Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Szuranie/chrobotanie przy niskich biegach

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78

    Szuranie/chrobotanie przy niskich biegach

    Witam ,mam taki mały problem z pewnym dźwiękiem , którego nie mogę wyczaić. Pojawia on sie gdy jade wolno (1 i 2 bieg) i zauważyłem ,że przy skręcie w lewo np jadąc na rondzie oraz na wprost np w korku. Druga sprawa to jak teraz jest chłodniej to dźwięk pojawia się po lekkim rozgrzaniu auta ,na całkiem zimnym go nie ma. Ustaje też jak jadę na rondzie i dodaje gazu ,a jak utrzymuje prędkość bądź hamuje silnikiem to go słychać. Powyżej 2 biegu ,dźwięk nie występuje.

    Z czym problem ? Czy ktoś miał podobnie ?

    Dźwięk tak jakby wydobywał się z lewej strony z przodu.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Kce
    Pojemność
    brak
    Posty
    48
    Różne rzeczy mogą Ci chrobotać. Zaczynając od przegubów, a kończąc na łańcuchu na głowicy.

    Masz Q? ;>

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Mam quattro ,ale dzwięk nie pochodzi z tyłu auta na 100% . W silniku tez nic nie szura, zastanawiam sie czy coś nie w skrzyni ,ale tylko na dwóch pierwszych biegach czemu ? I tylko jak hamuje silnikiem lub utrzymuję stała prędkość.

  4. #4
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Jeżeli dźwięk pojawia się jak jedziesz wolno na 1 i 2 biegu , czasami jak bez gazu. To obstawiam łożysko oporowe sprzęgła lub koło dwumasowe. Miałem to samo.

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    W sumie zużyte koło dwu masowe dawało by jeszcze jakieś objawy ? Bo po za tym to nie wyczuwam niczego nadzwyczajnego , jedynie jak na postoju po rozgrzaniu stoję to z okolicy lewego koła [z czubka skrzyni] jest słyszalne lekkie grachotanie i przechodzi jak wcisnę sprzęgło . Wnioskuje że może łożysko oporowe.

    Kojarzę jeszcze z tym jeden fakt , wiosną oddawałem samochód do mechanika i wymontowywali mi turbo ,którą dawałem do regeneracji . No i od tamtego momentu właściwie to występuje , nie wiem czy mechanicy coś źle złożyli [wyjmowali wózek i półoś jedną z tego co pamiętam ] , czy używali auta do niecnych celów i z czymś przesadzili ,że mi poszedł dwumas.

  6. #6
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    obstawiam zbieżność przypadków, wątpie, żeby dla zabawy ściągali skrzynię. Więc musisz szykować teraz trochę kasy bo sprzęgło i dwumasa to ok.2000-2400zł i do tego robota, która łatwa nie jest.

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Witam po dłuższej przerwie, prawdopodobnie nie jest to wina sprzęgła i koła dwumasowego . podniosłem auto i stwierdziłem, że wina leży w przegubie wewnętrznym . Jest na nim dość sporawy luz, a przy skręconym na maks kole w lewo widać że pólośka jakby trochę przeskakuje [nie ma równej osi podczas kręcenia tylko tak jakby mimośrodem .

    Kolejna sprawa to zauważyłem że półośka lewa jest inaczej ułożona niż prawa , zamieszczam rysunek o co chodzi ,a przez to guma przegubu wewnętrznego powoli przecina samą siebie . No i zauważalne jest też to że silnik ze skrzynią lekko opada w kierunku lewej strony [ jest krzywo] Powiedzcie mi czy to może być wina poduszki skrzyni czy jakoś to można wyregulować ? Jak ta poduszka wygląda?
    Załącznik 4904

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak masz poduchy powybijane konkretnie to może być to ich wina ale najlepiej sprawdź to sam, w najgorszym wypadku może być coś skrzywione w aucie po sporym dzwonie, wtedy to już kaplica.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Masz może system na sprawdzenie tej poduchy , bo auto użytkuje już od 5 lat i nigdy nie zauważyłem takiego skrzywienia , zdaje mi sie jak patrze od dołu że gdybym podniósł z tej strony skrzynię to półoś by się trochę zrównała , tylko kupować poduchę w ciemno gdzie koszt jej to prawie 600zł za zamiennik to wolał bym ją wyjąć i sprawdzić na stole czy jest dobra , na co zwrócić uwagę ?

    Poduszkę mam taką
    http://katalog.fota.pl/Katalog/FullP...EinspNr=35&St=

    Odnośnie przegubu , to jaki tam powinien być ? Mógłby ktoś kto posiada etkę poszukać numeru przegubu i osłony do niego?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Załącznik 4908

    Załącznik 4909

    Czym sie różnią te dwie poduszki ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i chyba potwierdziłem to że poduszka jest uszkodzona , przedstawiam uszkodzenie na filmiku , co o niej sądzicie , chyba chodzi trochę za lekko skoro ugina się pod palcem .

    http://www.youtube.com/watch?v=1oUzU...ature=youtu.be

    Oceńcie proszę jeśli możecie i powiedzcie mi jak możecie odnośnie różnicy pomiędzy tymi dwoma poduszkami co podałem .
    Ostatnio edytowane przez bartoszek00 ; 09-12-2013 o 20:52

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Bartoszku popraw te linki to wiecej osob "kliknie"

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wklejaj linki bo nie każdemu chcę sie kopiować.
    Poduszka to szmelc szukaj od TT 225 lub audi s3
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Ok , to szukam w takim razie poduchy , co proponujecie z zamienników , bo znalazłem kilka opcji , ale tej poduszki drugiego rodzaju [ wygląd bez żeberek] w każdym katalogu czy to intercars czy innego sklepu , podaja ze do mojego silnika i auta [APY] będzie pasować , co sądzicie o tej poduszce :

    http://www.partadax.pl/artykul/2481960

    Lemforder z tego co pamiętam to dobra firma , czy wystarczy że kupię SWAG , bądź Febi [z tym że febi jest odziwo droższe]

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i jeszcze małe pytanie odnośnie przegubu , gdyż na prawym przegubie znalazłem numer 1J0 407 331D , lewy pewnie będzie ten sam powiedzcie mi gdzie kupić taki przegub , bądź jaki zamiennie.

    Ewentualnie jakie parametry ma przegub który podałem , tj średnica ilość zębów itp .

    Bo według wujka google znajduje mi , że przegub o tym numerze bez "D" na końcu pasuje do A3 z silnikiem 1,6. a z Literką "D" nie mogę nic znaleźć

    Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wiadomość dla potomnych, szuranie/chrobotanie naprawione. Winna byla pośrednio poduszka skrzyni biegów(lewa) . Pośrednio gdyż spowodowała ona opadniecie skrzyni z lewej strony , przez co półoś zmiast być z lekkim spadem w kierunlu koła , to była opadnieta przy skrzyni. W efekcie przegub wewn. pracowal w granicznych warunkach skrecajac w lewo ,a odciażało sie go jadac w prawo . Po zamontowaniu nowej poduszki półoś sie znaczaco podniosła i przegub przestał hałasować.

    Jak dobrze że nie wymieniałem koła dwumasowego. Ps nawet przegub jak sie okazalo nie potrzebował wymiany. Zmienilem tylko osłonę bo sie przetarła przez wadliwą poduszę.

Podobne wątki

  1. Dziwne chrobotanie po wymianie rozrządu?
    Przez lago w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 10:22
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 09:29
  3. Chrobotanie gdy silnik schodzi z obrotów
    Przez Syciak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 23:37
  4. Problem ze skrzynią przy niskich temperaturach
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 19:48
  5. Jazda na niskich obrotach
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •