Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: problem ze zmianą z jedynki na dwójke - skrzynia manualna

  1. #31
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Mam podobny problem ale mnie dotyczy tylko przy zmianie pow 7tys z dwojki na trojke. Do tego musze zmienic bieg ultra szybko to dopiero wtedy uslysze krotki zgrzyt. U mnie to na 100proc synchro , u ciebie rowniez tylko u mnie dopiero wczesne stadium ,nie przeszkadza jeszcze ,wiec moznq jezdzic.

    Wymienilem olej na ori z aso 100zl za litr a wchodzi chyba 2.5l. Raczej nic nie pomoglo ale olej mial nie ciekawy kolor i konsystencje.
    Po zmianie zdecydowanie na plus ogolna praca skrzyni tj biegi wchodza lepiej,jakby mialy swoje miejsce ,poprawila sie precyzja.

  2. #32
    Awatar ML3K0
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Gogołowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    31
    Kupiłem dziś olej MOTUL Gear 300 75w90. Dam znać po wymianie co i jak.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jestem po wymianie oleju w skrzyni i dyfrze. Zmiana na duży plus, przy zmianie biegu nie ma już zgrzytów choć przy wysokich obrotach biegi wchodzą troszeczkę ciężej ale wydaje mi się że tak powinno być.
    Stary olej wyglądał na świeży ale było go zdecydowanie za mało co pewnie było przyczyną zgrzytów przy zmianie jedynki na dwójkę.

    Tak na marginesie pytałem się w ASO o cenę wymiany synchronizatora i sama część to koszt około 150 zł ale za to za robociznę zawołali sobie 3500 zł ! Przy czym trzeba im odstawić auto na co najmniej tydzień.

  3. #33
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    WiTTajcie Panowie

    Pozwolę sobie odkopać temat. Moja skrzynia chodzi bardzo dobrze, ale przy wrzucaniu trzeciego biegu czuję takie jakby "chrupnięcie". Wszystkie biegi wchodzą ładnie, liniowo, prócz trójki. Nie jest to dźwięk zgrzytania zębatki, bieg wchodzi zawsze ale chciałbym się tej przypadłości po prostu pozbyć. Czy dobrze myślę że będzie to wina synchronizatora trzeciego biegu? A może po prostu zębatki wyeksploatowane?

  4. #34

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Szary
    Posty
    26
    Odkopię temat, bo mam to samo co kolega wyżej. Nie zawsze, ale 2-ka i 3-ka nie wchodzą gładko tak jak wyższe biegi. Też to bym określił jako takie "chrupniecie". Ale czasami zdarza mi się wrzucić bieg bez tego problemu. Jest to trochę niekomfortowe uczucie. Pytałem o to mechanika, ale on trochę zlekceważył temat. Myślałem, żeby zacząć od najtańszej opcji, czyli od półpanewek przy dźwigni przełączającej.
    Ostatnio edytowane przez jarski ; 29-10-2021 o 21:00

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez jarski Zobacz posta
    Odkopię temat, bo mam to samo co kolega wyżej. Nie zawsze, ale 2-ka i 3-ka nie wchodzą gładko tak jak wyższe biegi. Też to bym określił jako takie "chrupniecie". Ale czasami zdarza mi się wrzucić bieg bez tego problemu. Jest to trochę niekomfortowe uczucie. Pytałem o to mechanika, ale on trochę zlekceważył temat. Myślałem, żeby zacząć od najtańszej opcji, czyli od półpanewek przy dźwigni przełączającej.
    Nic to nie da. Jesli pozostale biegi wchodza ok a tylko problem z 2 i 3 a czasem lepiej wchodzi ( przy niższych obrotach albo jak wolniej zmienias) to znaczy, że synchronizatory się skończyły i nie rozpedzają koła na wałku odbiorczym co powoduje zgrzytem zebow przesuwki z zebami tych kol. Najpierw do wymiany sa tylko synchronizatory a jak te zgrzyty sa przez dlugi czas to przesowka sie tępi. W ostatecznosci kola zalaczane sie zuzyja a ze sa one parowane z kolami z ktorymi wspolpracuja to do wymiany bedzid caly gearset ale to juz bardzo skrajny przypadek i nie oplacalny w naprawie.
    Ogolnie mam czlowieka ktory te skrzynie robi perfekto tak aby smigaly jak nowe

  6. #36

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Szary
    Posty
    26
    Może powiem tak: ten brak precyzji czuję jedynie na drążku zmiany biegów. Mam wrażenie jakby to zależało od tego czy drążek skrecę bardziej w prawo czy w lewo przy przełączaniu biegów (jest taki luz na drążku). Najgorzej jest na 3-ce. Na 5-tce i 6-tce jest idealnie. Ze skrzyni nie słyszę, aby wydobywały się niepokojące dźwięki. Nie ma żadnych zgrzytów.

    PS Jeśli ktoś ma namiary na dobrego mechanika od skrzyń biegów z województwa małopolskiego to prośba podanie namiarów (w tym wątku lub na priv). Najlepiej na trasie Tarnów - Brzesko - Bochnia - Krakow. Może Quattro Service?
    Ostatnio edytowane przez jarski ; 30-10-2021 o 07:19

  7. #37
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    https://wlodek-wojciech.business.site/#details


    Lepiej uderz tu, robilem remont silnika w a4. Profesionalnie, bez problemow i naciagania na kase. I nie zrujnowalo kieszeni.
    Quattro servis jest mega drogi i opinie w internecie maja dramatyczne itp dlatego wybralem tego co podaje wyzej, w a4klub go polecaja i znajomy tez robil tam remont i polecal i nie zawiodlem sie.
    Pan wojtek jest specyficzny w rozmowie ale nadrabia wiedza i dokladnoscia.
    Nr do wojtka 504005569.
    On tam robi z kolega kazdy na swoj rachunek, jak bys tam przyjechal to wojtek jest po prawej stronie stanowisko.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  8. #38

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Szary
    Posty
    26
    Dzięki. Jak będzie okazja to podjadę.

  9. #39
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Zadzwoń najpierw czy zabierze sie za to itp

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Jeżeli nie ma zgrzytów, to może warto zacząć od regulacji linek?
    Czynność prosta do wykonania samemu.
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Skrzynia Biegow Automatyczna - Problem
    Przez Kilmi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 13:16
  2. Skrzynia automatyczna - problem
    Przez Kuba D w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 16:06
  3. Gwint, a zmiana zwrotnicy? Problem.
    Przez raper54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 06:18
  4. Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 09:45
  5. Problem ze skrzynią przy niskich temperaturach
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •