Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: MK2 [8J] Demontaż / odnowienie podstopnica (y)

  1. #1
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783

    MK2 [8J] Demontaż / odnowienie podstopnica (y)

    Demontował ktoś może podstopnicę? Zamontowana jest jedną śróbką na górze i z tego co widzę na zdjęciach nowych - zatrzaskiem na dole. Wszystko ok tylko że podstopnica wchodzi pod osłonę plastikową pod kierownicą zamontowaną na 2 śróbkach. Odkręciłem ale chyba jest to jeszcze na jakiś zatrzaskach. Nie chce połamać. Robił to ktoś?

    Po rozwianiu wątpliwości napisze parę słów o odnowieniu aluminiowej podstopnicy.

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja demontowałem i zakładałem nową. Strasznie dziwnie jest zamontowana, poza śróbka i zatrzaskiem także jakieś pozawijane uchwyty na dole i górze i z lewego boku (wchodzące w boczek). Ja jakims cudem kombinując pod kątem wyrwałem ją i naciągając górną osłonę i boczek założyłem nową, ale nijak nie potrafię tego teraz wytłumaczyć (a może i powtórzyć)...

  3. #3
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Walczyłem dziś 2 h ale odpuściłem. Głównie chodzi o zdjęcie plastiku z lewej strony (tam gdzie jest uchwyt do otwierania maski). Po jego zdjęciu podstopnice można wysunąć do góry (puści wtedy dolny zaczep) i wyciągnąć w stronę pedałów (ominiemy blokadę górnego zaczepu).

    Tylko jak zdemontować ten boczny plastik... Naciągając, widziałem że jest "na zakładkę" i wysuwa w stronę od fotela ale najpierw trzeba by zdjąć uchwyt do otwierania maski...

    Zapewne można to wszystko jakoś nagiąć/naciągnąć tak jak mówisz humidorek ale boje się że coś odkształcę a szukać plastików później bardzo mi się nie chce

    Tak wyglądają mocowania:



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 13-11-2013 o 22:49

  4. #4
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Z innego auta, ale może się przyda:

    Też muszę się w końcu za to zabrać...

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Super, dzieki za ten przykład. Jak to teraz oglądam, to nie wiem, jakim cudem zrobiłem to bez luzowania nawet jednego zatrzasku, ale cóż - Polak potrafi

    PS. Nie rozumiem zakładania takich wiejskich elementów jak na filmie, zamiast tych pierwotnych (jakie my właśnie zakładamy).

  6. #6
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dzięki samek! Właśnie tego szukałem! Tylko teraz na zimę nie wiem czy opłaca się odnawiać skoro wszechobecny piasek znów porysuje. Jak coś to dam znać.

  7. #7
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Ostatnio podjąłem próbę wymiany nakładek i prawie wszystko się udało.

    Udało mi się kupić cały komplet za ok 120zł - tylko że: podstopnica miała uszkodzony jeden zaczep (nr 2 na zdjęciu) i zamiast kompletnego pedału gazu była sama nakładka na pedał.

    Zamiana nakładek hamulca i sprzęgła - nic trudnego, parę minut i po sprawie.

    Z podstopnicą jest trochę zabawy, żeby zdemontować ją bez uszkodzeń.
    Postanowiłem nie demontować bocznego plastiku i pokombinować z wyjęciem starej podstopnicy, oczywiście skończyło się to pęknięciem bocznego zaczepu - nr 2 na zdjęciu, miejsce pęknięcia zaznaczone na czerwono.

    Pęknięciem, ew. ułamaniem nie trzeba się zbytnio przejmować, bo po pierwsze i tak wymieniamy na inną, po drugie zaczep nie wpływa na trzymanie podstopnicy, tylko ew. bocznego plastiku, który i bez tego dobrze się trzyma.
    Gorzej jakby komuś udało się połamać zaczepy nr 1 i 3, ale o to raczej trudno.

    Z demontażem pedału gazu też nie ma większego problemu pod warunkiem, że się wie jak to zrobić.
    Ja zasugerowałem się ww. filmikiem, gdzie wystarczy (po odkręceniu śrubki) podważyć od spodu śrubokrętem i wyskakuje bez problemu.
    W TT podważanie śrubokrętem nic nie daje i można tylko coś uszkodzić. Zaczep dość mocno trzyma się w podłodze na dwóch zatrzaskach i żeby wyjąć pedał trzeba dość mocno ciągnąć do góry - aż wyskoczy.

    Jako że miałem tylko nakładkę na pedał gazu, to próbowałem zdjąć starą, ale poddałem się, gdyż w razie co nie miałem drugiego pedału pod ręką i ryzykowałbym unieruchomienie auta.

    Kupię sam pedał gazu i wtedy pobawię się z modyfikacją starego.
    Ostatnio edytowane przez samek ; 16-12-2013 o 11:41

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mi przy montażu podstopnicy też ułamał się ten plastik bo tak samo jak reszta próbowałem go zamontować bez zdejmowania bocznych plastików. Wyjąć starą podstopnice się tak da ale włożyć już nie bardzo. Z pedałem gazu też barowałem się z wyciągnięciem ale się udało.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Ciekawe ile w ASO życzą sobie za taką wymianę

  10. #10
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Kupię sam pedał gazu i wtedy pobawię się z modyfikacją starego.
    Jak chcesz, to ja takowy mam (został po wymianie). Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW.

Podobne wątki

  1. Kupie nakładki na pedały plus podstopnica audi TT
    Przez Konrad20VT w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 14:11
  2. odnowienie obudowy kluczyka / pilota - carbon style
    Przez M and V w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 19:23
  3. podstopnica
    Przez kalafek w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •