owinąć folią i taśmą, a po wymyciu wszystko idealnie wysuszyć zanim odpalisz.
    Jeżeli nie masz zacieków olejowych wynikających z jakiś usterek (co kiedyś mi w samochodach myli poprostu wodą pod ciśnieniem - dobrze jak ciepłą) to może nie warto. Mimo to są środki specjalne do mycia silników, które później płuka się wodą.
    Zanim zabierzesz się za mycie "wnętrzności" autka silnik musi być schłodzony. Środki po nałożeniu na elementy przy wysokiej temperaturze mogą reagować i coś uszkodzić. Dodam jeszcze że przy różnych rodzajach smarów, podobnym rozpuszczaj podobne. Wszelkie zabrudzenia tłuszczowe usuną rozpuszczalniki niepolarne np. bezyna. Ważne jest by później je dobrze wypłukać. Inaczej doszłoby do ich zapalenia się.

    Na razie tyle mi przychodzi do głowy. Jak znasz się na chemii, to Ci się bardzo to przyda. Służe pomocą swoją drogą, choć to nie mój konik Natomiast dla bezpieczeństwa środowiska, takie zabrudzenia lepiej myć w specjalnej myjni z odprowadzanymi ściekami, a nie na podwórku przed domem.

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Najprostszy sposób ściereczka zamoczoną w benzynce.
    Mozna umyć karcherem ze środkiem do mycia silników, ale tutaj możesz zbyt mocno zmoczyć układy elektryczne i może auto postać kilka dni zanim przeschnie (raz tak myłem, efekt był super - ale auto postało dwa dni).
    Lub po prostu kupujesz środek do mycia silnika (np. AKRA płyn do mycia silnika 0,7L)

  4. #4
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Ja u siebie dużo czyściłem ściereczkami z alkoholem i WD40 na mikrofibrze Trzeba dużo czasu żeby doprowadzić wszystko do porządnego stanu, ja zaczynałem od zarośniętego brudem a teraz wygląda to tak:

    TT Quattro - Stage 1

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Preparaty do rozpuszczania tłuszczu, oleju, smaru, dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym, są specjalne nawet do mycia sinika, im droższy tym lepszy, ale te tanie też dają radę, bardzo pomocna w myciu jest szczoteczka do zębów, idealnie czyści się nią różne zakamarki na silniku
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Woda z szarym mydlem (mama mowi ze dobre na wszystko) + szczoteczka do zebow ale takie mycie to tylko raz do roku bardziej dbam aby spodnia strona klapy lsnila i wszystkie zakamarki czyste byly
    Ps
    Jak robilem prawojazdy bylo nawet takie pytanie w testach ile razy do roku powinien byc czyszczony silnik -odp. Chyba oczywista
    I TT

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiście tak jak już napisano , są specjalne preparaty do czyszczenia silnika .

    Nie mniej jednak jak chcesz to zrobić szybko w konkretnym miejscu ( np wyciek) i nie tracić dnia czy 2 na suszenie silnika to polecam spray do czyszczenia hamulców .
    Rozpuszcza tłuszcz i brud rewelacyjnie , szybko paruje a dodatkowo fakt że jest dawkowany pod ciśnieniem pozwala dotrzeć do różnych zakamarków .
    Pryskasz na brudne miejsce i podążasz strumieniem za spływającym brudem , dobrze jest też przedmuchać potem sprężonym powietrzem aby pozbyć się płynu z zakamarków w których może się on uzbierać i nie spłynąć grawitacyjnie ..
    Poza tym jest on bezpieczny dla gumy i plastików ..

    Coś takiego np .
    VALVOLINE BREAKE CLEANER DO CZYSZCZENIA HAMULCÓW (223806328 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    zakupilem preparat do czyszczenia silnikow oraz do czyszczenia hamulcow,
    powiem tylko, ze tego do czyszczenia silnikow nawet nie otworzylem...

    zaczalem od tego do hamulcow, bo ma on jedna zasadnicza przewage nad tym do silnikow
    nie trzeba go pozniej splukiwac woda - tylko psikasz i tyle,
    natomiast te preparaty do silnikow wg instrukcji trzeba obficie splukac woda po kilku minutach - roznica w obu metodach spora - nie widzialo mi sie robienie fontanny pod maska

    ja zakupilem ten:
    SONAX Professional Bremsen & Teilereiniger - spora butla 500 ml
    Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    powiem ze mialem spoooory syf na bloku silnika - mam zdj. ale az wstyd pokazywac
    psikniecie tym cudem i poooooooszlo - sciana bloku wyglada jak prosto z fabryki bez czyszczenia - tylko psik tym cudem (strumien pod cisnieniem) i po pracy,
    nastawialem sie na kilka h pucowania, a poszlo w kilka minut
    reasumujac - polecam

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cieszę się że jesteś zadowolony Jak się wstydzisz ''przed'' to daj jakieś fotki ''po'' ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Sonax jest bardzo dobry do czyszczenia silnika,potwierdzam,bo tez mi ogarnol caly syf,pod maska musi byc blysk.POZDRAWIAM

  11. #11
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    podbije,
    ogladam wlasnie myjnie u mnie w miescie i jest usluga mycie silnika, chociaz ja nazwalbym ja raczej mycie komory,
    wyglada to tak:




    hmmm mozna bez obaw wyslac TT na taki zabieg, czy to raczej usluga przed pchnieciem auta na handel ?

    "Love Them BOTH" - M.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Doczepiam się do pytania. Też chciałem obmyć pewne elementy które są zakurzone lecz nie chcę by obejmy i inne elementy pokryły się rdzą. Swoją drogą i tak mam czysto...

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ja mam bardziej obawy przed elektryka/elektronika, ktora jest pod maska - stad pytanie

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jestem sceptycznie nastawiony do takich zabiegów .
    Wtyczki w układzie elektrycznym nie są do końca wodoszczelne zwłaszcza w autach już nie najmłodszych choć i nowych to dotyczy .
    Owszem jak byś to robił u siebie w domu i zostawił byś silnik do wyschnięcia w ciepłym pomieszczeniu na dzień lub 2 to czemu nie .

    Nie twierdzę że na 100% coś się stanie ale jest zwiększone ryzyko . Jak by nie było masa ludzi przecież tak myje










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Gdy Jambolek był w PL to sam byłem świadkiem jak gościu zaraz po zajechaniu na myjkę zimną wodą mył rozgrzany silnik. Nie było tam żadnych plastików itp kłęby dymu ino szły... :/

Podobne wątki

  1. Maska vs doniczka
    Przez Lex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 20:02
  2. Coś piszczy pod maską???
    Przez bold22 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 17:51
  3. Maska do 8N
    Przez marcelinho_88 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 21:16
  4. Dym pod maską
    Przez Mirek-2010 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 13:05
  5. Po czym można poznać właściciela TT?
    Przez PN w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •