Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: dziwne dźwięki przy odpalaniu

  1. #16

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Ale dźwięków po za tym przy odpalaniu nie ma innych. Na filmiku może być słychać dodatkowo po rozruchu albo pasek rozrządu albo sprężynki w sprzęgle( wymienione jakieś 0,5 roku temu sprzęgło na jedno mas sachsa + sztywne koło i na jałowym brzęczy w skrzyni a jak się wciśnie sprzęgło jest cicho, tarcza już jak była wyjęta z pudełka to grzechotała). No niby jak zwalę misę to co z olejem znowu wymiana i filtry ?? Koszt wtedy się podnosi bo mam niedużo przejechane na motulu. Oleju też nie ubywa a nawet z 1mm jest nad max i chyba będę musiał odessać trochę bo widzę poci się na łączeniach do IC. Jeszcze spróbuję podmienić rozrusznik i zobaczę co się dzieje.

    PS. a tak na marginesie to jak kupiłem auto to miało zapalony check i wywalało masę błędów nie równa praca wypadanie zapłonów brak mocy i duzę spalanie było. Jeden błąd udało się usunąć po przez wymianę sondy bo miernikiem sprawdziłem i była padnięta. Dalej już mechanicy chcieli wymieniać cewki, przepływkę, świece i na koniec padło że pewnie trzeba ściągać głowicę. Koszty przerażały ale jakoś przy grzebaniu pod maską udało się znaleźć pęknięty wężyk od odmy. Po naprawie wszystkie błędy znikły auto zaczęło jeździć jak trzeba. Więc tak sceptycznie teraz podchodzę do robienia na oko metodą prób i błędów.

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a kto kazał Ci olej wylewać? jeśli serio jest ok to zlać to czystego pojemnika i potem wlać z powrotem. Jedynie z filtra wylałbym i nie wlewał już.
    To nie jest szukanie na pałę tylko profilaktyczne czyszczenie. Robiłem to już wiele razy i zazwyczaj jest tam syf;/ Koszt mazidła do misy to jest ze 25zł i wystarczy na 10 takich misek. Ale jeśli kolega się upiera przy swoim to proszę bardzo...

  3. #18
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Wiesz na opowiadał to nikt Miałem audi a3 1,8 bez turbo (125km) 2002r. I wchodziło mi 4 l po kupnie TeTka podczas wymiany rozrządu miałem rozpisane co i za ile poszło, w tym było 4,5 l oleju
    Pozdrawiam i przepraszam za offtopa

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dzwięk po odpaleniu w rozruszniku wydaje bendix jak jest uszkodzony, ale wtedy za każdym razem i trochę inaczej to brzmi, lub filmik przekłamuje, na żywo bardzo łatwo stwierdzić czy to rozrusznik czy głowica, więc podjedź gdzieś do warsztatu niech to stwierdzą, ale jak na zimnym silniku tylko to raczej klawiatura, więc wpierw zdiagnozuj skąd odgłosy, a potem pytaj co dalej bo w ten sposób nabijemy 10 stron nie potrzebnego zamętu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    odwiedziłem dziś 3 mechaników i każdy stwierdził coś innego. Pierwszy stwierdził że to napinacz łańcucha zasugerował wymianę filtra oleju bo może być coś z nim nie tak. Drugi stwierdził że to skrzynia może być lub coś z sztywnym kołem zamachowym i trzeba ściągać skrzynie. Trzeci stwierdził że to zawory i zasugerował że można by wymienić olej na inny ale ja jak kupiłem samochód to już był zalany 10w40 mobilem a ja teraz już druga wymiana na 10w40 motula. Olej z tego samego źródła. Misę pewnie też zwalę bo widzę że delikatnie mi się poci przy jednej śrubie. Może jak zdejmę misę warto jakoś przeczyścić te kanały olejowe ??

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No i ten ole 10w40 zupełnie nie nadaje się do 1.8T, ciekawe dlaczego taki lany był, pewnie że by wyciszyć silnik, ale to chwilowe sposoby.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja bym oczyścił ssak, filtr oleju można wymienić a jak to nie pomoże to wymiana napinacza:P
    Ale jak ktoś ogarnia 1.8t to od razu słychać ,że to napinacz i po filmiku takbym obstawiał

  8. #23

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Jutro podjadę do jeszcze jednego mechanika zobaczę co on powie. Dla mnie dziwne to jest że ten dźwięk pojawił się po zrobieniu wydechu z nierdzewki jak zaczął on obijać o belkę z tyłu. Chwilowo pomogło zrobienie podkładek pod wieszaki żeby całość podnieść a teraz to znowu obija i brzęczy.
    Napinacza nie da się sprawdzić w inny sposób niż wyciągnięcie go ??

  9. #24

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Wielmoża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    117
    Kolego ja mam taki przypadek wymieniłem już 3 nowe rozruszniki i dalej tylko za pierwszym razem po odpaleniu zimny silnik, słychać jak nie odbije bendiks taki szum jakby kręcił się razem z silnikiem , odrazu gaszę silnik odpalam go ponownie i jest oki. odpala już bez chrobotania,lecz jak stanie kilka godz. to problem wraca tylko przy 1 odpalaniu !! Mam już nowy dwumas i sprzęgło tylko czekam na cieplejszy dzionek by je założyć i wtedy zobaczę czy coś pomogło!!!! pozdro

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez czaja Zobacz posta
    Jutro podjadę do jeszcze jednego mechanika zobaczę co on powie. Dla mnie dziwne to jest że ten dźwięk pojawił się po zrobieniu wydechu z nierdzewki jak zaczął on obijać o belkę z tyłu. Chwilowo pomogło zrobienie podkładek pod wieszaki żeby całość podnieść a teraz to znowu obija i brzęczy.
    Napinacza nie da się sprawdzić w inny sposób niż wyciągnięcie go ??
    Dwóh mechaników i ja z Pawłem mówimy ci że to raczej klawiatura, a ty upierasz się przy swoim, chyba za bardzo chcesz uwierzyć w to co myślisz, być może odkręcałeś też koło i zbiegło się to z tym dzwiękiem.
    Wejdz pod auto i poruszaj wydechem zobaczysz przy okazji czy o coś nie wadzi.
    Ja tam magikiem nie jestem na odległość, ale dla mnie to łańcuch wali jak głupi, po za tym pisałem ci też o bardzo zle dobranym oleju do tego silnika.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 26-11-2013 o 22:07
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ja bym oczyścił ssak, filtr oleju można wymienić a jak to nie pomoże to wymiana napinacza:P
    Ale jak ktoś ogarnia 1.8t to od razu słychać ,że to napinacz i po filmiku takbym obstawiał

    +1, dobrze napisane

    Dwóh mechaników i ja z Pawłem mówimy ci że to raczej klawiatura, a ty upierasz się przy swoim, chyba za bardzo chcesz uwierzyć w to co myślisz, być może odkręcałeś też koło i zbiegło się to z tym dzwiękiem.
    Wejdz pod auto i poruszaj wydechem zobaczysz przy okazji czy o coś nie wadzi.
    Ja tam magikiem nie jestem na odległość, ale dla mnie to łańcuch wali jak głupi, po za tym pisałem ci też o bardzo zle dobranym oleju do tego silnika.
    to już jest nas pięciu
    jak ktoś ogarnia , to tego dzwięku nie pomyli z niczym innym .
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #27

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Odnośnie oleju taki był zalany taki wlałem kilku moich znajomych jeździ na 10W40 w 1.8T i nie ma problemu. Po za tym jest to zwykły samochó zasilany LPG do jazdy spokojnej na co dzień. Nie widzę problemu żeby go zalać np. Mobil 1 5W40 bo taki bym miał w podobnej cenie co mój motul ale widzę że już i tak się poci mi w różnych miejscach jak np. pokrywa zaworów, misa olejowa, rury od turbo, TIP, więc myślę że po zalaniu syntetyka było by gorzej.

    Tak wczoraj się zastanawiałem żeby zrobić taki test: odłączyć pompę paliwa żeby samochód nie odpalił podczas kręcenia rozrusznika i pokręcić go chwilę żeby olej zdążył dostać się do pokrywy zaworów następnie podłączyć pompę i odpalić. Jak będzie cicho to znaczy że to wina albo ciśnienia oleju albo napinacza a jak odpali znowu z tym brzękiem to można chyba wykluczyć to ??

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ciekawy jestem skąd ci takie pomysły do głowy przychodzą
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Oglądałem na Yoytube filmik jak koleś pokazywał jak działa taki napinacz i właśnie bez paliwa i pokrywy zaworów kręcił rozrusznikiem i widać było jak napinacz skacze i po chwili widać było także jak olej dostaje się do niego. Więc pomyślałem że jak bym tak zrobił i by było smarowanie już na napinaczu to nie powinien się chyba odezwać skoro piszecie że z braku smarowania przy rozruchu od się odzywa.

    Dla mnie to dziwne jest że taki napinacz bez wcześniejszych oznak zużycia się nagle tak z dnia na dzień uszkadza.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Samochód nie był od wtorku odpalany. Poszedłem dziś i kilka razy zakręciłem kluczykiem tak żeby tylko nie odpalił i za 3 razem już odpaliłem przytrzymując dłużej kluczyk i o dziwo odpalił bez tego dźwięku. Podczas kręcenia bez odpalania też tego dźwięku nie było. Czy przypadkiem jak by był uszkodzony napinacz to by i tak mimo wszystko zabrzęczał ?? Jeśli tak to albo trzeba w innym miejscu szukać przyczyny albo jeszcze zmierzyć ciśnienie oleju może już pompa nie domaga.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie jakie konsekwencje mogą mnie czekać po zmianie oleju z 10w40 na 5w40 ?? Już w tej chwili mam kilka widocznych poceń silnika i zastanawiam się czy by nie zrobić płukanki silnika przy czyszczeniu misy i zmienić na 5w40

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Samochód był kilka razy u mechanika i jak na złość nic się wtedy nie odezwało a z odgłosów które wydawał samochód mechanik powiedział że nic nie wskazuje na jakieś zużycie czegoś. Pocenia które są też mechanik stwierdził że nie są groźne po za jednym bo wisi kropla na filtrze oleju pomimo wymiany uszczelki pod chłodnicą oleju przy wymianie oleju. Teraz pojawił się natomiast inny problem zamiast zgrzytów samochód ciężko odpala. Często za drugim razem. Nie sprawdzałem czy za pierwszym odpali bo tak długo nie mam sumienia go kręcić. Dodać mogę że filtr paliwa i pompa paliwa była dość niedawno wymieniana. Pompa używana ale przy napięciu 11,95V na akumulatorze lała trochę ponad 1L przez 60s. Świece też mają może z 1,5roku i około 15tys km. Może być jakieś powiązanie tego grzechotania co był wcześniej z słabym paleniem teraz ??

  15. #30
    Awatar barTT
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    WROCŁAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    174
    kontynuacja tematu, żeby nie zaśmiecać.... czy ktoś może wie jaka jest tego przyczyna? tak to wygląda u mnie przy odpaleniu na zimny silniku...trwa to tak długo jak auto jest na "ssaniu"
    http://youtu.be/a-2YdMvtc8Q

    1) dzięk ledwie słychać w środku auta
    2) na zewnątrz da się słyszeć, że jest coś nie tak
    3) najgłośniej po otwarciu maski, więc dzięk z telefonu trochę zniekształca...aż tak głośno nie jest
    4) ogólnie wrażenie jest takie jakby się włączał odkurzać i coś ocierało, ale nie mogłem żadnych wibracji znaleźć
    5) jest to dzwięk niezależny od silnika...przy dodawaniu gazu dźwięk nie robi się donośniejszy
    6) po odpaleniu zimnego silnika, mogę po kilku sekundach zgasić silnik, a dzwięk nadal pozostanie przez jakies ok 5s.
    7) pojawiło się to w zeszłym tygodniu......kompletny rozrząd wymieniony ponad pół roku temu

    DZIĘKI ZA INFORMACJE!
    >> ORYGINALNE, TANIE KOSMETYKI SAMOCHODOWE BMW <<

Podobne wątki

  1. Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej
    Przez skatejol92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 00:21
  2. Dziwne dźwięki ze schowka??
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 21:49
  3. problem przy odpalaniu ?
    Przez Michal1982tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 16:52
  4. Dziwne dźwięki przy skręcaniu...
    Przez Fiozo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 10:40
  5. Dziwne dzwieki ??
    Przez michalaudi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 14:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •