Witajcie

Jak wiecie lub nie, niedawno pożegnałem się z moją ukochaną TT Roadster MK1. Zanim sprzedałem auto zastanawiałem się co będzie następne. Scirocco? Nie mój budżet. Golf? Po TT - zbyt pospolite. A4 - Za duże. Musiał być to hatchback/coupe na 4/5 osób. Nie lubię opli, nie lubię francuzów a jedyne godne japońce to impreza i evo, choć według mnie to auta raczej do zabawy jakieś pojeżdżawki, na codzień potrzebowałem auta wygodnego, o wysokim standardzie wyposażenia, najlepiej jednocześnie małego i dosyć zwinnego. Padło na A3 8P. Szukałem auta kilka dni. Codzienne przeglądanie allegro/otomoto, szukanie w DE. Wpadło mi w oko kilka egzemplarzy. Ale miałem postawioną wysoko poprzeczkę: kierownica z multi, nawigacja RNS-E, 3 drzwiowe (5d to już dla mnie A3 combi), czarne lub białe i o jak największej mocy. Takie auto na allegro było tylko jedno. Jednego dnia znalazłem, drugiego dnia byłem już w Wieliczce. Była to niedziela, więc salony pozamykane - nie można sprawdzić auta. Obejrzałem je z tatą, auto po małej przygodzie, dobrze zrobione w ASO, o czym powiedział właściciel, nie kryjąc się z niczym i nie kręcąc. W środku zapach auta. Nie petów, nie potu, nie perfum, nie tanich choinek - zapach skóry w zadbanym aucie. Właściciel przedstawił mi komplet dokumentów, opowiedział o aucie wszystko co wiedział, a ja zauroczyłem się wnętrzem. Cały wieczór rozmyślałem co z tym autem. Kolejnego dnia wybrałem się tam ponownie i sprawdziliśmy auto na stacji diagnostycznej Audi. Na parkingu w Krakowie spotkałem p. Franciszka Smudę (). Auto zostało gruntownie przebadane, obejrzane z każdej strony i po lekkiej negocjacji zostałem nowym właścicielem A trójeczki.

Poniżej kilka rzeczy na temat autka:

Kupione 8 września z przebiegiem 102.000 km (teraz 104.500 )
Rocznik 2007, silnik 2.0TFSI z softem na 'ponoć' 250/260 koni.
-skrzynia S-tronic z łopatkami
-ośka
-Bi-xenon
-Pakiet S-line
-brak emblematów
-lusterka fotochrom
-bordowe skóry
-radio wymienione na RNS-E z Navi (niestety bez modułu BT)
-parktronic
-czujnik deszczu
-czujnik zmroku
-kierownica multifunkcyjna
-Funkcja Coming/leaving home

Plany:
-lampy tył polift
-podświetlenie wnętrza LED
-podświetlenie tablic LED
-wymiana zegarów na zegary poliftowe
-renowacja i lakierowanie felg na kolor bordowy taki jak skóra
-zaciski do malowania na czarny mat lub połysk
-żarówki DRL wymiana na kolor cool white
-zakup i montaż modułu Bluetooth
-malowanie przedniego grilla na kolor czarny mat lub połysk
-przyciemnienie tylnych szyb
-polerka końcówek wydechu

Tak jak napisałem w temacie - wierzę w to, że A3 jest przystankiem przed TT Mk2, bo miłość i sentyment do tego modelu pozostały...

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze!

Kilka fotek:

Po kupnie





Po rejestracji





Dzisiejsze szybkie mycie i czyszczenie silnika.



2.5 godziny mycia, niebo zmieniło kolor na taki:



I kilka fotek telefonem na szybko: