Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 63

Wątek: Wymiana INSERT`u w sterowniku Haldex DIY

  1. #16
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Tzn ja czytajac post Stelmiego doskonle go zrozumialem, jest cos takiego ze przednie kola potrafia pisnac...........
    Sorki za OT, ale to rzeczywiście dziwnie, bo u mnie napęd zachowuje się dokładnie tak jak opisał Paweł, przy mokrej/szutrowej/kostka itp. nawierzchni , ze startu tyłek lata, może nie jak w przypadku Pawła ,różnica mocy, ale na pewno nie miałem przypadku pisku/uślizgu przodu.

    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    .....albo podczas zabawy na sniegu najpierw ucieka przod, pozniej trzrba docisnac gazu i TT sklada sie do boku
    ... to wydaje mi się raczej z mocnej podsterowności naszych auttek niż z działania samego napędu.

    Wracając do meritum, to dobrze , że ktoś próbuje sprawdzać ciekawostki z netu na własnej skórze i , że jest jakaś alternatywa od "BLUE" Haldex , szczególnie dla aut delikatnie dłubnietych lub totalnej serii. Więc duży PLUSIK dla Stelmiego
    Ostatnio edytowane przez wottka ; 06-11-2013 o 12:21

  2. #17
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Sorki za OT, ale to rzeczywiście dziwnie, bo u mnie napęd zachowuje się dokładnie tak jak opisał Paweł, przy mokrej/szutrowej/kostka itp. nawierzchni , ze startu tyłek lata, może nie jak w przypadku Pawła ,różnica mocy, ale na pewno nie miałem przypadku pisku/uślizgu przodu.
    Bo dużo też zależy od tego z jakich obrotów ruszasz. Jak ruszasz z 5 tys obr to opóźnienie jest mniejsze jak z np 3 tys

  3. #18
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Jak ruszasz z 5 tys obr to opóźnienie jest mniejsze jak z np 3 tys
    to teoria, czy praktyka?
    ja efekt delikatnego pisku mialem jak zaczela padac pompka, tzn. gdy jeszcze dzialala, ale byla juz na wykonczeniu,
    bo wymianie roznica start z 3 czy 5 tys wplywa tylko na agresywnosc szarpniecia autem, nie na pisk, bo go nie ma
    jak dla mnie pisanie o odczuwaniu opoznienia w zlaczeniu haldexu z kreski jest troche przesadzone, bo to sa ulamki sekund
    nawet fakt, ze Stelmi czuje auto jakies 10razy lepiej ode mnie wiele tu nie zmienia, chyba ze ukrywa jakies super moce, o ktorych nie wiem

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #19
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    to teoria, czy praktyka?
    ja efekt delikatnego pisku mialem jak zaczela padac pompka, tzn. gdy jeszcze dzialala, ale byla juz na wykonczeniu,
    bo wymianie roznica start z 3 czy 5 tys wplywa tylko na agresywnosc szarpniecia autem, nie na pisk, bo go nie ma
    jak dla mnie pisanie o odczuwaniu opoznienia w zlaczeniu haldexu z kreski jest troche przesadzone, bo to sa ulamki sekund
    nawet fakt, ze Stelmi czuje auto jakies 10razy lepiej ode mnie wiele tu nie zmienia, chyba ze ukrywa jakies super moce, o ktorych nie wiem
    Wpadnij do mnie, zrobimy filmik przed i po, chyba najlepiej widoczne będzie to na piasku

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale nagraj filmik z boku auta np jak tutaj na początku:
    http://www.youtube.com/watch?v=zwy83XMwGSk
    i najlepiej aby dało się zwolnić tempo w momencie ruszania. Ustal też sobie obroty z jakich chcesz ruszać np 3 tys i strzał ze sprzęgła aby w obu przypadkach był identyczny start. Na tym filmiku co wrzuciłem faktycznie widać duże opóźnienie bo klikając start,stop,start,stop udało mi się uchwycić moment w 7s ,że widać iż przód już mocno kręci a tył stoi i dopiero potem zerwał. Lecz dla mnie wynika to z nie do końca sprawnego haldex a nie ,że tak ma być. U mnie trakcja jest lepsza niż w tej TT na tym filmiku a jednak auto sporo bardziej zarzuca i muszę mocniej kontrować co świadczy iż tył mocniej zapinało . Ostatnio jak było tak zimniej i ruszyłem z procedury to auto poszło do przodu ale troszkę jak rwd gdzie musiałem sporo kontrować ( dokładnie jak tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=TjS6E5BmK-k co mi się oczywiście podoba ,że coś się dzieje :P ) a tutaj na tym pierwszym filmiku widać moment dołączenia się tylnej osi co się przekłada na kiepską trakcję auta ;/ Dlatego jeżeli ktoś ma opóźnienie w zapinaniu haldexa śmiem stwierdzić iż nie jest on w 100% sprawny.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 07-11-2013 o 09:25

  6. #21
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Ja też nie zauważyłem nigdy efektu poślizgu przodu a później tyłu. Raczej miałem wrażenie, że tył ciągnie równo z przodem. Jeśli chodzi uślizg tyłu to łatwo jest to zrobić na mokrym łuku dodając mocno gazu. Na ciasnym rondzie podsterowność auta jest dosyć duża i trzeba dobrze ułożyć auto na wejściu żeby nie wyjechać przodem. Czasami wszystko zależy od przyczepności, która też może być zmienna i może nas zaskoczyć. Ogólnie jestem zainteresowany wszelkimi zmianami polepszającymi przeniesienie napędu na tył. W moich okolicach jest gdzie testować nowe rozwiązania. Jedynie trzeba uważać czy ktoś z naprzeciwka nie leci bokiem

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wrocilem do domu po kilku dniach i niespodzianka w postaci insertu na biurku tak wiec jest co robic, w przyszlym tyg uszczelke kupie i zmienie ... szkoda ze nie ma oringu do niego, trzeba bedzie poszukac, bo lepiej nowy uzyc.

  8. #23
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    OK, dzisiaj miałem w końcu okazję dobrze sprawdzić INSERT.
    Tak jak mówiłem - na codzień zmiana jest mało odczuwalna, ale na torze - bajka! Byłem dzisiaj na torze w Toruniu i walczę na równo z Lancerem EVO X. TT pięknie idzie bokiem, napęd jest pięknie przekazywany na wszystkie 4 koła o wiele lepiej jak z fabrycznym insertem. Nie zdążyłem wymienić stabilizatora i zawieszenia, świetne 3 miejsce w najszybszej z klas uważam za bardzo dobry wynik i w dużej mierze jest dzięki tej małej śrubce
    Pierwsze 2 przejazdy byłem równo z EVO X, w 3 przejeździe błąd sprawił, że przegrałem o 2s, ale myślę że po kolejnych modach już mu tak łatwo 2 miejsca na podium nie oddam

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Brawo brawo brawo!!!
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Wow, no piękna sprawa, gratulacje !!!
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #26
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Wirusa zapodaj do tt, to tez urwiesz cos z czasu. Nie bede pisal o swoim kompie bo vieszy juz jakiegos wlasciciela

  12. #27
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Wirusa zapodaj do tt, to tez urwiesz cos z czasu. Nie bede pisal o swoim kompie bo vieszy juz jakiegos wlasciciela
    Na tą chwilę na 1 miejscu jest wymiana zawieszenia i tylnego stabilizatora. Przyjdzie czas na strojenie

  13. #28
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    No Stelmi gratki takiego wyniku! Pamiętaj o moim insercie, chętnie go sprawdze
    pozdro

  14. #29
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    No Stelmi gratki takiego wyniku! Pamiętaj o moim insercie, chętnie go sprawdze
    pozdro
    Pamiętam, chwilowe problemy z czasem, dlatego jeszcze go nie masz

  15. #30
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Moj juz lezy na polce razem z uszczelka i olejem, ale czeka na nowa pompke...wtedy pelny serwis haldexa i w droge!

Podobne wątki

  1. haldex - wymiana oleju
    Przez marconsio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 07-01-2023, 11:19
  2. MBC Bleed + INSERT HALDEX (Seger) Sprzedam
    Przez TTomiA3 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2017, 16:09
  3. haldex i insert
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2016, 13:37
  4. Co ile wymiana oleju haldex?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •