Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: PC MOD. Modyfikacje Komputerów, Tuning

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    PC MOD. Modyfikacje Komputerów, Tuning

    Witam,

    Jako, że równolegle do tuningu samochodu zajmuje się modyfikowaniem i tuningowaniem komputerów od strony wizualnej po performance.
    Tzn. Podkręcanie kart graficznych, procesorów, pamięci. To chciałbym się pochwalić swoimi dotychczasowymi modyfikacjami.
    Moje modyfikacje komputerów bazują na dostępnych częściach na rynku wtórnym jak i sprowadzane są z USA.

    Często wykonuje niektóre rzeczy ręcznie dla uzyskania określonego efektu. (nie posiadam zaplecza maszyn czy narzędzi, tokarek itp.. a szkoda

    Wklejam moje projekty, a nóż może komuś się spodoba:
    We wszystkich przypadkach jest to ta sama konfiguracja hardware modyfikowałem tylko taktowanie procesora i GPU, ze względu na różnicę temperatur.

    Projekt Komputera - Acrylic Sunbeam (skorupa)












    Projekt Komputera- Szkielet





    Projekt Komputera - NOX + Dwie chłodnice Reserator + Chłodzenie cieczą Fesser One - NOX RESERATOR x2 5.0 Mhz












    Podzespoły: NOCTUA NH-D14, Wentylatory 120mm AAB, APPOLISH RAIDMAX 120mm, Antec Skeleton, Zalman Reserator v1, Zalman Reserator v2, i7 3770k (3.5mhz, 4.0mhz, 4.5mhz, 5.0mhz), Phantom GTX680 i inne.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 02-01-2014 o 00:26

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Awesome!



    Do nowego biura chce takiego kompa! Dla lansu Wygląda super.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    O kwa kwa .... Niezle wyglada to zielone cos ! do czego to? Te kulki? Skladasz kompy? Jakbym zapodal kwote na kompa podpowiedzialbys cos w tej kwesti? Komp do gier glownie a moz3 bys cos zlozyl dla mnie?







    Ja rozumiem, że czasem to adrenalina czy przypływ endorfin ale proszę, pamiętajmy o pewnych zasadach
    Jaqob
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 22-10-2013 o 08:21

  4. #4
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    Mi sie podoba ten komputer z chłodzeniem cieczą sam sie zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, bardzo fajnie to wygląda. Super robota, pozdr

  5. #5
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Wyglądają kosmicznie .



    Jaqob, a ja do nowego biura dla lansu chcę takiego - wygląda jak jakiś mały reaktor :P.

  6. #6
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Viri Zobacz posta
    [----cenzura---] Niezle wyglada to zielone cos ! do czego to? Te kulki? Skladasz kompy? Jakbym zapodal kwote na kompa podpowiedzialbys cos w tej kwesti? Komp do gier glownie a moz3 bys cos zlozyl dla mnie?
    Nie ma najmniejszego problemu! Zapodaj cenę i Ci pokażę konfiguracje.

    To są pasywne chłodniczki i rezerwuary pokazujące poziom cieczy chłodzącej w jednym.

    Chłodzenie cieczą pozwala na podniesienie znacznie taktowania podzespołów - ciecz znacznie lepiej odbiera ciepło z nagrzewających się elementów.
    Moje projekty i tak nie są niczym nadzwyczajnym; tzn. jest bardzo dużo modderów, którzy Tworzą naprawdę istne arcydzieła.

    Oto przykłady:



























    WIĘCEJ NA:

    http://forum.benchmark.pl/topic/8186...-sieci/page-18
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 22-10-2013 o 08:22

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Kiedys bawilem sie w podrecanie karty graficznej i procesora, ale jak nie zauwazylem zadnej zmiany w ilosci FPS to dalej sobie na luz.

    Mam starego I7 920 2,67 MHz na seryjnym chlodzeniu, daloby zrobic jakis maly bezpieczny tunning?

    Co do dyskow SSD, to kupilem sobie jakis czas temu Cruciala 64 GB zeby postawic na nim system, to jakiejs rewelacyjnej poprawy wzgledem talezowca nie zauwazylem ...

  8. #8
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Mega projekty, ostatni z cieczą wygląda super! Cena pewnie już taka super nie jest, jeśli chodzi o chłodzenie cieczą... Tak czy siak fajnie, że się pochwaliłeś - zostaniesz forumowym ekspertem od tuningu komputerów

  9. #9
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Mega projekty, ostatni z cieczą wygląda super! Cena pewnie już taka super nie jest, jeśli chodzi o chłodzenie cieczą... Tak czy siak fajnie, że się pochwaliłeś - zostaniesz forumowym ekspertem od tuningu komputerów
    Aaa tam robię to bo lubię w wolnych chwilach grzebać w komputerach. Coś jak zabawa LEGO. Uzbierasz trochę klocków i chce Ci się budować.
    Wrzucam kolejny projekt.

    Konfiguracja ta sama, ale tym razem Akryl Reaktywny na światło UV.




















    (konfiguracja ta sama co zawsze, intel i 3770k, taktowanie 4700mhz, Noctua nh-d14, d14 cooler, chłodzenie powietrzem wydajne, wentylator AAB, oc, overcloaked, akryl UV, światło UV, oploty Sharkoon, GTX 680 Phantom taktowanie seryjne, pamięć 1600 4gb, dysk SSD Vertex 4 i Vertex 2, podkręcanie, akryl, plexi, kleksi obudowa, pleksi)
    Pozdrawiam Was!
    Michał



    PS.: Dzięki, że ten temat mogę trzymać na KlubTT.pl!! Pozdrawiam też moderatorów za wyrozumiałość !!!!
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 03-12-2013 o 05:04

  10. #10
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Fajnie, też kiedyś bardzo kręciły mnie te klimaty, choć osobiście nigdy się nie zdecydowałem na akryl i inne plexy. Tzn. kręcą mnie one do dziś, ale kompletnie wypadłem z obiegu. Zabawa wodą skończyła się gdzieś na etapie wczesnych C2D, P5W64 WS PRO oraz X1900 AIW, później już tylko różne towery. A wyścig zbrojeń sobie odpuściłem, gdy komp z CF 2x6950@70 (gdy radeony zaczynaly się jeszcze od "ATI", a seria od "6") przez rok nie zobaczył z braku mojego czasu żadnej gry. Od tego czasu stoi sobie pod biurkiem grzecznie już tylko "dziadek" (jakoś tam dłubnięty 2500k, do netu nawet jeszcze dziś wystarczy ), a w salonie HTPC do filmów i odpalenia jakiegoś wyścigu raz na ruski rok.

    Ps. Powyższe "uspokojenie" z wyłączeniem krótkiego epizodu bitcoinowego sprzed 2 lat, gdy na kilka miesięcy rachunki za prąd skoczyły mi 3-krotnie z powodu koparek .

  11. #11
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez lordfury Zobacz posta
    Fajnie, też kiedyś bardzo kręciły mnie te klimaty, choć osobiście nigdy się nie zdecydowałem na akryl i inne plexy. Tzn. kręcą mnie one do dziś, ale kompletnie wypadłem z obiegu. Zabawa wodą skończyła się gdzieś na etapie wczesnych C2D, P5W64 WS PRO oraz X1900 AIW, później już tylko różne towery. A wyścig zbrojeń sobie odpuściłem, gdy komp z CF 2x6950@70 (gdy radeony zaczynaly się jeszcze od "ATI", a seria od "6") przez rok nie zobaczył z braku mojego czasu żadnej gry. Od tego czasu stoi sobie pod biurkiem grzecznie już tylko "dziadek" (jakoś tam dłubnięty 2500k, do netu nawet jeszcze dziś wystarczy ), a w salonie HTPC do filmów i odpalenia jakiegoś wyścigu raz na ruski rok.

    Ps. Powyższe "uspokojenie" z wyłączeniem krótkiego epizodu bitcoinowego sprzed 2 lat, gdy na kilka miesięcy rachunki za prąd skoczyły mi 3-krotnie z powodu koparek .

    No to miło, że jest tu ktoś kto też zaczynał od Radków



    Pozdrawiam!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    btw ja tam mam pracę związaną z PC
    więc urozmaicam sobie czas przed kompem, ciągłe programowanie wychodzi bokiem a zawsze jest na czym oko zawiesić i pomyśleć to by tu jeszcze pomodzić

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aktualizacja:


    Projekt DESOLATOR PC:

Podobne wątki

  1. TT 2.0 TDI modyfikacje
    Przez bodega w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 10:14
  2. Modyfikacje programu w ECU
    Przez olo w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 12:53
  3. VCDS modyfikacje
    Przez KpRacing w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 09:51
  4. Naprawianie komputerów przez internet ?
    Przez Malinovsky w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:56
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •