Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: AirRade

  1. #1
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404

    AirRide

    Szukam szukam i nic nie znalazlem. Prosze o kontakt osoby z doswiadczeniem o airride w audi TT. Milem widziane polecenie: tunera / zestawu / sklepu itp. Interesuje mnie zestaw 2 na 2 przod/tyl. Zawieszenie gwintowane mam.
    Ostatnio edytowane przez Viri ; 17-10-2013 o 19:25

  2. #2
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Może nie mam praktycznego doświadczenia z airride ale rozglądałem się w technologii i mam minimalne pojęcie Jeżeli zestaw ma być używany cały rok i w miarę bezawaryjny trzeba zapewnić kilka rzeczy. Po pierwsze takie zestawy przód/tył średnio nadają się do TT ponieważ oba przednie i oba tylne okucia połączone są jednym przewodem i podczas ciasnego skrętu powietrze odpływa z wewnętrznego koła i przepływa do zewnętrznego co powoduje przechyły nadwozia. Wiadomo że golfie 1.4 nie ma to za bardzo znaczenia ale u nas zwieszenie nie powinno się przechylać. Żeby tego uniknąć trzeba mieć zestaw na każde koło z osobne. Po drugie zawory. Wypadało by mieć elektryczne, bo te mechaniczne mają bardzo mały przepływ (wolno działają) i trzeba prowadzić przewody pod ciśnieniem do kabiny. Jeżeli elektryczne to powinny być typu membranowe a jeden kosztuje 160PLN i trzeba ich kupić 8 Niestety zwykłe elektrozawory się zacinają i woda zbierająca się w układzie je niszczy. Ponadto trzeba kupić odwadniacze, a w zimę dodatkowo wlewać odrobinę płynu hamulcowego do butli żeby wchłaniał wodę. Do tego sterownik, manometry i inne pierdoły.

    Ja osobiście stwierdziłem że szkoda zachodu.

  3. #3
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    A dla mnie AR odpada przede wszystkim ze względu bezpieczeństwa. To na dobrą sprawę tylko gumowe poduszki i nieraz komuś już coś strzeliło.
    Rozmawiałem z właścicielem porobionego passata b6 na AR i opowiadał, jak wystrzeliła mu poduszka przy małej prędkości, a chwilę wcześniej sypał 200kmh.
    Nie dałaby spokoju mi podczas jazdy myśl, że coś może zaraz się stać. Co gwint, to gwint.

  4. #4
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Po pierwsze to air ride, po drugie na innych forach jest wiele aut porobionych. Dobre na zloty do pokazowki ale i tak na codzien jezdzi sie na lekko podniesionym. Na stronie mapeta sa cale zestawy do kupienia do tego dokupujesz dobre amorki i skladasz, ale nawet robiac wszystko samemu koszta spokojnie przekrocza 5k jesli mowimy o regulacji kazdego kola z osobna. Do tego samo wlozenie poduch strasznej gleby pewnie nie da, trzeba bedzie cos rezac, ale jeszcze tt quattro w pl nie ma na ar wiec trzymam kciuki jesli sie zdecydujesz

  5. #5
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Cytat Zamieszczone przez E1 MATA Zobacz posta
    Po pierwsze to air ride, po drugie na innych forach jest wiele aut porobionych. Dobre na zloty do pokazowki ale i tak na codzien jezdzi sie na lekko podniesionym. Na stronie mapeta sa cale zestawy do kupienia do tego dokupujesz dobre amorki i skladasz, ale nawet robiac wszystko samemu koszta spokojnie przekrocza 5k jesli mowimy o regulacji kazdego kola z osobna. Do tego samo wlozenie poduch strasznej gleby pewnie nie da, trzeba bedzie cos rezac, ale jeszcze tt quattro w pl nie ma na ar wiec trzymam kciuki jesli sie zdecydujesz
    Wiem ze to air ride. Literowka sie wkradla w temacie
    Dzieki za podpowiedz jestem wlasnie na etapie czytania forum na mapecie od 2 dni
    Niestety musze Cie zawiesc. Mam oske
    Szkoda ze nikt nie ma wlasnie doswiadczenia osobistego z tego typu gadzetami i problemami zwiazanymi z uzytkowaniem w TT. Co do zakladania zestawu samemu raczej odpada bo nie mam warunkow w blokowym parkingu niestety ale wyczytalem ze gdzies zakladaja z mapeta niedaleko sklepu stacjonarnego.

  6. #6
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    No to jak masz oske to w takim razie najlepszy przyklad to audi tt ze Style Poznan - co pol sezonu ma nowa folie i graty a teraz chyba jest w czarnym macie wiec znajdziesz. A golfow i a3 na ar troche jest w kraju wiec znajdziesz. A tytul tematu mozna edytowac w edycji zaawansowanej w pierwszym poscie

  7. #7
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Widzialem na raceism to TT dlatego sie zajaralem ;D no typek z tego TT co sezon ma nowy kolor i fele jak sie bawim to sie bawim i nie paczam na koszta hehehe. ja lubie ostro popierdalac moim TT wiec mam spore rozterki uczuciowe w kwesti Air Ride.
    Ostatnio edytowane przez Viri ; 19-10-2013 o 08:36

  8. #8
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Viri a mnie intryguje to twoje E60 od G-Powera, mozesz zapodac jakies fotki, moze byc na maila unoturbo@wp.pl, bo autko naprawde ciekawe.

  9. #9
    Awatar flateric
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Nidzica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    13
    Ja właśnie czekam na resztę części od air'a do mojego tt. Jak złoże dam znać jak się użytkuje wtedy tt

  10. #10
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Jak macie panowie quattro to wtedy wcale to nie będzie takie proste zglebić auto ;P Ale to tylko takie moje myśli

  11. #11
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Ja poki co mam jeszcze os

  12. #12
    Awatar flateric
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Nidzica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    13
    Ja też mam ośkę

  13. #13
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Ale to nie mowie że się nie da :P Bo da się da ale tylko więcej kombinacji.Puki co gwint wystarcza i raczej juz tak zostanie do końca.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •