Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!!!

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    10

    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!!!

    Witam wszystkich!!!
    Po krótkim poszukiwaniu TT-ki dla mojej żony, nadzialiśmy się na takie ogłoszenie:
    http://otomoto.pl/audi-tt-1-8t-225-q...C30229888.html
    Mimo, że ktoś tutaj na forum odradzał zakupu tego audi, to i tak postanowiliśmy obejrzeć ją. Poprosiliśmy właściciela, żeby spotkał się znami u mojego kolegi w warsztacie, żebyśmy mogli sobie dokładnie pooglądać ten egzemplarz. Mimo negatywnej opinii, po sprawdzeniu tego autka, okazało się, że nie jest wcale tak źle, jak się mogło wydawać. TT-ka została przywieziona z Francji, więc jak się można domyślać karoseria miała prawo mieć małe niedoskonałości Niestety na dachu jest szpachel, ale to raczej świadczy o tym, że coś musiało na ten dach spaść, bo słupki są ok. Jeżeli chodzi o zawieszenie i napęd, to nie dopatrzyliśmy się niczego, co by mogło zwrócić naszą uwagę. Tak samo silnik i skrzynia, również bez żadnych zastrzeżeń. Jedyne koszta jakie nas czekają, to wymiana tarcz jak i klocków hamulcowych, rozrząd, oczywiście wszystkie płyny i filtry, no i przy otwieraniu drzwi od pasażera, szyba się nie opuszcza. Ale to chyba nie jest nic poważnego, bo siedząc w aucie mechanizm działa, tzn opuszcza szybę i zamyka. Przy otwieraniu drzwi pasażera, nie odpala się oświetlenie w aucie, więc to może jakiś czujnik czy coś - jeżeli ktoś wie co to jest, to byłbym wdzięczny za podpowiedź.
    Poprzedni właściciel oddał TT-kę na profesjonalną myjnię, więc autko jest ładnie wyczyszczone w środku jak i na zewnątrz
    Jeżeli chodzi o jakikolwiek "tuning" tej Audiczki, to planuję póki co wstawić jakieś dystanse, bo niby mały szczegół, a na pewno poprawi jej wygląd.
    Na tę chwilę to wszystko co mogę napisać na przywitanie.
    Aaaa i dodam, że to jest moje pierwsze forum na jakim kiedykolwiek się zalogowałem, więc jeżeli napiszę nie na temat w pod jakimś wątkiem, to bądźcie wyrozumiali
    Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!!!

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Witaj na forum. Auta opisujemy tutaj: http://www.klubtt.pl/forumdisplay.php?f=41 Stwórz nowy temat, dodaj zdjęcia. Tam będziesz mógł opisywać modyfikacje lub zadawać pytania. Odnośnie szyby i opuszczania o 1cm to spróbuj ręcznej adaptacji:

    1. przekręć kluczyk w stacyjce
    2. opuść szybę do samego dołu i trzymaj przycisk w pozycji opuszczania ok 5 sekund
    3. podnieś szybę do samej góry i trzymaj przycisk w pozycji podnoszenia ok 5 sekund. Powinieneś usłyszeć kliknięcie.
    4. wyłącz zapłon

    Po całym tym zabiegu sprawdź czy szyba się opuszcza o ten 1 cm.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    10
    Ok, w takim razie jak tylko zrobię jakieś ciekawe fotki TT-ce, to na nowo opiszę audi w miejscu, w którym mi wskazałeś.
    A jeżeli chodzi o szybę, to już się ubieram i lecę sprawdzić, czy w moim przypadku, ręczna adaptacja załatwi sprawę
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedz!!!

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Jeżeli nie zapala się oświetlenie wnętrza oraz na przekręconym zapłonie na FISie nie sygnalizowane jest otwarcie drzwi, to na 100% jest to wina mikrostyku w zamku drzwi. Naprawa banalna, więcej jest zabawy z wyjęciem zamka niż później wymiany
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    No i bardzo fajnie ze ktos pojechal ja obejrzec, z tego co pamietam to tez pisalem ze to ze dach ma szpachle to nie znaczy ze jakies rolki byly! Gratulacje!

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Witaj na forum, niech TT się sprawuje.

  7. #7
    Awatar joseph65
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Kameleon
    Posty
    285
    Witaj na forum

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Jeżeli nie zapala się oświetlenie wnętrza oraz na przekręconym zapłonie na FISie nie sygnalizowane jest otwarcie drzwi, to na 100% jest to wina mikrostyku w zamku drzwi. Naprawa banalna, więcej jest zabawy z wyjęciem zamka niż później wymiany
    No właśnie ręczna adaptacja w moim przypadku się nie sprawdziła. Pozostaje mi opcja z mikrostykiem, którą Ty(jeżeli można na Ty) mi proponujesz. Znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-or...661898105.html
    Zamówić??
    Z góry dziękuję za pomoc!!!
    Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dziękuję za powitanie!

  9. #9
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Witaj na forum TT

    Powodzenia w doprowadzaniu TT do przyzwoitości.
    Co do mikrostyku kiedyś na forum sprzedawał @PatrykTT, napisz do niego PW, może jeszcze ma.
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Witaj na forum TT

    Powodzenia w doprowadzaniu TT do przyzwoitości.
    Co do mikrostyku kiedyś na forum sprzedawał @PatrykTT, napisz do niego PW, może jeszcze ma.
    Ok, dzięki za namiar i przywitanie!!

  11. #11
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez TT mojej żonki Zobacz posta
    No właśnie ręczna adaptacja w moim przypadku się nie sprawdziła. Pozostaje mi opcja z mikrostykiem, którą Ty(jeżeli można na Ty) mi proponujesz. Znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-or...661898105.html
    Zamówić??
    Z góry dziękuję za pomoc!!!
    Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dziękuję za powitanie!
    Hehehe, pewnie że na Ty http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw...670917156.html <- ja proponuję Ci rozbieralny, wymieniasz górną część (bo tylko ona się rozpada tak naprawdę), dół zostawiasz stary i potem wszystko działa jak należy i wygląda jak ori
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Potwierdzam slowa Pana Jarosława - kup rozbieralny!

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Hehehe, pewnie że na Ty http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw...670917156.html <- ja proponuję Ci rozbieralny, wymieniasz górną część (bo tylko ona się rozpada tak naprawdę), dół zostawiasz stary i potem wszystko działa jak należy i wygląda jak ori
    Super!! Właśnie jestem w trakcie zamawiania mikrostyku z podanej przez Ciebie stronki
    A jeszcze tylko skromne pytanko, mianowicie czy dużą filozofią jest wymiana tej części?? Zaznaczę, że nie jestem żadnym mechanikiem ani złotą rączką

  14. #14
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Witaj na forum TT

    Powodzenia w doprowadzaniu TT do przyzwoitości.
    Co do mikrostyku kiedyś na forum sprzedawał @PatrykTT, napisz do niego PW, może jeszcze ma.
    _kris dzięki za polecenie niestety nie sprzedaje już mikrostykow ale podalem koledze gdzie najlepiej kupić
    co do samej wymiany mikrostykow nie jest to skomplikowana operacja , drzwi w TT rozbiera się bardzo łatwo , a pózniej pozostaje dostać się tylko do zamka i mikrostyku
    mikrostyk kup czarny (rozbieralny) zmienisz tylko uszkodzoną cześć i wszystko będzie działać prawidłowo , przy okazji możesz sprawdzić czy plastikowy element w zamku który przyciska mikrostyk nie jest wytarty bo w kilku TT był z tym problem i mimo ze zmienialem mikrostyk to nie działał prawidłowo bo nie było odpowiedniego docisku

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez PatrykTT Zobacz posta
    _kris dzięki za polecenie niestety nie sprzedaje już mikrostykow ale podalem koledze gdzie najlepiej kupić
    co do samej wymiany mikrostykow nie jest to skomplikowana operacja , drzwi w TT rozbiera się bardzo łatwo , a pózniej pozostaje dostać się tylko do zamka i mikrostyku
    mikrostyk kup czarny (rozbieralny) zmienisz tylko uszkodzoną cześć i wszystko będzie działać prawidłowo , przy okazji możesz sprawdzić czy plastikowy element w zamku który przyciska mikrostyk nie jest wytarty bo w kilku TT był z tym problem i mimo ze zmienialem mikrostyk to nie działał prawidłowo bo nie było odpowiedniego docisku
    W takim razie postaram się to samemu ogarnąć, ale jeżeli miałbym z czymś problem, to mogę się do Ciebie PatrykTT odezwać na priv ??

Podobne wątki

  1. Witam wszystkich forumowiczow :)
    Przez PiterS w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 20:53
  2. Witam serdecznie wszystkie/wszystkich forumowiczki / forumowiczów
    Przez klattaa w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 09:33
  3. Witam serdecznie forumowiczów!
    Przez Olka w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 16:57
  4. MK1 [8N] Witam wszystkich forumowiczów
    Przez Poward w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 10:22
  5. MK1 [8N] Witam wszystkich forumowiczow
    Przez michał666 w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •