Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: TT Q225 SERIA vs Peugeot 406 Coupe

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18

    TT Q225 SERIA vs Peugeot 406 Coupe

    Właściwie pierwszy KILL przytrafił mi się, jak wracałem zakupionym autem do domu po 30 nieprzespanych godzinach

    Jechałem sobie spokojnie, by kolega za mną Passatem 1.9TDI 90KM bez navi mógł nadążyć, a tutaj wyprzedza mnie 406 Coupe, a jego właściciel rzuca pogardliwe spojrzenie. Nie mogło skończyć się inaczej - podniosłem rękawicę. Wyprzedził mnie przy około 120 poza zabudowanym.Zanim zdążyłem TTkę zrzucić z szóstki na odpowiedni bieg i ogarnąłem co się wokół mnie dzieje francuskie czerwone dwudrzwiowe coupe sporo mi odjechało. Do prędkości 180km/h sporo się spociłem przez dość duże baty na początku. W końcu doszedłem Peugota, który mknął sobie 190 w zabudowanym... Wjechaliśmy na lepszą nawierzchnię i udało mi się go ŁYKNĄĆ. Po tym killu przez chwilę zastanawiałem się jak to możliwe, żebym miał problemy dojść taki wynalazek. W domu okazało się, że te cuda wychodziły z 3.0 V6 o 207 koniach mocy... Po zabiegu zjechałem na stację na papierosa i hot-dogach, aż po pięciu minutach pojawił się mój przyjaciel z Passtucha

    Dzięki wygranej z w sumie godnym przeciwnikiem stwierdziłem, że TT jest świetne i nie pozwala sobą gardzić na drogach To moja miłość od pierwszego wejrzenia Czekam na rewanż z tym Panem spod świateł Stwierdzam już też pomału, że przydałoby się coś pomodzić, żeby na przyszłość wyprzedzać bezpiecznie

  2. #2
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Gratuluje kilaostatnio kolega PatrykTT z naszego forum sprzedal swoje TT225km pięknie doinwestowane,nowy nabywca TT po dokonaniu kupna pozegnal sie,ale do domu nie dojechal,bo po dziesięciu km wpadl do rowu,auto ucierpiało dość znacznie,ale nikomu nic się nie stało,a teraz najlepsze, kolega Patryk dzwoni na drugi dzień rano i pyta jak droga minela ,jak tam TT i czy wszystko chodzi?,a dzwonnik na to ze oj dziekuje wszystko ok,droga spoko i TT pięknie smigamoral taki ze lepiej nowe auto poznac zwłaszcza sportowe i wyczuć limit przyczepności w zakrecie. TT kolor Czarny tablice DKL z Nowej Rudy z pomarańczowymi felgami pięknie posadzone,bylo na słynnym zlocie TT w Pietrzyskach kto był ten wie i zna Patryka.Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Gratuluję. Jednak 406coupe 3.0V6 jest bardzo mułowatym autem, a wersja w automacie to totalnie muł. I pytanie skąd wiesz, że to było 207KM, a nie 193KM? bo były dwie wersje. Przyspieszenie tej mocniejszej do 100 to 7.8s, a w TT 6.4s. Jednak kill to kill więc gratuluje jeszcze raz.

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gdyby się ścigali z kreski pewnie 406 szybciej zostałoby z tyłu. Takie ściganie z rolki aut gdzie różnica jest rzędu 20-30 ps nie jest już takie spektakularne stąd chwile się TT musiała napocić gratulacje killa.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez DAWIDONLYPL Zobacz posta
    Stwierdzam już też pomału, że przydałoby się coś pomodzić, żeby na przyszłość wyprzedzać bezpiecznie
    Heh , podoba mi się to stwierdzenie

    Gratki killa







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Francuzi mają spore doświadczenie w prod. małych Gti i można się niemile zaskoczyć, znajomy ma Megane RS i wole unikać konfrontacji bo nie wiem jak zniósłbym porażkę z takim żelazkiem.

  7. #7
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    maja doswiadczenir,niestety coraz rzadziej je wykorzystuja

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    Wiem, że nie było rozsądne to co zrobiłem, tym bardziej, że byłem nie wyspany i nie do końca sprawdzonym autem robiłem jakiś 50 ty km ... Jednak jak mając taką zabaweczkę popuścić jakiemuś Peugotowi? Wnioskuje, że to wersja mocniejsza, bo naprawdę chwila była mi potrzebna, żeby go doścignąć, a później przegonić No chyba, że z moim coś nie tak, jednak na to pytanie już wkrótce hamownia da mi odpowiedź

    Jakby nie patrzeć, byłem właścicielem TT niecałą godzinę, a KILL zaliczony Szukam kolejnych okazji by reprezentować markę

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szukaj szukaj, bo ten klocowaty wóz to żaden przeciwnik dla zdrowej 225, odnośnie małych GTI to jest taki 106GTI i nieźle to idzie, bo masa robi swoje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    eee bez przesady... te małe gti nie mają startu... nieco sie najezdziłem tymi francuskimi padaczkami, bo za studenta było ekonomicznie... ale problem jest taki ze te citroeny i pełgeoty gti/vts mają jako taki start do 100-130 km / h a potem sie zaczynają już mulić zeby tak dotłuc sie do 180-200km/h to trzeba sporo czasu juz ... plus to że skrzynie szybko siadają... no i przy takich prędkościach nie ma, powtarzam nie ma prowadzenia... mimo wszystko masa, esp itp itd pozwala autu po autobahnach jechać pewniej...
    zasadniczo tt vs gt/gti/vts to jak porównać oko do d... hehe
    pozdr

  11. #11

    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Mialem pare citroenow i do polski troche inne wersje silnokowe trafiaja ale odchudzone saxo vts z dobrym chipem moze z tt w seri powalczyc ale po 3 cytrynach z rzedu i tak wybieram tt ...

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez Michal1982tt Zobacz posta
    Mialem pare citroenow i do polski troche inne wersje silnokowe trafiaja ale odchudzone saxo vts z dobrym chipem moze z tt w seri powalczyc ale po 3 cytrynach z rzedu i tak wybieram tt ...
    Saxo? które 1.6 16V 118KM ? auto małe zwinne, ale przy TT nie ma szans. Chyba, że mówisz o przebudowie całego auta i wtedy coś może namieszać(były projekty po 190KM), ale w tym momencie możemy postawić TT Pawła i zrobi wiatrak z Saxo. Jeśli chodzi seria do serii to nie ma co porównywać. Tym bardziej Xsary 2.0 16V 167KM czy C4 2.0 177KM. Jedno i drugie to dużo palące klocki. Nie wspominając o silnikach 3.0 V6 , które brzmią a nie jadą.

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Tak Piotrek to 120 konne w seri ma 7.6 do setki jak troche sie pomadzi i bude odchudzi to sekunde mozna zbic a porownanie bylo do tt w seri oczywiscie

  14. #14
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Miałem po kolei Saxo 1.6 16V 118KM, Xsarę 2.0 167KM, C4 2.0 177KM i 406 Coupe 3.0 V6 193KM. I każde kolejne auto gorzej jeździło. I jeśli porównujemy serię to Saxo z TT nawet 180KM nie wygra. A jak mówimy o modzeniu, to 1.8T w Audi taniej i łatwiej zmodzisz niż wolnossące 1.6 16V.

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    No ja po saxo mialem c2vts ktore zamienilem na tt bo to tez gorzej od saxo latalo ale wsumie to fajnie by bylo takie saxo uturbic haha

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Moje Audi /Peugeot RCZ 1.6 200 km
    Przez wiewioraandrzej w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 12:30
  2. Seria TT Q225 vs Supra III vs Accord VI vs Mx3
    Przez Dydol w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 14:30
  3. Peugeot RCZ Coupe... inspired by... ? ;]
    Przez M and V w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 21:46
  4. moje TT vs. Peugeot 407 coupe
    Przez piła w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 21:10
  5. Audi TT coupe 225q vs Bmw seria 5 E39
    Przez Peluquero w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2008, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •