Simon,

jeżeli chodzi o błędy zapisane w sterowniku silnika, to poza błędem EVAP oraz napięcia, wszystkie pozostałe mają w mojej ocenie jedną przyczynę - problem z ciśnieniem w skrzyni korbowej. zauważ, że nawet wiki.ross-tech przy błędach 008825, 001287, 008583 oraz 004243 wskazuje na ich źródło zawór PCV w silnikach 2.0T:
When found in the NAR 2.0T (BPY) check RVUTB: 01-09-03 or 2018919 for updated Crankcase Breather Valve
If the breather valve is faulty, full engine vacuum is typically found when removing the oil cap at idle.
When found in conjunction with Misfires and Lean fault codes, check RVUTB: 01-09-03 or 2018919 (NAR only) 2.0T (BPY), for updated Crankcase Breather Valve
If the breather valve is faulty, full engine vacuum is typically found when removing the oil cap at idle.
możesz zatem jeszcze na w miarę nagrzanym silniku odkręcić korek oleju [silnik może zacząć nieco inaczej pracować - to normalne] i zwrócić uwagę, czy w chwili zdejmowania korka nie występuje podciśnienie/nadciśnienie.
koszt samego zaworu PCV jest stosunkowo niewielki, szczególnie w świetle cen innych podzespołów tego silnika.


w zakresie problemów z temperaturą nadal obstawiałbym termostat. czujnik temperatury raczej nie wchodzi w grę - dla pewności włącz logowanie grupy z temp. *C i przejedź z włączonym logowaniem ok. 10 km - przy ocenie logu zwróć uwagę czy odczyt temp. zmieniał nagle wartość [np. 84*C => 61*C => 92*C => 33*C]. jeżeli temp. utrzymywała się na w miarę zbliżonym poziomie [i np. wzrastała płynnie na postoju], to masz do wymiany termostat. obecnie też mam identyczny objaw i nie mogę się zebrać do jego wymiany...


odnośnie EVAP, to nie poradzę Ci zbyt wiele - pogodziłbym się z tym błędem na Twoim miejscu. pomimo wielu prób nie udało mi się ustalić u siebie co może być przyczyną [wymienione N80, N115, sprawdzona szczelność].