Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Luźna dyskusja nt TTRS i 3.2

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Nie, ja się nie ścigam, moc służy mi tylko do osobistej frajdy, czasem do dania klapsa komuś na trasie, ale to na zasadzie spontanu a nie jakichś zawodów. No i do tego czasem tor, też bardziej dla frajdy i adrenaliny niż rywalizacji z kimś.

    Jaqob - a jakiej mocy się spodziewasz z BT, i co poza turbo wymienisz?
    Tyle ile można zrobić bez zakuwania silnika czyli do ok 430PS. Co wymienić? Noo sporo rzeczy trzeba wymienić (wtryski, sprzęgło, wydajniejsza pompa paliwa, nowy wydech, dolot, FMIC) + ogarnięcie wszystkiego + program na BT + program dla DSG. Na spokojnie przez zimę chcę wszystko sobie skompletować i na samym początku wiosny zamontować. Generalnie prawie tyle samo ile trzeba wymienić w przypadku K04 na 350-360PS tyle, że to jest max co z tej turbiny można wyciągnąć więc jak mam kupować nowe turbo to lepiej już większe. Tak mi się wydaje...

    Myślę, że przy takim setupie w ośce powinno to jeździć na poziomie M5 co by mi na dzień dzisiejszy wystarczyło.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 21-10-2013 o 20:19
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #17
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dobrze Ci się wydaje, szkoda, że nie miałem tej wiedzy wcześniej, pewnie nie wchodziłbym w k04 tylko w BT.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    zobaczysz, że Twoja będzie szybsza na suchej nawierzchni. TT-RS wyleci Ci do przodu a potem straty nadrobisz i wyprzedzisz go, jak nie przy 140 to przy 200km/h. Pomijam fakt, że kierownik z TT-RS po prostu może nie ogarnąć startu
    Oj, ze względu na brak opóźnienia w DQ500 to musiałby mieć strasznie słaby refleks by ruszyć po mnie...

  3. #18
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Kompletuj graty pod BT a obecne turbo możesz sprzedać. Mało co na nim przejechałeś. FMIC masz zdaje się do 450PS więc do zrobienia byłby wydech, dolot, no i wszystko to co przy K04 na 350PS (wtryski, pompa paliwa, sprzęgło)

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta

    Oj, ze względu na brak opóźnienia w DQ500 to musiałby mieć strasznie słaby refleks by ruszyć po mnie...
    Przy założeniu, że będzie mieć w ogóle DSG manual w RS jest mocno niedopracowany co wielokrotnie podkreślał Michał i czasem było widać na jego filmikach (ile czasu tracił na zmianie biegu).
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #19
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie, w tym aucie nie będę już zwiększał mocy - bez quattro przyśpieszanie to już za dużo zabawy z utrzymniem kierownicy.

  5. #20
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Oj, ze względu na brak opóźnienia w DQ500 to musiałby mieć strasznie słaby refleks by ruszyć po mnie...
    Nikt nie mówił, że będzie to automat

  6. #21
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Nie, w tym aucie nie będę już zwiększał mocy - bez quattro przyśpieszanie to już za dużo zabawy z utrzymniem kierownicy.
    Jak napomknąłem w swoim temacie, że być może będę sprzedawał miałem zapytania i propozycje sprzedaży. W tym jedną taką, że przyjeżdżają i zabierają auto w ciągu kilku dni za cenę dużo wyższą niż na allegro ale zrezygnowałem. Jak bym sprzedał to pewnie bym drugiej TT nie kupił bo by mnie kusiło coś innego. Tak więc TT zostaje. Wiem co mam i nie szkoda mi dołożyć a teraz męcz się z szukaniem miesiącami idealnej sztuki, później znowu mody. Mnóstwo pieniędzy włożyłeś w auto, których ci nikt nie odda. Plan jest, auto ma wyglądać jak bym wyjechał nim niedawno z salonu i ma "przyjemnie" jeździć. Postaram się zrobić max co się da na polepszenie trakcji i tak sobie TT zostawię do kolekcji.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #22
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jak napomknąłem w swoim temacie, że być może będę sprzedawał miałem zapytania i propozycje sprzedaży. W tym jedną taką, że przyjeżdżają i zabierają auto w ciągu kilku dni za cenę dużo wyższą niż na allegro ale zrezygnowałem. Jak bym sprzedał to pewnie bym drugiej TT nie kupił bo by mnie kusiło coś innego. Tak więc TT zostaje. Wiem co mam i nie szkoda mi dołożyć a teraz męcz się z szukaniem miesiącami idealnej sztuki, później znowu mody. Mnóstwo pieniędzy włożyłeś w auto, których ci nikt nie odda. Plan jest, auto ma wyglądać jak bym wyjechał nim niedawno z salonu i ma "przyjemnie" jeździć. Postaram się zrobić max co się da na polepszenie trakcji i tak sobie TT zostawię do kolekcji.




    Dokładnie to samo u mnie. Pomarańczax zostaje w rodzinie.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A wiecie co? u mnie też
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja chyba też sie ożeniłem ze swoją .
    Odnośnie tego co przeczytałem wcześniej to macie racie ale z drugiej strony kto jeździł mocnym Q to nigdy ośka nie będzie dawała mu frajdy z jazdy;/ CO z tego że 320ps w lżejszej ośce zrobi ttrs na idealnie prostej suchej i równej nawierzchni. TO chyba nie tylko o to chodzi prawda? Auto bez Q i z Q to zupełnie inne auta i nawet niema co porównywać. Ostatnio miałem TT na 280km i 400nm bez sprawnego haldexa. Kąty coś poprzestawiane i autem jako fwd nie dało się wcale jeździć. Masakra i zero frajdy. Za parę dni haldex naprawiłem i pomimo ,że w zawieszeniu nic nie tykane to zupełnie inne auto
    Mimo wszystko jakbym miał do wybrania 400 konną ośkę albo audi TTrs seryjne bez wachania brałbym rskę. Co z tego ,że na prostej wolniejsza ale to zupełnie inna jazda jest. Mam pod domem 500 konnego leona i wolałbym 300 konne Q niż tą 500 konną ośkę dlatego jak porównujecie że ośka jest szybsza to mam mieszane uczucia bo nie jeździmy przecież całe życie po prostej i zawsze 100+ km/h

  10. #25
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no ja chyba też sie ożeniłem ze swoją .

    Dobra, dobra za jakiś czas Ci przypomnę jak będziesz się żenić z panną!

  11. #26
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no ja chyba też sie ożeniłem ze swoją .
    Odnośnie tego co przeczytałem wcześniej to macie racie ale z drugiej strony kto jeździł mocnym Q to nigdy ośka nie będzie dawała mu frajdy z jazdy;/ CO z tego że 320ps w lżejszej ośce zrobi ttrs na idealnie prostej suchej i równej nawierzchni. TO chyba nie tylko o to chodzi prawda? Auto bez Q i z Q to zupełnie inne auta i nawet niema co porównywać. Ostatnio miałem TT na 280km i 400nm bez sprawnego haldexa. Kąty coś poprzestawiane i autem jako fwd nie dało się wcale jeździć. Masakra i zero frajdy. Za parę dni haldex naprawiłem i pomimo ,że w zawieszeniu nic nie tykane to zupełnie inne auto
    Mimo wszystko jakbym miał do wybrania 400 konną ośkę albo audi TTrs seryjne bez wachania brałbym rskę. Co z tego ,że na prostej wolniejsza ale to zupełnie inna jazda jest. Mam pod domem 500 konnego leona i wolałbym 300 konne Q niż tą 500 konną ośkę dlatego jak porównujecie że ośka jest szybsza to mam mieszane uczucia bo nie jeździmy przecież całe życie po prostej i zawsze 100+ km/h
    Paweł, ale my doskonale sobie zdajemy sprawę z różnic i możliwości między FWD a quattro. Dla mnie sprzedaż TT i kupno nowej nie jest aż tak "proste i oczywiste". Pomijam już fakt, że sprzedać bym sprzedał szybko to jednak kupić solidne MK2 w quattro będzie bardzo trudno. Na allegro w 90% same szroty i żeby mieć coś naprawdę dobrego trzeba by się przejechać do Niemiec. Poszukiwania mogą trwać miesiącami i to już nie jest dla mnie bo nie dysponuje czasem wolnym na takie akcje. Dlatego jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. W MK2 jest sprawa prostsza z montażem Quattro i najbardziej chyba mnie przeraża zbieranina gratów, składowanie tego (nie mam gdzie) a później wożenie np. do Warszawy. Myślałem nawet aby szukać rozbitka z quattro i przełożyć same napędy a resztę sprzedać ale z moim czasem wolnym to bym miał za chwilę skład części zamiennych do TT (już prawie mam ). Tak więc na spokojnie działam sobie z mocą a jak nadarzy się okazja do zakupu elementów do quattro to pewnie i zdecyduję się na ten zabieg.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no ja chyba też sie ożeniłem ze swoją .
    Odnośnie tego co przeczytałem wcześniej to macie racie ale z drugiej strony kto jeździł mocnym Q to nigdy ośka nie będzie dawała mu frajdy z jazdy;/ CO z tego że 320ps w lżejszej ośce zrobi ttrs na idealnie prostej suchej i równej nawierzchni. TO chyba nie tylko o to chodzi prawda? Auto bez Q i z Q to zupełnie inne auta i nawet niema co porównywać. Ostatnio miałem TT na 280km i 400nm bez sprawnego haldexa. Kąty coś poprzestawiane i autem jako fwd nie dało się wcale jeździć. Masakra i zero frajdy. Za parę dni haldex naprawiłem i pomimo ,że w zawieszeniu nic nie tykane to zupełnie inne auto
    Mimo wszystko jakbym miał do wybrania 400 konną ośkę albo audi TTrs seryjne bez wachania brałbym rskę. Co z tego ,że na prostej wolniejsza ale to zupełnie inna jazda jest. Mam pod domem 500 konnego leona i wolałbym 300 konne Q niż tą 500 konną ośkę dlatego jak porównujecie że ośka jest szybsza to mam mieszane uczucia bo nie jeździmy przecież całe życie po prostej i zawsze 100+ km/h
    W zasadzie jest to tak oczywiste że nie ma sensu podejmować tematu, ale tak jak pisze Jaqob jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma i tyle w temacie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jak napomknąłem w swoim temacie, że być może będę sprzedawał miałem zapytania i propozycje sprzedaży. W tym jedną taką, że przyjeżdżają i zabierają auto w ciągu kilku dni za cenę dużo wyższą niż na allegro ale zrezygnowałem. Jak bym sprzedał to pewnie bym drugiej TT nie kupił bo by mnie kusiło coś innego. Tak więc TT zostaje. Wiem co mam i nie szkoda mi dołożyć a teraz męcz się z szukaniem miesiącami idealnej sztuki, później znowu mody. Mnóstwo pieniędzy włożyłeś w auto, których ci nikt nie odda. Plan jest, auto ma wyglądać jak bym wyjechał nim niedawno z salonu i ma "przyjemnie" jeździć. Postaram się zrobić max co się da na polepszenie trakcji i tak sobie TT zostawię do kolekcji.
    Sprzedane.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Dobra, dobra za jakiś czas Ci przypomnę jak będziesz się żenić z panną!
    Było wystawione na sprzedaż.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A wiecie co? u mnie też
    Sprzedane na części.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tylko krowa nie zmienia zdania Technologia idzie na przód, auta tanieją. Kiedyś zrobić TT na 300KM to był mega wyczyn i to była "niesamowicie wielka moc". Dzisiaj już króluje 400-500KM a niektórzy po 700KM robią.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nigdy nie mów nigdy
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Luźna pokrywa silnika 2.0 tfsi
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 08:46
  3. Luźna dyskusja o producentach aut i nie tylko...
    Przez Mari w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 22:05
  4. Q7 luźna dyskusja.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:37
  5. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •