Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Luźna dyskusja nt TTRS i 3.2

  1. #1
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Luźna dyskusja nt TTRS i 3.2

    2.5T to potęga, wiadomo było że kwestią czasu będzie rozgryzienie tego motoru.









    Edit:
    Na prośbę userów przeniosłem posty do nowego wątku w dziale off top. Dyskusja rozpoczęła się od tego filmiku: http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=8579&page=25&p=169635&viewfull=1# post169635

    Jaqob

    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 21-10-2013 o 19:16
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Sądzisz, że może dać więcej niż uturbione 3.2? A czy w TTRS DSG jest skrzynia DQ500?

  3. #3
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Sądzisz, że może dać więcej niż uturbione 3.2? A czy w TTRS DSG jest skrzynia DQ500?

    Na to pytanie Ci nie odpowiem, z 3.2 na pewno wyciągniesz szybciej 600 i więcej ps niż z 2.5 z racji pojemności.
    Tak w TT-RS jest DQ500. Jak planujesz kupić TT-RS teraz jest świetny okres, kurs dolara 3.06 najniższy od długiego czasu więc zestaw APR kupisz dużo taniej.

    TT-RS ma przeokrytny start z procedury u mnie start wygląda spokojnie przy tym co widziałem w TT-RS na filmikach.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 21-10-2013 o 15:41

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Chcę zachować wygodę automatu, więc przy takiej mocy w grę wchodzi chyba tylko DQ500, czyli TTRS. Ale zobaczymy, czy i jak sprzedam obecne auto.

  5. #5
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Chcę zachować wygodę automatu, więc przy takiej mocy w grę wchodzi chyba tylko DQ500, czyli TTRS. Ale zobaczymy, czy i jak sprzedam obecne auto.
    Spróbuj pogadać z ASO, bo oni mają jakieś systemy zastawu auta na sprzedaż jak szukasz nowej TT-RS.
    W innym przypadku sprzedaż Twojego auta ruszy na początku przyszłego sezonu z racji tego, że właśnie nasze auta najlepiej sprzedają się w okresie przed letnim lub jeżeli trafi się konkretny klient na takie auto.
    A wystawiłeś auto na wszelkich możliwych ofertach stron www darmowych?

  6. #6
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Z salonu nie będe kupował, raczej kilkuletnie z DE, poza tym salon też musi zarobic, więc nie da mi akceptowalnej ceny, zresztą aż takiego ciśnienia nie mam, stąd i ogłoszenie tylko na otomoto.pl i allegro.

  7. #7
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Z salonu nie będe kupował, raczej kilkuletnie z DE, poza tym salon też musi zarobic, więc nie da mi akceptowalnej ceny, zresztą aż takiego ciśnienia nie mam, stąd i ogłoszenie tylko na otomoto.pl i allegro.

    Rozumiem, najśmieszniejsze będzie to, że jak do seryjnego TT-RS się przesiądziesz to powiesz "przecież to jedzie gorzej od mojej 320ps" tak technika idzie do przodu.

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Chcę zachować wygodę automatu, więc przy takiej mocy w grę wchodzi chyba tylko DQ500, czyli TTRS. Ale zobaczymy, czy i jak sprzedam obecne auto.
    O co chodzi z tą skrzynią? W 3.2 DSG jest inne? Gorsze?!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Rozumiem, najśmieszniejsze będzie to, że jak do seryjnego TT-RS się przesiądziesz to powiesz "przecież to jedzie gorzej od mojej 320ps" tak technika idzie do przodu.
    Gorzej wątpię aby jechało szczególnie, że TT RS ma 340PS + quattro więc odczucia będą inne. Mogę się zgodzić, że w TTRS po przekroczeniu 100 Humidorek może czuć ciut gorsze przyspieszenie. Michał, pamiętaj, że Ty obecnie masz auto 2 x mocniejsze od seryjnej TTRS więc dla ciebie RSka to jak dla nas 180tka
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    O co chodzi z tą skrzynią? W 3.2 DSG jest inne? Gorsze?!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Gorzej wątpię aby jechało szczególnie, że TT RS ma 340PS + quattro więc odczucia będą inne. Mogę się zgodzić, że w TTRS po przekroczeniu 100 Humidorek może czuć ciut gorsze przyspieszenie. Michał, pamiętaj, że Ty obecnie masz auto 2 x mocniejsze od seryjnej TTRS więc dla ciebie RSka to jak dla nas 180tka


    Przemek, DQ250 to stara wersja DSG
    TT-RS ma DQ500, masz tam 7 biegów (1-nadbieg) i masz procedurę LC z turbiną. Ja tego nie mam i nie będę miał.


    Możecie mnie zlinczować, albo znienawidzić, ale 320ps Humidorka jedzie lepiej niż TT-RS w 340ps na starcie wyleci max 1-1.5 długości więcej
    A potem dogoni i zrobi z niej sałatkę z posypką okraszoną cebulką w sosie winegret.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Btw.:

    Trochę z innej bajki rzecz. Wiem, że jest tutaj kilku informatyków. Ja jako fan komputerów stacjonarnych jaram się dyskiem SSD pod PCIe, aktualnie jeden z najszybszych:


    http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 21-10-2013 o 18:17

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nowsza, ok ale czasem ta 7 biegowa skrzynia nie była jakaś "felerna"?! LC z podtrzymaniem turbo fajna sprawa ale przy tak ogromnej mocy 600+ to bym się chyba zupełnie nie przejmował bo i tak każdy zostaje zmiażdżony Odnośnie TTRS zapewne jest tak jak mówisz. RSka myślę, że jest cięższa od 2.0 FWD stąd jej lag.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Hmm... a ja sądziłem, że TTRS jest odchudzona... ale faktycznie teraz sprawdziłem dane i 2.0 FWD waży 1280kg, a TTRS 1475kg. Jednak mimo to TTRS przyśpiesza do 100 w 4,3s (moja ok 5s), więc nie mam raczej z nią szans.

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Hmm... a ja sądziłem, że TTRS jest odchudzona... ale faktycznie teraz sprawdziłem dane i 2.0 FWD waży 1280kg, a TTRS 1475kg. Jednak mimo to TTRS przyśpiesza do 100 w 4,3s (moja ok 5s), więc nie mam raczej z nią szans.

    Humi.. ale Ty się nie ścigasz od 0 do 100
    Znowu mam Was zanudzać? (Waga jedno a straty na napędach drugie)

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    TT RS w tyle przyspiesza do 100. Do 200 już ma lag i pewnie byłoby tak jak Michał pisał. Najpierw TTRS wyskakuje do przodku a po chwili (5 sek) doganiasz i prześcigasz. W ośce obawiam się, że poniżej 4.7 / 4.8 do 100 się nie zejdzie natomiast do 200 można już ładnie przyspieszyć. Na wiosnę planuję mody z BT w swojej TT i po całym zabiegu zrobimy pomiary. Nie nastawiam się na super szybkie MK2, po prostu dojdą nowe konie w stadzie, będzie satysfakcja i tyle
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie, ja się nie ścigam, moc służy mi tylko do osobistej frajdy, czasem do dania klapsa komuś na trasie, ale to na zasadzie spontanu a nie jakichś zawodów. No i do tego czasem tor, też bardziej dla frajdy i adrenaliny niż rywalizacji z kimś.

    Jaqob - a jakiej mocy się spodziewasz z BT, i co poza turbo wymienisz?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 21-10-2013 o 20:04

  15. #15
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Nie, ja się nie ścigam, moc służy mi tylko do osobistej frajdy, czasem do dania klapsa komuś na trasie, ale to na zasadzie spontanu a nie jakichś zawodów. No i do tego czasem tor, też bardziej dla frajdy i adrenaliny niż rywalizacji z kimś.

    Humi, żebyśmy się źle nie zrozumieli. Mówimy tu stricte o duelu z TT-RS. Jest wiele czynników które wpływają na przyspieszenie 0-100, trakcja, moc, waga itp.
    Żeby sprawdzić które auto jest szybsze trzeba by postawić Twoje auto vs TT-RS (pewnie kiedyś spotkasz serię w Warszawie na światłach i to sprawdzisz bo trochę tego w Wawie jeździ)
    i zobaczysz, że Twoja będzie szybsza na suchej nawierzchni. TT-RS wyleci Ci do przodu a potem straty nadrobisz i wyprzedzisz go, jak nie przy 140 to przy 200km/h.

    Pomijam fakt, że kierownik z TT-RS po prostu może nie ogarnąć startu

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Luźna pokrywa silnika 2.0 tfsi
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 08:46
  3. Luźna dyskusja o producentach aut i nie tylko...
    Przez Mari w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 22:05
  4. Q7 luźna dyskusja.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:37
  5. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •