Nie znalazłem tutaj takiego tematu, dlatego wrzucam opis jak to zrobić krok po kroku. Dla starych wyjadaczy może jest to tak banalne, że aż śmieszne, ale jestem pewien, że nie jeden początkujący właściciel TeTetki może z tym mieć mały problem .



1. Odkręć dwie śruby T-25 mocujące pokrywę wlotu powietrza.
2. Odłącz czujnik MAF.
3. Odepnij dwa metalowe zaciski.
4. Ciągnij MOCNO w zaznaczonych na zielono miejscach. Nie stosuj żadnej siły w miejscach zaznaczonych na czerwono, bo połamiesz obudowę.
Obudowa trzyma się na czterech, gumowych - hmmm - "sutkach" :P z których musi zeskoczyć. Zacznij od prawego górnego rogu, później lewy (przy czujniku MAF), a następnie dwa przednie.

Najlepiej robić to, gdy silnik jest rozgrzany (a już zwłaszcza teraz, gdy jest zimno). Gumowe krążki są wtedy bardziej elastyczne i obudowa łatwiej schodzi. W dodatku zimny plastik jest bardziej kruchy i łatwiej połamać obudowę nawet, gdy robimy wszystko poprawnie.

Poniżej dwa zdjęcia jak to wygląda pod spodem.





Ściągając pierwszy raz tę obudowę nakląłem się jak głupi... Na szczęście jej nie połamałem, tylko znalazłem podobne tutoriale na zagranicznych forach (wbrew pozorom sporo osób ma z tym problemy).