Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: Wymiana INSERT`u w sterowniku Haldex DIY

  1. #1
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098

    Wymiana INSERT`u w sterowniku Haldex DIY

    Wczoraj wymieniłem Insert w sterowniku Haldex, dla ułatwienia postanowiłem zrobić mały DIY.

    1. Przygotowujemy sobie narzędzia: Klucz oczkowy 8mm, Imbus 4mm (na początku używałem ampulowego, ale jednak potrzebny jest nasadowy + grzechotka, najlepiej jakaś z wieloma zębami, bo jest bardzo mały ruch), szczypce do pierścieni Zegera, 2 płaskie śrubokręty, WD40 lub coś o podobnym działaniu, herbata z melisą

    2. Po wjeździe na kanał mamy taki widok:



    Sterownik jest obok pompki wstępnego ciśnienia, przy wyjściu wału, czyli patrząc od strony silnika to na początku całego zespołu Haldex+dyfer.

    Tutaj widać pompkę wstępnego ciśnienia, oraz elastyczny kołnierz osłaniający połączenie wału ze sprzęgłem Haldex:



    Sterownik Haldex znajduje się nad pompką wstępnego ciśnienia:



    Sprawdzamy ręką na sterowniku czy posiadamy wersję na klucz 17 czy wersję na pierścień zegera. Będzie można wyczuć sześciokąt albo taki grzybek:





    3. Kupujemy odpowiedni Insert, warto też kupić uszczelkę do sterownika:




    Koszt takiej uszczelki w ASO to 11zł. Ta uszczelka była najprawdopodobniej montowana w wersjach na grzybka, a do wersji na klucz sześciokątny była inna (uzupełnię opis jak będziemy montować u Czerniela w aucie, bo on ma na sześciokąt).

    4. Odpinamy wtyczkę od pompy wstępnego ciśnienia:



    5. Sprawdzamy na poniższym zdjęciu gdzie są 2 śruby imbusowe, które trzymają sterownik - jest to o tyle ważne, że nie zobaczymy ich, cała robota jest po omacku, bo nigdzie nie włożymy głowy, żeby je zobaczyć:



    6. Odkręcamy obydwie śrubki imbusem 4mm:




    7. W przypadku wersji na śrubę na klucz 17mm wystarczy obrócić sterownik i ją odkręcić, natomiast przy wersji na pierścień zegera trzeba sterownik wyciągnąć, chyba że uda się Wam włożyć na aucie nowy Insert, mi się nie udało, więc wyciągnąłem z auta sterownik.

    8. Żeby wyciągnąć sterownik trzeba kluczem 8mm odkręcić osłonę wtyczki, która jest pomiędzy dyfrem a wydechem:



    9. Pod osłoną jest wtyczka, odpinamy ją i przeciągamy kabel w stronę sterownika, żeby móc go potem wyciągnąć. W 2 miejscach jest zapięcie, które trzyma kabel i trzeba go z nich wyciągnąć. Tutaj chciałem ostrzec, że jeżeli ktoś wcześniej jej nie odpinał to w środku znajduje się olej, więc podczas odpinania wtyczki lepiej nie trzymać pod nią głowy



    10. Po wyciągnięciu sterownika znajdziemy syf i brud, który przez lata się na nim odkładał:



    11. Czyścimy całość WD40 lub czymś podobnym i wycieramy wszystko szmatą:



    12. Zdejmujemy pierścień Zegera szczypcami:



    13. Psikamy WD40, żeby całość wyczyścić i żeby łatwiej było wyciągnąć insert, bo oring trochę trzyma.



    14. Podważamy 2 płaskimi śrubokrętami grzybek insertu, żeby go wyciągnąć:




    15. Wyciągamy Insert i czyścimy wszystko, żeby w środku nie było syfu:



    Tak wygląda fabryczny Insert:



    A tak porównanie fabrycznego z tym z Properfektu (na zdjęciu oba mają zdjęte oringi, bo nie miałem nowego i użyłem stary):



    16. Montujemy nowy Insert w sterowniku:



    17. Zakładamy pierścień zegera:



    18. Czyścimy miejsce gdzie przychodzi uszczelka:



    19. Kładziemy uszczelkę na swoim miejscu i obklejamy cały sterownik dookoła taśmą np izolacyjną, żeby później przy montażu sterownika w aucie nie przesuwała nam się i żeby otwory pozwoliły przełożyć śruby. Jest to o tyle ważne, że nie dacie rady włożyć głowy, żeby zobaczyć czy otwory się pokrywają.



    20. Montujemy sterownik w aucie, po załapaniu obu śrub trzeba przeciąć taśmę izolacyjną i ją wyjąć, śruby są dość długie, więc odległość pomiędzy sterownikiem a haldexem jest ok 1cm i nie ma problemu z jej wyjęciem. Potem wszystko skręcamy, wpinamy wtyczkę od pompy wstępnego ciśnienia i od sterownika i gotowe

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Super opis! Teraz tak jak rozmawialismy, czekamy na wrazenia z jazdy!

    Ja zakupie caly worek melisy...ale wczesniej nowa pompke chyba

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    opis techniczny super, dodaj jeszcze jak odczucia z jazdy bo to chyba najważniejsze jest

  4. #4
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Wymieniałem Insert w czwartek wieczorem i tylko przez chwilę miałem okazję się przejechać, bo przez weekend jeździłem żonowozem, albo z pewnych (% ) powodów nie jeździłem wcale
    W każdym razie - łatwiej szybko ruszyć bez kangura, szybciej zapina napęd na zakręcie. Będziemy jeszcze robić wersję beta, bo mam pewien pomysł na zmianę
    Generalnie poprawia to co mnie drażniło w haldexie, czyli ruszanie z kangurem i zbyt późne załączanie się go w zakręcie i nie ma żadnych skutkow ubocznych jak chrobotanie podczas skręcania na parkingu itp.
    Mod na pewno na plus, poprawia fabrykę, ale jeszcze trochę go zmodyfikujemy, żeby Haldex spinało cały czas

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Hmm, ja jednak wolalbym wersje ze tak powiem "niebieska" a nie "pomaranczowa", bo spiecie na stale to chyba zaburzenie idei Haldexa? tej generacji nie byl stworzony do jezdzenia na stale spietym...

  6. #6
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Potestowałem dzisiaj Insert:

    Nie będzie drugiej wersji, dzięki insertowi są zminimalizowane wszystkie niedociągnięcia Haldexa, które mnie irytowały. Łatwiej wystartować z 4 butów, bo wcześniej było tak, ze był lekki pisk przodu i załączenie się tyłu, a teraz rusza z czterech. Na piasku wcześniej na zakręcie przy wciśnięciu mocniejszym gazu również był najpierw przód a potem dołączenie tyłu, teraz też prawie natychmiast jest quattro. Na ulicy nie ma wielkich różnic, więc w zasadzie dzięki temu rozwiązaniu są usunięte bolączki haldexa (jego opóźnione działanie), a nie ma żadnego efektu ubocznego, jak jakieś chrobotania parkingowe itp.
    Generalnie - polecam. Mod będzie tani, a poprawia fabrykę

  7. #7
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    http://www.youtube.com/watch?v=nAcNfrUrrfI
    http://www.youtube.com/watch?v=ERt_VIwroGE
    tutaj fajnie widać jak insert wypada na szutrowym teście,tez się na to czaje.Stelmi dobra robota

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    chyba trzeba będzie o tym pomyśleć

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Chyba bedzie troche chetnych

  10. #10
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Chętni na INSERTy zapraszam na PW - cena 100zł za szt, to i tak duuuużo taniej w porównaniu do tych z Canady (130$ z przesyłką).
    Na tą chwilę mam tylko te na grzybek. Dla osoby, która pożyczy mi INSERT sześciokątny z gwintem będzie 1 INSERT w gratisie, bo potrzebuję jeden na chwilę na pomiary i wzór.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Stelmi tak CI powiem szczerze, że skoro czułeś jakieś opóźnienia haldexa to znaczy ,że coś tam jeszcze nie działało prawidłowo. Ja u siebie na starym sterowniku jakoś nie czułem opóźnienia nawet pomimo ,że mocy było już 400+. Często ze startu zarzucało tyłkiem na boki przez cały 1 bieg. TT na żwirku super latała bokami , jedynie tylko na mokrym asfalcie ciężko jakoś to szło dlatego te filmiki porównawcze traktowałbym z lekkim przymrużeniem oka bo dużo zależy od samego stylu jazdy podczas nagrania a nie samej śrubki. Ja tam działanie sterownika najbardziej odczułem na rondzie. Wcześniej aby TT poszła bokiem na rondzie to był duży problem a teraz tylko dodaję opór gaz i w momencie gdy go odpuszczam TT robi się nadsterowna Tuż przed zmianą sterownika takie coś było nie do zrobienia ;P Na samych startach po prostej przyznam szczerze ,że chyba mało to odczułem a jest troszkę więcej niż te 200+

    Ogólnie tak jak gdzieś napisałem, bardzo fajna alternatywa dla niebieskiego sterownika bo cena zupełnie inna. Kupno blue haldex dla seryjnej lub prawie seryjnej TT to średnia opłacalność ale taką śrubkę niewielki procent niebieskiego sterownika sam bym kiedyś kupił Aczkolwiek apeluję do potencjalnych kupujących ,żeby podejść do tego z lekkim dystansem bo efekt nie będzie "wow" , ja dopiero jak się wjeździłem a auTTo to zacząłem wyczuwać różnice na spory +

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Tzn ja czytajac post Stelmiego doskonle go zrozumialem, jest cos takiego ze przednie kola potrafia pisnac, albo podczas zabawy na sniegu najpierw ucieka przod, pozniej trzrba docisnac gazu i TT sklada sie do boku. Oczywiscie nie ma co spodziewac sie jakis rewelacji, ale poprawa raczej powinna byc odczuwalna.

  13. #13
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Chętni na INSERTy zapraszam na PW - cena 100zł za szt, to i tak duuuużo taniej w porównaniu do tych z Canady (130$ z przesyłką).
    Na tą chwilę mam tylko te na grzybek. Dla osoby, która pożyczy mi INSERT sześciokątny z gwintem będzie 1 INSERT w gratisie, bo potrzebuję jeden na chwilę na pomiary i wzór.
    Stelmi ja Ci pożyczę taki insert sześciokątny. Daj namiary na priv do wysyłki.
    pozdro

  14. #14
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Tzn ja czytajac post Stelmiego doskonle go zrozumialem, jest cos takiego ze przednie kola potrafia pisnac, albo podczas zabawy na sniegu najpierw ucieka przod, pozniej trzrba docisnac gazu i TT sklada sie do boku. Oczywiscie nie ma co spodziewac sie jakis rewelacji, ale poprawa raczej powinna byc odczuwalna.
    dokładnie tak jak mówisz. Prawda jest taka, że nie zrobimy z Haldexa Torsena, który by spinał cały czas i by to nie wpływało na niego w żaden sposób, ale na ciasnych zakrętach, piachu, pewnie i śniegu, a także startach jest lekka poprawa względem serii.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    marini - PW

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Kolejna sprawa jest to ze haldex dziala inaczej niz torsen, na inne kola jest przekazywany moment i tego juz nie przeskoczymy ( no chyba ze szpera :P )

Podobne wątki

  1. haldex - wymiana oleju
    Przez marconsio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 07-01-2023, 11:19
  2. MBC Bleed + INSERT HALDEX (Seger) Sprzedam
    Przez TTomiA3 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2017, 16:09
  3. haldex i insert
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2016, 13:37
  4. Co ile wymiana oleju haldex?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •