Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: szyba pasazera

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Jaslo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    30

    szyba pasazera

    Witam

    Kupiłem niedawno TT ma kilka wad jak każde auto używane. Jeden z problemów rozwiązałem dzięki forum mianowicie uszkodzona regulacja głośności w radiu concert. (wystarczyło przysmażyć zapalniczką układ motoroli ja smażyłem ok 1 min)
    podaje linka do dokładnego opisu oraz zdjęć
    http://www.forum.a3-club.net/viewtop...highlight=bose

    Teraz chciałbym sie zabrać za szybę pasażera gdyż ta nie działa.
    Jeżeli otworze drzwi to słychać jak siłownik wydaje bardzo krótkie odgłosy natomiast szyba nie zjeżdża (odgłos tak jak by szybę coś trzymało siłownik próbuje obniżyć szybę słychać jak sie włącza na ułamek sekundy). Jeżeli przytrzymam przycisk od szyby na zamkniętych drzwiach jest ta sama sytuacja słychać taki krótki pstryk nie ma znaczenia czy w górę czy w dół
    Może ma ktoś na to jakąś rade

    pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Mialem podobny problem. Musisz z tym jechać do elektryka. Silniczek mi cały czas chodził, i tak sie nagrzał że nie można było dotknąć, a szyba ani rusz

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Toruń
    Posty
    15
    jasne.. widze na tym forum wszyscy ida po najmniejszej linii oporu... do mechanika, do elektryka albo innego fachowca co zrobi cos a moze i nie zrobi a wezme za to spora kase...

    manyx, dzieki wielkie za ten link do a3club ... mam ten problem od jakiegos czasu na ale na tym forum stwierdzili tylko ze procesor do wymiany i koniec... jak widać można inaczej

    a co do twojej szyby to moze sprobuj zapytac na audiklubpolska... podobny system otwierania szyb ma napewno przeciez s2 i coupe

  4. #4
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Cytat Zamieszczone przez digital14
    jasne.. widze na tym forum wszyscy ida po najmniejszej linii oporu... do mechanika, do elektryka albo innego fachowca co zrobi cos a moze i nie zrobi a wezme za to spora kase...
    nie nie, nie Forum, jedynie ja taki jestem leworęczny

    reszta to chyba jednak nieźli majsterkowicze

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiele mozna doradzic w takiej sytuacji nie widzac auta...
    Musisz poprostu zdjac tapicerke i zobaczyc co tam sie dzieje , przyczyna moze okazac sie banalna..
    Tabicerke sciaga sie prosto ..
    http://www.wak-tt.com/mods/doorpanel/doorpanel.htm
    nie zapomnij kliknac na dole strony instrukcje jak poskladac spowrotem , jest tam detal ulatwiajacy sprawe..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Jaslo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    30
    Jak znajdę chwile czasu to rozbiorę drzwi i zobaczę dlaczego ta szyba jest zablokowana.
    Na mój gust coś ta szybę trzyma może wypadła z prowadnic lub coś w tym stylu.

    Nie martwcie się jak będę rozbierał to zrobię kilka zdjęć żeby innym było łatwiej

    Macie może jakąś instrukcje jak rozebrać drzwi

    Przydała by się jakaś książka serwisowa w pdf

    Z mechanikiem to to ciężka sprawa z doświadczenia wiem że bardzo nie lubią tego typu problemów. Natomiast ASO znając życie to z tysiąca będą chcieli. Kiedyś miałem podobny problem z szybą w lagunie II udałem się do ASO to powiedzieli że trzeba wymieniać podnośnik szyby który kosztuje 1k + robota za rozebranie drzwi jak to usłyszałem to podziękowałem. Owszem trzeba było wymienić podnośnik bo plastik który podtrzymywał szybę był zerwany(można to było próbować kleić). Na allegro zamówiłem kompletny podnośnik za 110 PLN minus stary który sprzedałem za 50 PLN. Na wymianę poświęciłem 30 min roboty. Wiec po co wydawać ponad tysiąca jak można to zrobić za kilka zlotych samemu plus zawsze to jakaś rozrywka wieczorem w sobotę

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No dokladnie ..wszystko co moge staram sie robic sam przy moim aucie ..
    Instrukcje masz w moim poprzednim poscie

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Jaslo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    30
    Dzięki za linka Arttur dzisiaj nie będę sie za to brał może jutro jak wrócę wcześniej z pracy.

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    uff - a ja sie wybieralem z tym potencjometrem od radia
    ale na szczescie sie nie wybralem

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Hehe.. wczoraj poszedlem na stacje beznynowa, przychodze szyba pasazera uchylona, mowie jak to nie dotykalem jej.. chce zamknac nie da sie, zjechala na dol i kaplica...anie gora ani dol, przyjechalem do domu zaczalem rozbierac itp, problem wlasnie byl ze siliczek pykal ale nie ciagnal...ze nie mam tutaj garazu, nie mialem wyjscia i rozkrecilem siliczek i wyjalem linki, gdy je wyjmowalem,musialem uzyc duzo sily??zaklinowaly sie??teraz ytanie, wie ktos jak to spowrotem zlozyc?? chodzi mi o silniczek,jak nawinac te linki zeby bylo dobrze...spotkaliscie sie z takim problemem??

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Belfast
    Posty
    18
    ja to rozbiore w ten wekend zeby uporac sie z moim problemem
    u mnie problem wyglada troche inaczej -szyba pasazera sie blokuje na zamknietym ale wystarczy ze otworze silnik i zamkne go i znow dziala przez jakis czas

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Wracam do porblemu, bo go nadal nie rozwiazalem, mecze sie z tym od prau tygodni, przeczytalem juz chyba wszytskie fora i nie ma zadnej konkretnej odpiowiedz, spotkal sie ktos jak nawinac ta linke na ten slimak???sa tam dwie sprezyny naciagajace linke, bez nich idze to zrobic, z nimi... niewiem niewykonalne, ale musi sie jakosd ac bo jak peknie linka czy cos to jakos ja nawija w serwise, blagam pomozcie.. jakies rady pomysl czy podpowiedzi mile widziane... spedzam nad tym kolejny weekend bez rezultatu...

    [ Dodano: Pon Maj 05, 2008 8:59 pm ]
    moje jeki i steki zostaly wysluchane,ale chyba u pana boga.. dzis udalo mi sie to zlozyc mniej wiecej opisze jak.. zdjalem te aluminiowe trzymacze do szyb ktore jezdza po prowadniczy, przez co linka miala troszke wiecej luzu jakies pol centa, ale jak ktos bedzie zakladal ten pier.. slimak to zrozumie co to jest pol centa przy tym... i sie udalo naciagnac, choc nie bylo latwo, teraz musze szystko przesmarowac i oby dzialao... jakby ktos mial jakies pytania to chetnie wytlumacze dokladniej, bo wiem ze z tym duzy porblem, serwis duzo kosi, prwyaciarze tez duzo wolaja, albo niechca brac bo to niby czasochlonne,(a nie prawda bo mi zajelo jakas hmmm.. godzine?? licze na zlozenie mechanimu calego szyby itp,, nie mowie o tapicerce...a i dodam... POTRZEBNE SA DWIE OSOBY DO TEGO< SAMEMU NIE MA SIE CO NAWET ZABIERAC

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Belfast
    Posty
    18
    u mnie byly szczotki zle zuzyte wystarczylo troszke przeszlifowac i dzila jak nowe
    ( nie musialem tej linki rozwijac - na szczescie )

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    solina - No gratki ze poradziles sobie z tym sam , szkoda ze fotek nie robiles ale sam opis tez przyda sie innym na przyszlosc ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    wiesz robilem to wieczorami, i mega wnerwiony, bo niewiedzialem jak dojsc co zrobic,na zadnym forum nie bylo napisane nic, a na angielskim tez raczej kicha.pozatym techniczny angielski mam zdeka slaby

Podobne wątki

  1. Problem z szybą pasażera
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 13:31
  2. problem z szybą pasażera i chyba nie tylko
    Przez bonq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 23:37
  3. Silnik szyby pasażera
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 20:30
  4. Problem z szyba pasazera
    Przez SERAFIN2007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 19:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •