Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 126

Wątek: Wydech 2x2

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Wydech 2x2

    Ostatnio "ożywił" się temat 2rurki w MK2 dlatego wrzucam fotkę mojej TT. U mnie jest układ wydechowy ulter + koncówki ulter. Każdy zakład zajmujący się wydechami to ogarnie a wygląda to tak:

    Jak by ktoś chciał sobie zrobić taki mod nie musi szukać wydechu od TTS. Jest alternatywa taka jak np. u mnie.
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ostatnio "ożywił" się temat 2rurki w MK2 dlatego wrzucam fotkę mojej TT. U mnie jest układ wydechowy ulter + koncówki ulter. Każdy zakład zajmujący się wydechami to ogarnie a wygląda to tak:

    Bardzo ładnie, ale trzeba pamiętać o tylnym dyfuzorze.
    Bez dyfuzora od TTS ciężko zrobić cwairuren.

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ostatnio "ożywił" się temat 2rurki w MK2 dlatego wrzucam fotkę mojej TT. U mnie jest układ wydechowy ulter + koncówki ulter. Każdy zakład zajmujący się wydechami to ogarnie a wygląda to tak:
    ooo koncowki wygladaja znajomo Kiedys miales chyba inne (mniejsza srednica) 2x2? Ja do swoich dalem im konkretne wymiary (kat sciecia, srednica po szerokosci i wysokosci i odleglosci miedzy rurkami) i wiem, ze potem poszlo to do stalej oferty ultera. Tu link do moich http://new.ulter.com.pl/data/gallery/images/audi_tt.jpg

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    ooo koncowki wygladaja znajomo Kiedys miales chyba inne (mniejsza srednica) 2x2? Ja do swoich dalem im konkretne wymiary (kat sciecia, srednica po szerokosci i wysokosci i odleglosci miedzy rurkami) i wiem, ze potem poszlo to do stalej oferty ultera. Tu link do moich http://new.ulter.com.pl/data/gallery/images/audi_tt.jpg
    Na początku były końcówki takie jak od 3.2 a później gotowe Ulter.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Bardzo ładnie, ale trzeba pamiętać o tylnym dyfuzorze.
    Bez dyfuzora od TTS ciężko zrobić cwairuren.
    Nie zgodzę się bo można pójść jeszcze mniejszym kosztem tak jak zrobił to poprzedni właściciel mojego auta - po prostu w plastiku zostało wycięte miejsce na wydech a zostało zrobione to tak że nie widać że to nie-oryginał.
    Ja oczywiście kupuje niedługo dyfuzor żeby wyglądało jeszcze lepiej.

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Sorry ale druciarstwa na tym forum nie popieramy Jak już robić to porządnie albo wcale.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Sorry ale druciarstwa na tym forum nie popieramy Jak już robić to porządnie albo wcale.
    Myślę, że jeśli wycięcie byłoby identyczne co oryginalne, tyle że po drugiej stronie to jak najbardziej, to żadne druciarstwo. Druciarstwem jest robienie czegoś na odpie***, typu mocowanie filtra na jakieś druciki itp. A jeśli wyglądało dobrze, to nie widzę przeszkód, przynajmniej mnie by to nie przeszkadzało. Z pewnymi 'projektami' jest tak, że jak już się spróbuje, będzie to fajnie działać/wyglądać to i wzięcie może być większe.

    To tak jakby nazwać druciarstwem robienie przez Jerrego ledów własnoręcznie w domu, bo przecież można kupić gotowe oprawki. Zrobił, jest super, taniej, lepiej - po co przepłacać. Takie półśrodki nie zawsze są złe

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie porównuj robienia ledów (lepszych niż są dostępne w sklepach) do niszczenia dyfuzora piłą. Jak by nie wyciął to nie będzie wyglądać jak fabrycznie dlatego, że dyfuzory na 2 rurki wyglądają inaczej niż na 1. Dla mnie to może sobie wyciąć nawet wloty na masce jak ma ochotę ale czegoś takie nie popieram i będę nazywał druciarstwem
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Jaqob, ale weź pod uwagę, że są firmy, które robią ze zderzakami różne dziwne rzeczy typu klejenie, wycinanie itp. i nie zawsze wycinanie czegoś w zderzaku musi wyglądać tak że pan Miecio bierze do ręki piłę i rżnie zderzak, są różne bardziej cywilizowane metody, można uzyskać efekt zbliżony do wycinania fabrycznego i nie zauważyłbyś różnicy i nazywanie tego druciarstwem to już lekka przesada. Piszesz, że i tak nie będzie wyglądać tak jak fabrycznie, ale wcale nie musi, a może też wyglądać dobrze. Tak samo oświetlenie robione przez Jerry'ego (idąc dalej tym tropem ) świeci mocniej (przy okazji ładniej) niż oświetlenie LED montowane seryjnie np. w Audi, czy w związku z tym, fakt że jest to niezgodne z fabryką czyni to już druciarstwem?

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli taki zderzak zostanie zrobiony profesjonalnie przez firmę to spoko. Rozumiem też kiedy czegoś takiego nie ma i trzeba samemu przerobić. Natomiast nie widzę sensu takiego zabiegu kiedy przecież jest pełno gotowych fabrycznych na allegro bez kombinowania i rzeźbienia. Chyba, że ktoś chce nadać inny kształt temu zderzakowi i kupuje jakiś inny KIT gotowy pod TT MK2.

    Jak najbardziej jestem za modyfikacjami takimi, które ulepszają coś fabrycznego a nie psują.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jak najbardziej jestem za modyfikacjami takimi, które ulepszają coś fabrycznego a nie psują.
    Ja również i jestem w stanie odróżnić takie mody od druciarstwa, którego tak jak i Ty nie popieram.

  12. #12
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Nie porównuj robienia ledów (lepszych niż są dostępne w sklepach) do niszczenia dyfuzora piłą. Jak by nie wyciął to nie będzie wyglądać jak fabrycznie dlatego, że dyfuzory na 2 rurki wyglądają inaczej niż na 1. Dla mnie to może sobie wyciąć nawet wloty na masce jak ma ochotę ale czegoś takie nie popieram i będę nazywał druciarstwem
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jeśli taki zderzak zostanie zrobiony profesjonalnie przez firmę to spoko.
    Nie chciałem kontynuować dyskusji bo nie o tym jest wątek. Jaqob - sam sobie przeczysz - skoro ktoś sam zrobi znaczy że odwali amatorszczyzne a jak firma to będzie super. Otóż nie. Nie każdy leci z byle wymianą żarówek, naprawą tylnej lampy albo robieniem caraudio do firmy bo po prostu umie zrobić to sam i to wcale nie gorzej.

    Przykład? Kupujesz oryginalny dyfuzor na dwie rurki z jednej strony (oczywiście jeśli średnice pasują):



    Uploaded with ImageShack.us


    Robisz obrys wycięcia z lewej, robisz lustrzane odbicie, odmierzasz odległości w jakich jest, wycinasz na gorąco, lakierujesz np na błyszczący czarny i koniec. I czym różni się wtedy od 3x droższego z ttshop? (pomijając inne modele)

    Nadal to druciarstwo?
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 09-12-2013 o 20:26

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja wszystko rozumiem jeśli zrobisz to profesjonalnie to spoko tylko zauważ jedną rzecz, że sugerujesz zakup dyfuzora, który później chcesz ciąć gdzie przecież można kupić od razu oryginalny dyfuzor na 2 rurki. Jaki sens jest kupowania kolejnego niepasującego, później w nim rzeźbienia aby na sam koniec i tak nie mieć efektu takiego jak z fabryki? Gdzie tu sens i logika?! Możecie się na mnie obrażać ale dla mnie nie jest to do końca profi rozwiązanie.
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Z tego co pisał Humidorek w swoim wątku, aby zmienić dyfuzor pasujący do wydechu 2x2 trzeba zmienić cały zderzak, a squirrelkuss ma chyba na myśli wycięcie miejsca na drugą rurę w dyfuzorze do wydechu 1x2.

    W każdym bądź razie osobiście też wolę zakup oryginalnych elementów, niż rzeźbienie i tworzenie tego samemu. Ale może po prostu nie mam smykałki to takiego bawienia się ...

  15. #15
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Tak - nie wspomniałem o tym ale chodzi mi o sam dyfuzor bez wymiany zderzaka (odchodzą koszty zbędnej wymiany).

Podobne wątki

  1. Wydech 1.8t 180 KM 99' Q
    Przez schabek17 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 17:32
  2. wydech
    Przez gibons w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •