Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: stuki na kierownicy !!! po wymianie przekladni!!! co dalej z tym robic ?!

  1. #1
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91

    stuki na kierownicy !!! po wymianie przekladni!!! co dalej z tym robic ?!

    Witam,

    Niestety musze sie podzielic z Wami kolejnymi moimi zlymi doswiadczeniami z Audi TT.
    Otoz jakies 3-4 miesiace temu pojawily sie u mnie stuki na kierownicy, ktore wystepowaly podczas mocnego dokrecania kierownicy na bardzo wolnych predkosciach np. podczas parkowania.
    Pojechalem do serwisu, gdzie uslyszalem, ze podejrzewaja, ze problemem jest krzyzak.
    Po wizycie w kilku innych miejscach diagnoza jednak wskazywala, ze problem tkwi w przekladni kierowniczej...
    Umowilem sie na termin, gdzie po zaplaceniu 1500zl zostala wymieniona przekladnia na nowa.
    Po wyjechaniu z serwisu stuki ustaly !
    Niestety po 5 dniach znowu sie bardzo nasilily, wrecz byly mocniejsze...
    Pojechalem zatem do serwisu gdzie mi wymienili przekladnie i przedstawilem problem.
    Pan oczywiscie powiedzial, ze przekladnia jest na gwarancji, wiec wymienia mi na inna i powinno byc ok.
    Odebralem samochod i rzeczywiscie...stukow brak !!!

    Niestety po około 2 tygodniach jazdy...dokladnie dzisiaj znow zaczynam slyszec lekkie stuki przy mocnym dokrecaniu kierownicy.
    Jestem pewien, ze za tydzien beda juz tak mocne, ze ma sie wrazenie jakby kierownice mialo urwac.

    Czy ktos z Was mial podobny problem w swoim TT ?
    Przyznam, ze zaczynam tracic wiare w ten samochod...
    Czy przychodzi Wam do glowy jakiekolwiek rozwiazanie jak sobie poradzic z tym problemem ?

  2. #2
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    hej ja od jakiegos miesiaca moze dwoch mam to samo...tez powiedzieli mi ze to przekladnia ale stuk jest delikatny i tylko w sumie slysze go przy parkowaniu wiec narazie nic z tym nie robie. Proponowano mi regeneracje przekladni za 1000 zl. predzej czy pozniej bede musial ja zrobic ale to co piszesz to bardzo ciekawy przypadek.

  3. #3
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Pisalem juz kiedys na tym forum na ten temat, ale widze, ze jest On w komentarzach omijany szerokim lukiem
    Ostatnio tez tak bylo..
    Jesli chodzi o Twoj przypadek to upewij sie, ze regeneracja przekladni jest na gwarancji...obys nie musial tam wracac...

    Jesli chodzi o mnie to zastanawiam sie co dalej w takiej sytuacji powinienem zrobic ?
    Chcialbym zainwestowac w nowe felgi, okleic auto, ale zaczynam sie zastanawiac czy to wszystko ma sens...
    W zasadzie to potrzebuje pojechac do kogos kto jest specem w tych kwestich zeby mi powiedzial co sie dzieje z tym autem...
    Moze ktos zna jakies miejsca godne polecenia ?

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    Nie wiem gdzie naprawiales auto ale polecam oddac tu: wroclaw.maglownica.eu. Dwa razy padł mi magiel i po wizycie u nich, wszystko jest ok. Zajmują się tylko i wyłącznie układami kierowniczymi.

  5. #5
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez TT wroc Zobacz posta
    Pisalem juz kiedys na tym forum na ten temat, ale widze, ze jest On w komentarzach omijany szerokim lukiem
    Ostatnio tez tak bylo..
    Jesli chodzi o Twoj przypadek to upewij sie, ze regeneracja przekladni jest na gwarancji...obys nie musial tam wracac...

    Jesli chodzi o mnie to zastanawiam sie co dalej w takiej sytuacji powinienem zrobic ?
    Chcialbym zainwestowac w nowe felgi, okleic auto, ale zaczynam sie zastanawiac czy to wszystko ma sens...
    W zasadzie to potrzebuje pojechac do kogos kto jest specem w tych kwestich zeby mi powiedzial co sie dzieje z tym autem...
    Moze ktos zna jakies miejsca godne polecenia ?
    ja mam zajebistych specow od audi ale to w krk.naprtawde znaja sie na tej marce,ostatnio jak bylem wymieniac led u nich w lusterku to na warsztacie mieli audi s5 wiec to o czym swiadczy takze polecam ich gdybys chcial adres,tel.do nich to daj znac.

  6. #6
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    a może to nie jest wina samej przekładni, tylko elementu który z nią współgra. Nie wiem co było i w jakim zakresie. Ale może rzeczywiście jak pierwszy serwis mówił, to krzyżak, który łączy się z przekładnią. Albo problem jest na łożysku wałka kierowniczego. Przy demontażu magla, na pewno ruszają tym wałkiem i krzyżakiem i może kasują na chwilę luz. Który potem wraca

  7. #7
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Cytat Zamieszczone przez zyga Zobacz posta
    Nie wiem gdzie naprawiales auto ale polecam oddac tu: wroclaw.maglownica.eu. Dwa razy padł mi magiel i po wizycie u nich, wszystko jest ok. Zajmują się tylko i wyłącznie układami kierowniczymi.
    No wlasnie robilem to dokladnie u Nich....

    Dostalem dzis informacje od znajomego mechanika, ze jak koszt naprawy wynosi 1200zl to nie ma sily, zeby to byla dobra przekladnia.
    Inaczej mowiac zalozyli mi podrobe, ktora sie mogla juz ( po 3 tygodniach !!!! ) wybic.....
    No to sa poprostu jaja...
    Zapewniali mnie, ze wszystko bedzie ok na lata...

    Jak mi juz nic nie zostanie madrego to moze trzeba sie bedzie wybrac do Krakowa....

    PiotrekHIT ....

    Moze jest dokladnie tak jak mowisz...ale w takim razie nie rozumiem dlaczego mi ustepowaly stuki zaraz po wyjezdzie z serwisu.
    Krzyzak to koszt ponoc 3000zl .... auto troche jak studnia bez dna...

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    A ile byś chciał zapłacić za regeneracja magla? w zależności od modelu 400-1500zł. Przecież nie dostajesz nowego magla, tylko jakiś używany zregenerowany(czyli uszczelniacze, wyczyszczona listwa). Chyba, że robią to na jakiś tandetnych uszczelniaczach. Ale wątpie. Bardziej obstawiam co innego niż sama przekładnia.

  9. #9
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Ludzie zakladajac przekladnie za 1500zl twierdzili ,ze jest nowa.
    Obstawiasz co innego, ale co .... to jest kluczowe pytanie.

  10. #10
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Wróżką nie jestem, jak nie mam auta przed sobą to nie powiem. Ale wątpię, żeby 3 magiel miał ten sam objaw. Rozumiem, że Ci te stuki powstają podczas kręcenia kierownicą, szczególnie odczuwalne na postoju? jeśli tak to albo łożyska mocowań górnych mcpersona albo krzyżak z wałkiem kierowniczym

  11. #11
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Tak wystepuja dokladnie w momencie, gdy sie bardzo mocno dokreca kierownice i odbija...jak sie odbija to wtedy stuka...
    w takim razie przede mna cala diagnostyka...

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    jeszcze podobny objaw ma pęknięta sprężyna zawieszenia. Daj auto do porządnej diagnostyki i będziesz wiedział.

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    No to w takim przypadku, nie wiem co powiedzieć... Rękę dałbym sobie uciąć, że dobrze zrobią, bo polecił mi ich człowiek, który duuużo aut tam robił i nigdy nie było problemu.
    Ostatnio edytowane przez zyga ; 26-10-2013 o 14:38

  14. #14

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    górne łożyska mcpersona odpadają raczej, bo nie znikłyby od tak a potem po dwóch tygodniach znowu zaczęły walić. Ale to tak jak pisze Piotrek, samochód trzeba mieć przed sobą, żeby stwierdzić co i jak. Tak to jest wróżenie z fusów.

  15. #15
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Ok to teraz mam pytanie... kto z Was moze z reka na sercu polecic mi miejsca w Polsce gdzie zrobia bardzo porzadnie diagnostyke tego problemu?
    Niestety, ale we Wroclawiu naprawde nic madrego nie przychodzi mi do glowy....

Podobne wątki

  1. Błąd czujnika skrętu G85, co dalej robić?
    Przez se-ko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 20:21
  2. Pomocy ! Pierwszy skan i tyle błędów co robić :/
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 10:12
  3. stuki na kolumnie kierownicy przy skretach - NASILA SIE !
    Przez TT wroc w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 09:00
  4. większy kolektor dolotowy. Jest sens robić ?
    Przez wojtek1989 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 20:34
  5. Co robić gdy wyczuwam oszusta na allegro? (zakup auta)
    Przez Limbo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •