Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
możesz zatem jeszcze na w miarę nagrzanym silniku odkręcić korek oleju [silnik może zacząć nieco inaczej pracować - to normalne] i zwrócić uwagę, czy w chwili zdejmowania korka nie występuje podciśnienie/nadciśnienie.
koszt samego zaworu PCV jest stosunkowo niewielki, szczególnie w świetle cen innych podzespołów tego silnika.
Jutro wyjeżdżam i wracam w poniedziałek, także sprawdzę to po powrocie. W każdym bądź razie faktycznie wszystko wskazuje na ten zawór PCV i myślę, że zacznę od jego wymiany. Mam nadzieję, że to rozwiąże ten problem z obrotami, który najbardziej mnie niepokoił.

Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
w zakresie problemów z temperaturą nadal obstawiałbym termostat. czujnik temperatury raczej nie wchodzi w grę - dla pewności włącz logowanie grupy z temp. *C i przejedź z włączonym logowaniem ok. 10 km - przy ocenie logu zwróć uwagę czy odczyt temp. zmieniał nagle wartość [np. 84*C => 61*C => 92*C => 33*C]. jeżeli temp. utrzymywała się na w miarę zbliżonym poziomie [i np. wzrastała płynnie na postoju], to masz do wymiany termostat. obecnie też mam identyczny objaw i nie mogę się zebrać do jego wymiany...
Również sprawdzę to jeszcze po powrocie, ale dotychczasowe testy na VCDSie nie wykazały takich skoków - temperatura utrzymywała się na w miarę zbliżonym poziomie.

Osobiście strasznie nie lubię mieć w aucie czegoś niesprawnego, dlatego pewnie wymienię te dwa elementy jak najszybciej. Aczkolwiek niestety nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w mechanice i zastanawiam się na ile skomplikowana jest wymiana termostatu? Wolałbym to zrobić samemu - nie z uwagi na koszt - a właśnie chęć nabierania tego doświadczenia.

Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
odnośnie EVAP, to nie poradzę Ci zbyt wiele - pogodziłbym się z tym błędem na Twoim miejscu. pomimo wielu prób nie udało mi się ustalić u siebie co może być przyczyną [wymienione N80, N115, sprawdzona szczelność].
To widzę, że faktycznie z tym EVAP nie jest łatwo... U mnie zostawiam to na sam koniec - jak rozwiążę dwa pozostałe problemy to spróbuję to jakoś ugryźć. A Tobie życzę powodzenia w dalszych próbach naprawy (jeśli będziesz je jeszcze podejmował).

Jeszcze raz wielkie dzięki za dotychczasową pomoc. Napiszę jak wymienię ten zawór PCV i termostat.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
06F 129 101 L [BWA] bądź 06F 129 101 E [BPY].
Po numerze VIN dostałem w ASO część o numerze 06F 129 101 N. Dzisiaj chciałem to wymienić i po rozmontowaniu zauważyłem, że zawór, który miałem założony różni się kilkoma drobnymi deltami, a jego nr to 06F 129 101 F. W pierwszej chwili zgłupiałem myśląc, że może w ASO dali mi jakiś inny wariant tego zaworu. Ale wchodzę teraz do ETKA, wpisuję 06F 129 101 F i mam informację:

Wycofano w dniu 01/11/2008, użyj jako części zastępczej: 06F 129 101 K
No ok, klikam dalej i znowu...

Wycofano w dniu 01/03/2009, użyj jako części zastępczej: 06F 129 101 L
Ok, to klikam i...

Wycofano w dniu 01/02/2011, użyj jako części zastępczej: 06F 129 101 N
Takie lipne te zawory, że ciągle wycofują? W każdym bądź razie piszę o tym, jakby ktoś kiedyś miał podobny problem i żeby nie zdziwił się tak jak ja w pierwszej chwili.
Przy okazji to numer tej uszczelki pod PCV - jakby ktoś szukał - 06F 103 483 E. Cena to ok. 90zł. (tak, za jedną niewielką uszczelkę).