Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: TT 8n 225 vs Bmw e36

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    93
    Kusi jak cholera, ale narazie sie wstrzymam i tak jak mowicie zadowala mnie ta moc co jest teraz Musze jeszcze podskoczyć na wiosne do Gregora na diagnostyke bo czasem cos jakby TiTi muliło i wolno wkręca sie na obroty ..

  2. #17

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Syneczkin - gratuluję killa. Co do programu i rozpoczęcia jakichkolwiek modyfikacji, to głęboko się zastanów. Jeżeli cieszy Cię teraz seria i masz ją zdrową, to nic nie zmieniaj - ja się nie dałam wciągnąć Do mnie przemawia argument, że mało jest kompletnych serii wśród TT.
    Dokładnie! Aga ma troszke racji choć sam sie głeboko zastanawiam nad modami.. musze głeboko przemyslec sprawe. Do wiosny troche czasu ;p

  3. #18
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    A nad czym sie tu zastanawiac, mozna zrobic lajtowy program a auto bedzie nie do poznania

    Mysle ze zeby auto bylo jak najbardziej seryjne to mozna zrobic DP, wywalic kata i moze srodkowy, zrobic tipa i jakby ktos sie zdecydowal fmica, a na koniec zapodac softa i mamy ok 250-260 konia i auto daje frajde na nowo

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o mody to nie ma się czego bać , podstawowe modyfikacje nie są wielką ingerencją w auto a zbliżają TT bardziej w stronę tego co prezentuje swoim wyglądem

    No i gratki kila BDW








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    93
    Nie mowie nie, nie mówie tak Jak narazie nie potrzebuje 260KM bo daje mi ogromną frajdę przy serii )

  6. #21
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez szyneczkin Zobacz posta
    Nie mowie nie, nie mówie tak Jak narazie nie potrzebuje 260KM bo daje mi ogromną frajdę przy serii )
    Jak nie chcesz kombinowac to nie baw sie w ustawki i nie wsiadaj do auta po programie, bo wtedy wpadniesz w wir.

    Ale wystarczy ze objedzie Cie 1.9tdi zrobione na ok 200km w lzejszej budzie i juz zaczniesz robic programy

  7. #22
    Awatar iksik05
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    brak
    KM
    .
    Rocznik
    .
    Kolor
    .
    Posty
    57
    Ja też na razię nie zamierzam wsadzać programu. Najważniejsze, żeby trzymać silnik w dobrzej kondycji

  8. #23

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    A jak "wrzuca sie program" w renomowanej firmie,gdzie robia to pro ludzie to znaczy,ze silnik jest wyzylowany i go zaraz szlag trafi?

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez iksik05 Zobacz posta
    Ja też na razię nie zamierzam wsadzać programu. Najważniejsze, żeby trzymać silnik w dobrzej kondycji
    Zawsze można sobie to jakoś wytłumaczyć, ja mam silnik z dwa razy większą mocą i jest on też w dobrej kondycji, ba przypuszczam nawet że w lepszej niż nie jedna seria, tak ze można mieć mocny silnik i w bardzo dobrej kondycji.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    93
    Wg mnie zalezy czy robi to amator czy profesjonalista który zna silnik od podstaw i wie jak dobrać odpowiedni strzał do podzespolów Jak narazie pozostaje przy 225 a co wiosna pokaże to sam nie wiem

  11. #26

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    No wlasnie...jak napisal Żuczek. Ja tez przypuszczam,ze moj motor jest w lepszej kondycji niz niektore. Mi by sumienie nie pozwolilo robic u amatora,co wrzuci Ci jakies "cos". Bez logow,bez hamowni i na koniec powie,ze masz 250 czy 260 a za tydzien turbina mowi dziekuje. Jak pare ladnych latek moj kolega kupil TT 180,dokupil do tego jakis "program" z allegro...dlugo turbo nie wytrzymalo...dal 400zl.

  12. #27

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Dokładnie! Jak się zabierać za modzenie, to tylko w pełnym profesjonalizmie, tak jak Ty Żuczku, tak jak Arttur czy Paweł i kilka jeszcze osób Trzeba najpierw albo mieć dużą wiedzę, albo kogoś zaufanego z takową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •