Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: SWAP na r32 w TT '01

  1. #1
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478

    SWAP na r32 w TT '01

    Słuchajcie, zastanawiam się ile jest roboty, żeby w audi TT mk1 2001 zrobić swap na silnik r32 z 2003? Rozglądałem się nieco po internecie, oglądałem ETKE, i widzę że sporo rzeczy jest plug and play. Z rzeczy które trzeba przerobić, znalazłem następujące:

    -instalacja elektryczna, komputer.
    -silnik - łapa jest taka sama więc raczej nic nie trzeba spawać i przerabiać mocowań. Wiem że bywały modele z bezpośrednim wtryskiem paliwa a trzeba szukać takich z pośrednim. Według ETKI, w TT były montowane silniki o kodzie BHE i BPF (podejrzewam że pasują też inne). Pewnie trzeba by kupić silnik rurkami chłodzenia silnika bo w r32 wszystko jest inaczej, ale chłodnica (w r32 jest jeszcze dodatkowa w miejscu smica), zbiorniczek wyrównawczy i nagrzewnica są w tych samych miejscach więc powinno pasować.
    -sprężarka klimy, pompa od wspomagania i rozrusznik są takie same i mniejwięcej w tych samych miejscach.
    -skrzynia biegów - wyczytałem że trzeba zmienić obudowę sprzęgła (lub jak kto woli dzwon) lub też kupić skrzynię od r32 manual o kodzie GQV na allegro takiej nie ma i chyba jest dość rzadka bo r32 sprzedawało się najczęściej z DSG.
    -zawieszenie powinno być twardsze bo silnik jest cięższy ale i tak mam ochotę na gwint.
    -dolot i wydech na razie pomijam

    o czymś zapomniałem?

    Zapomnijmy o finansowym aspekcie całej sprawy, sam to oszacuje. Wydaje mi się że swap i tak mniej niż przygotowanie 1.8t na moce 500km, które r32 znosi w serii po odprężeniu uszczelką. Spalanie nie jest istotne, to nie jest samochód w trasy tylko do zabawy i do jazdy po Warszawie.

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Kompletujac wszystko wpadniesz w mega koszty i duze ryzyko ze utkniesz. Kpl angol bedzie najtansza opcja.
    Kosztowo w tym przypadku vr6 wyjdzie drozej w osiagnieciu 500KM. Jesli mylisz.o r32 to na pewno.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 06-10-2013 o 14:44
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Znaleźć anglika 3.2 i do dzieła

    Resztę części nadwozia i wnętrza sprzedać, koszty zwrócą się momentalnie

    p.s. Teraz wracałem z Kutna po A2 i też miałem tęgą rozkminkę nt. zakupu 3.2 Chyba dzisiaj taki dzień...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    też uważam ,że całego angola lepiej
    Działaj stary bo fajna opcja, żebym miał mniej zmodzone 1.8t na pewno bym szedł tą drogą ...

  5. #5
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Swap swapem, lecz jesli ma to byc tylko do zabawy, to zecydowanie nie ta buda.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #6
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Swap swapem, lecz jesli ma to byc tylko do zabawy, to zecydowanie nie ta buda.
    wowo, nie ma innej opcji, tylko roadster

    Z tym anglikiem opcja wydaje się spoko, ale znaleźć TT mk1 r32 manual jest trochę ciężko no ale to zobaczymy. Nie mam też za bardzo czasu i miejsca na trzymanie i rozkręcanie resztek dawcy i potem bujania się z tym na allegro... Na razie próbuje po prostu wstępnie obadać temat a jeżeli już będę z czymś startować to raczej przyszły sezon.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Znaleźć anglika 3.2 i do dzieła

    Resztę części nadwozia i wnętrza sprzedać, koszty zwrócą się momentalnie

    p.s. Teraz wracałem z Kutna po A2 i też miałem tęgą rozkminkę nt. zakupu 3.2 Chyba dzisiaj taki dzień...
    Dokładnie tak Jarek. Już w 2011 jak szukałem swojej TT marzyła mi się r32 ale roadster z manualem z tym silnikiem jest mega rzadki. W Polsce w internecie nie było żadnego, w DE ceny zaczynały się od 13k Euro co znacznie przekraczało mój budżet.

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Paweł, był R32 z Francji lekko puknięty z prawej strony, gdzieś w komisie pod Poznaniem, razem z PiotrekHIT chcieliśmy go przygarnąć (była rozmowa na forum o tym), zrobić i byłaby niezła TT, tyle że z DSG.

    No ale ktoś ją kupił, złożył po kosztach, zderzak przedni zarzucił od zwykłej TT i przez moment była na alledrogo...poszła gdzieś dalej.
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. Swap czy Stroker?
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-08-2017, 13:06
  2. TT 8S swap na R32
    Przez KpRacing w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 14:15
  3. Nietypowy swap w MK1
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 14:02
  4. Swap skrzyni DSG
    Przez Gak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 22:10
  5. Kolejny SWAP
    Przez Pawel w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 04:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •