Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: DSG w Superb 3.6

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052

    DSG w Superb 3.6

    Witam. Wczoraj znajomy przyjechał do mnie z "problemem" jaki wyczaił w swoim Superbie. Kupił niedawno srogą sztukę z silnikiem 3.6 4x4 z DSG. Zaniepokoiło go to że ruszając gwałtownie pod niewielkie wzniesienie skrzynia gubi się odrobine. Auto podczas ruszania zjeżdża trochę w dół przy czym nie jest to odczucie staczania się auta a ma się wrażenie że po prostu na chwile rusza do tylu poczym wyrywa do przodu. Przejechałem się nim wczoraj. Ruszając musiałem się dobrze postarać żeby sprowokować skrzynie do takiego zachowania. No ale w końcu się udało i faktycznie uczucie jest trochę nienaturalnie dla automatu. Inna sprawa, że zdziwiło mnie to, że kumpel depcze tak auto w automacie ruszając pod górę bo przecież takiej potrzeby nie ma. W necie znalazłem opinie, że takie użytkowanie skrzyni to jeden z grzechów głównych posiadaczy aut z automatem. Kumpel wcześniej nie jeździł z automatem, ma dziwne nawyki z manualna i jak dla mnie to powód tego że skrzynia sie trochę gubi ale jestem ciekaw Waszej opinii.

    Ps. Silnik 3.6 w połączeniu z DSG i 4x4 robi naprawdę w tym aucie robotę. Na papierze ma osiągi bardzo zbliżone do TT 3.2 i wczoraj nie odczułem praktycznie żadnej różnicy w przyspieszeniu. Brakowało mi jedynie tego rasowego pomrukiu jaki mam u siebie, auto jak na limuzynę jest poprostu swietnie wyciszone.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w dsg ruszanie pod górkę wymaga naciśniecia sporej ilości gazu. Ale nigdy nie zdazyło mi sie aby auto potoczyło sie do tyłu. Przynajmniej ja nie odczułem.

    Co do osiągów tego wynalazku to raczej średnie bo ganiałem sie z takim co miał niby 300km ( sa wersje po 280 czy jakoś tak ) i dostawał straszne lanie. Nawet nie nawiązał żadnej walki. Mowa oczywiście superb vs a3

  3. #3
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    jedziesz, zatrzymujesz się na górce, puszczasz hamulec i auto się stacza w tył? Czy jedziesz, zatrzymujesz się na górce, wrzucasz inny bieg niż D, później znowu D i po puszczeniu hamulca auto się stacza?

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    w dsg ruszanie pod górkę wymaga naciśniecia sporej ilości gazu. Ale nigdy nie zdazyło mi sie aby auto potoczyło sie do tyłu. Przynajmniej ja nie odczułem.

    Co do osiągów tego wynalazku to raczej średnie bo ganiałem sie z takim co miał niby 300km ( sa wersje po 280 czy jakoś tak ) i dostawał straszne lanie. Nawet nie nawiązał żadnej walki. Mowa oczywiście superb vs a3
    Wierze ale o wersji 300 czy 280 km nie słyszałem ta ma 260 i katalogowo 6.5 sek. do setki więc niewiele wiecej niż moja TT. Lata przyjemnie. Wiadomo na trasie pierwsza setka to jedno co sie dzieje dalej to już inna sprawa. Auto podoba mi się ze względu, że na jakieś szybkie nie wyglada a osiągi pozwalają jednak złoić pare "groźnych" fur . No ale o Skodzie tyle bo to nie to forum .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    jedziesz, zatrzymujesz się na górce, puszczasz hamulec i auto się stacza w tył? Czy jedziesz, zatrzymujesz się na górce, wrzucasz inny bieg niż D, później znowu D i po puszczeniu hamulca auto się stacza?
    Jedziesz zatrzymujesz się i po chwili ruszysz pod górkę nie zmieniając przełożeń.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Jedziesz zatrzymujesz się i po chwili ruszysz pod górkę nie zmieniając przełożeń.
    Taką przypadłość zauważyłem w dwusprzęgłowych skrzyniach. W zwykłym automacie nie ma czegoś takiego, miałem kiedyś stare Silverado na farmie, dobite, używane na wydmach do skoków - nigdy takiego efektu .

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Taką przypadłość zauważyłem w dwusprzęgłowych skrzyniach. W zwykłym automacie nie ma czegoś takiego, miałem kiedyś stare Silverado na farmie, dobite, używane na wydmach do skoków - nigdy takiego efektu .
    Bo zasada działania skrzyń dwusprzęgłowych jest różna od klasycznych automatów z przekładnią hydrokinetyczną.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No to może tu jest odpowiedź...

    ps. wolę te "normalne"

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sorki za ot, ale nowe 8 biegowe automaty ZF są naprawdę super.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Wierze ale o wersji 300 czy 280 km nie słyszałem ta ma 260 i katalogowo 6.5 sek. do setki więc niewiele wiecej niż moja TT. Lata przyjemnie. Wiadomo na trasie pierwsza setka to jedno co sie dzieje dalej to już inna sprawa. Auto podoba mi się ze względu, że na jakieś szybkie nie wyglada a osiągi pozwalają jednak złoić pare "groźnych" fur . No ale o Skodzie tyle bo to nie to forum .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Jedziesz zatrzymujesz się i po chwili ruszysz pod górkę nie zmieniając przełożeń.
    Miałem ostatnio przyjemność "gonić" się TT z takim właśnie Superbem na trasie około 50km i w pełni potwierdzam to co piszesz Kwinto! Byłem w lekkim szoku jak to auto się zbiera, szczególnie przy większych prędkościach. Nie wiem czy akurat ten Superb miał 260KM czy może koło 300KM - tak wychodzą po programie, silnik ten sam co w CC zdławiony elektronicznie… akurat ta z którą się próbowałem nie miała oznaczeń, zmieniony grill na ciemny połysk bez "kogucika" - co jak dla mnie wskazuje, że mogła być "modyfikowana"

    W każdym razie prawie 270km/h licznikowe nie robiło na Skodzie wrażenia tzn. siedziała mi na dupie w niezbyt dużej odległości, a w każdym razie nie oddalałem się zbytnio Przy zwalnianiu w okolice 120km/h i przyspieszaniu do oporu wyraźnie zostawała, ale jednak nie tak jakbym oczekiwał Jestem pewny, że seryjną TT 2.0 TFSI w trasie taki superb poprostu zjada, a i z miejsca sporo nie zostanie
    Ostatnio edytowane przez madry ; 12-03-2016 o 14:41

Podobne wątki

  1. Superb RS6 + Piękne Volvo
    Przez delleto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •