Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Rozterki co do wyboru dystansu - czyli moje problemy ze spasowaniem całości !

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław / Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Navy blue
    Posty
    11

    Rozterki co do wyboru dystansu - czyli moje problemy ze spasowaniem całości !

    Witam wszystkich odwiedzających ten temat.

    Na wstępie chciałbym powiedzieć, że skorzystałem z "szukajki" ale niestety nie wyczerpałem tematu w sposób, który chciałem.
    Przechodząc jednak do sedna sprawy, ostatnimi czasy zakupiłem sporo części do mojego autka, by odpowiadało moim preferencjom.

    W garażu na montaż czekają:

    - gwint firmy AP Sportfahrwerke
    - koła Dare LM 19" 8.5j 5x100 ET35

    W drodze są już opony Pirelli 235/30/19.

    Gleba do, której dąże to coś pomiędzy Slammed a Flush (choć bardziej w stronę tego drugiego).
    Zobaczyć można to sobie tutaj:

    http://flushstyle.pl/?page_id=1730

    Bardzo zależy mi na utrzymaniu konwencji nisko i szeroko!

    I tutaj pytanie do Was o to jaki dystans zastosować (zależy mi żeby było grubooo).
    Sądze, że wśród takich mądrych głów znajdzie się osoba, która skonfiguruje mi w/w wartości ustalając szerokośc dystansu.

    Pomoc pozwoli mi przypieczętować zakup tego cholerstwa, zrobić zbieżność/geometrie i położyć TT'etke do zimowego snu.

    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i życzę miłego dnia!

  2. #2
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Najpier zlep calosc i sam zobaczysz ile mm brakuje do nadkola. Wtedy dorabiasz dystans odpowiedni do roznicy miedzy rantem felgi a nadkolem i skrecasz gwint na maxa do wartosci ktora pozwoli Ci jezdzic. Tyle z teori. Nikt z glowy nie dobie4ze Ci i nie powie kup dystans 10 mm bedzie dobrze. To indywidualna sprawa ktora wyjdzie po zrobieniu katow. Pozdrawiam i udanego stance felga 8.5j to nie zaszeroka felga do stance. Jak i felga 19 cali to rowniez za duzo do gleby, sama felga podniesie Ci samochod o kilka dobrych cm w porownaniu do 18" co tworzy efekt kozy ;D musze Cie rowniez rozczarowac co do opon na 8.5j 235 to opona bedzie pelna. Zeby urwac kolejne kilka mm opona powinna byc 215/40 wtedy robi sie ladny naciag i nalesnik jak nalezy na jakies 1.5 cm max a tak bedziesz mial 7cm na samej oponie juz. sa hardcory co zakladaja na 8.5j 195 na 45. ;D
    Ostatnio edytowane przez Viri ; 22-10-2013 o 15:30

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław / Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Navy blue
    Posty
    11
    Dzięki Viri za słowa subiektywnej załamki moim wyborem co do doboru opon i felg
    Chyba rozumiem o co Ci chodzi. TT'etka jeżdżę na codzień więc gleba absolutna jak najbardziej odpada.

    Na w/w setupie z łatwością osiągnę takowy, zamierzany efekt (kółka i opony identyczne).
    Pseudo naciągi odpadają - szkoda mi felg, wystarczo już dostaną po dupie na naszych drogach.

    http://img139.imageshack.us/img139/5...236aaba44b.jpg

    Tylko rozmiar tych dytansów, hmm ... (lubię gdy auto trzyma się drogi niczym gokart)
    Ostatnio edytowane przez ALEKSIEJ ; 22-10-2013 o 13:09

  4. #4
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Załącznik 4765
    Tu masz porownanie seria TT vs TT gwint na 19" opona 225/35/19
    Popatrz na moja. Gdzies jest kilka fot na spotowych tematach. Zdjecie profilowe to flush na feldze 19" 8.5j opona 225/35 gwint na maxa w dol. Oczywiscie nie da sie jezdzic tym na codzien po naszym pieknym kraju. 2 x juz urwalem kolektor wydechowy ;]. w tym linku TT to koza jak moja i twoja tez tak bedzie wygladac. Daleko jej do gleby na 19 w porownaniu do 18 i dobrym naciagu gum. A co do szerokosci gum to przyjzyj sie dokladnie tyl napewno nie ma opony 235. Na przodzie pewnie taka jest bo widac ze jest pelna na feldze. To tylko moje spostrzezenia. nie ma co sie zalamywac. a co do dystansu to tak jak pisalem. Zlep wszystko ,zmierz i dobierzesz dystans jaki bedzie Ci odpowiadac.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zapytam jeszcze jakie masz sprezyny do tego gwintu?
    Ostatnio edytowane przez Viri ; 22-10-2013 o 15:33

  5. #5
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Jak masz quattro to katy z tylu zrobia ci sie same, jak beda za male to musisz poszukac regulowanych wahaczy. Przod w q ma chyba mala regulacje czy sie myle? Jak nie ma to juz sa camber platesy na przod w necie mozna dorwac. Ale po
    1: na 19" gleby nie bedziesz mial
    2: 8,5j z opona 235 to bedzie balon
    3: jak pisal Viri - zloz to i zobaczysz jaki dystans. Ja obstawiam ze 2-3 cm najwyzej zjedziesz go kilka mm.
    4: jak juz chcesz 19 to idzie zima wiec szukaj innych opon. 215/35 i tak nie zrobi naciagu ale bedzie juz w miare.

    od razu rob oslone miski

    pozdr

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    ....
    Pojemność
    brak
    KM
    ...
    Rocznik
    ...
    Kolor
    ...
    Posty
    117
    kolego ja u siebie mam zamontowane dystanse sparco 20mm. z przodu felga jest na równi z nadkolem lecz z tyłu żeby efekt był identyczny potrzebne by było 30mm. co najważniejsze nie kupuj żadnej Chińszczyzny bo w efekcie końcowym wydasz dwa razy tyle

  7. #7
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Chcesz robić tak aby rant lekko wystawał poza nadkole ? Ja u siebie kiedyś miałem na przymiarke właśnie daRE lm tyle ze 9,5 cala z opona 215/35 mierzyłem na tył tyło idealnie tyle że już wyższy się zrobił . Zdjęć z przymiarki niestety nie posiadam. Osobiście na 18 tył 9,5 cala et35 wrzuciłem dystans 0,8mm i teraz juz jest ok bez dystansu było praktycznie równo. Od razu zakup sobie wahacze regulowane bo bez tego w quattro nic nie wymodzisz a tylko opony szybko zjedziesz a nawet w trybie eksprezowym

Podobne wątki

  1. BAM jakie turbo/korby kute i inne rozterki...
    Przez pomidor w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 23:52
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 12:49
  3. Rozrząd - czy dokonuję słusznego wyboru?
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 15:00
  4. Brak dystansu do Audi TT innych ludzi - ciekawe :)
    Przez alek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 12:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •