Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Felgi oryginalne, a podróbki- porównanie.

  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Felgi oryginalne, a podróbki- porównanie.

    Zachęcam do lektury artykułu na temat chińskich podróbek felg aluminiowych:

    http://autokult.pl/2011/03/12/podrob...zego-sa-gorsze

    Po przeczytaniu pewnie nie jeden z nas będzie wolał kupić mniejsze i mniej widowiskowe, ale oryginalne i sprawdzone felgi, niż piękną "replikę" wytwarzaną masowo małymi, żółtymi rączkami

  2. #2

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Bardzo dobrze że założyłeś taki temat miejmy nadzieję że artykuł ten uświadomi wiele osób pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jasiel, bardzo dobry temat! Na wiosnę będę zmieniał felgi i przyznam, że ten artykuł mocno mi otworzył oczy. Pytanie, gdzie najlepiej kupić felgi aby mieć gwarancję, że są w 100% z pewnego źródła? Na allegro bardzo często widzę "producent z Niemiec" ok ale ile w tym prawdy? Napis made in Germany mogą przecież nałożyć w Chinach. Szukać bezpośrednio na stronach producentów? Sprowadzać z Niemiec?
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Te chinskie felgi nie sa w 100% kopia wizualna oryginalu, chociaz wygladaja prawie w 100% identycznie. Watpie, by chinczyk sprzedawal felge z wybitym logo audi na odwrocie i numerami z ETKA. Jesli chodzi np. o OZ, to kup na stronie oficjalnego dystrybutora na Polske.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jasiel, bardzo dobry temat! Na wiosnę będę zmieniał felgi i przyznam, że ten artykuł mocno mi otworzył oczy. Pytanie, gdzie najlepiej kupić felgi aby mieć gwarancję, że są w 100% z pewnego źródła? Na allegro bardzo często widzę "producent z Niemiec" ok ale ile w tym prawdy? Napis made in Germany mogą przecież nałożyć w Chinach. Szukać bezpośrednio na stronach producentów? Sprowadzać z Niemiec?
    Szukaj u przedstawicieli danych firm, unikaj nieznanych sprzedawców z allegro i jebaja, proste.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Wystarczy kupic na oficjalnej stronie dystrybutora. Fela ma wybite ET rozmar w calach, miejsce wykonania, szerokosc, oraz atest. No ale takie fele jak BBS OZ RIAL CZY VOLTEC za 18/19" to cena kolo 7-10 tys. :] kazda felga ma wtedy gwaracje na 2 lata i mozna wykupic na wiecej.

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gwarancję? Wjadę w dziurę, felga się skrzywi i w ramach gwarancji mi naprawią?! Czy tylko to jest gwarancja na zasadzie "gdyby felga pękła pod czas jazdy na równym asfalcie jak szkło wtedy może ją uznamy"?

    Odnośnie felg to właśnie zakładam budżet do 7 tys zł ale te co sobie wymyśliłem w tej cenie jedynie używki http://allegro.pl/komplet-felg-audi-...631645416.html Wszystkie "repliki" jak rozumiem to chińskie podróby?
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 18-10-2013 o 14:39
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Wszystkie "repliki" jak rozumiem to chińskie podróby?
    Różnie piszą - w "Made in Germany" bym nie wierzył, w rzekomo robione we Włoszech czy na Bałkanach już trochę bardziej (tam się komuś może to jeszcze opłacać). Coś chyba nawet słyszałem kiedyś o "replikach" robionych w Polsce.

    No ale 100% pewności czy nie chińczyk nie masz nigdy, nawet jeśli sklep uparcie twierdzi, że robione w kraju X (jak w przypadku tych, które ja kupiłem razem z autem - niby właśnie Włochy).

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Ja polecam felgi Momo. Cena nie zabija, wygląd i trwałość są profesjonalne.
    Obecnie widziałam, że właśnie audi z salonu wychodzi na felgach ich produkcji.

    Moje felgi kupiłam dzięki kontaktowi z Dominikiem Krasowskim z Krakowa, który się zajmuje dystrybucją felg Momo w Polsce.
    Tu jest do niego mail: auto.design@interia.pl

    A to jest główna strona:
    http://www.medsport.info/

  10. #10
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Gwarancję? Wjadę w dziurę, felga się skrzywi i w ramach gwarancji mi naprawią?! Czy tylko to jest gwarancja na zasadzie "gdyby felga pękła pod czas jazdy na równym asfalcie jak szkło wtedy może ją uznamy"?

    Odnośnie felg to właśnie zakładam budżet do 7 tys zł ale te co sobie wymyśliłem w tej cenie jedynie używki http://allegro.pl/komplet-felg-audi-...631645416.html Wszystkie "repliki" jak rozumiem to chińskie podróby?
    Wiesz no wiadomo ze jak kupisz 19 fele zalozysz z dobrym naciagiem gumy na profilu 35 i pogniesz fele na ubytkach w drodze to nikt Ci nie uzna gwarancji. Napeno gdy felga peknie jak widac na obrazkach w tym artykule, czy urwie sie rotor od felgi gdzies na ramieniach i felga rozpadnie sie na 2 czesci to mozesz reklamowac nawet po wpadnieciu w mega wyrwe. Felga ma prawo sie zgiac ale nie popekac i rozpasc sie na kawalki... Mi proponowano dodatkowa gwarancje na felgi w formie ubezpieczenia z powodu zniszczenia badz uszkodznia felgi za dodatkowa oplata oczywiscie.

  11. #11
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Viri Zobacz posta
    Mi proponowano dodatkowa gwarancje na felgi w formie ubezpieczenia z powodu zniszczenia badz uszkodznia felgi za dodatkowa oplata oczywiscie.
    Viri, gdzie i na jakich zasadach oferowali Ci tego typu gwarancję / ubezpieczenie?

  12. #12
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    http://www.wheelsandmore.de/en/Tunin...ls/wheels.html

    QUOTE=Simon;169517]Viri, gdzie i na jakich zasadach oferowali Ci tego typu gwarancję / ubezpieczenie?[/QUOTE]

    W salonie.:] u kazdego ubezpieczyciela mozesz ubezpieczyc felgi tak jak kazda inna rzecz. A co do zasad to nie zainspirowalmnie ten temat bo dla mnie to glupota bo wiadomo ze tanio nie bedzie a ubezpieczac felgi za 7 tys to glupota. Za 30 juz mozna pomyslec polecam strone z linku. Widzialem gdzies na forum WheelsAndMore TS1 (uzywane) ZA 10 000,- zł moge zapytac o nr tel jak chcesz
    Ostatnio edytowane przez Viri ; 19-10-2013 o 05:04

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dobrze że powstał ten temat , może niektórym da to choć trochę do myślenia .
    To że felga pięknie wygląda i ładnie się błyszczy to nie wszystko ..
    Osobiście od lat powtarzam że lepiej kupić nawet używkę ale porządnej firmy niż tanie piękne nowe podróby
    Nawet gdzieś tutaj opisywałem techniki używane przy produkcji felg .

    Jeśli chodzi o sam artykuł to gość trochę przesadził z tymi kutymi felgami bo z kontekstu można wyciągnąć wniosek że że większość oryginalnych markowych felg jest wykonywane w tej technologi podczas gdy praktycznie dotyczy to tylko felg z najwyższej półki . Kute felgi np . ORI Audi można policzyć na palcach jednej ręki Jeśli chodzi o TT to takowe występowały tylko w 225 i chodzi o te grube pięcioramienne .

    Wracając do chinolów to z tego co wiem nie ma problemu '' załatwić '' z nimi aby były napisy VW/Audi i odpowiednie numery . Ba , pewnie dało by się zrobić własne imię nazwisko jeśli zamówiło by się odpowiednią ilość ...

    Jedyna gwarancja to kupowanie od sprawdzonych i rzetelnych dostawców .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Jaqob zastanawialbym sie czy felgi z audi r8 mozna kupic komplet za 8000zl. Chyba nie.

  15. #15
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Viri Zobacz posta
    W salonie.:] u kazdego ubezpieczyciela mozesz ubezpieczyc felgi tak jak kazda inna rzecz. A co do zasad to nie zainspirowalmnie ten temat bo dla mnie to glupota bo wiadomo ze tanio nie bedzie a ubezpieczac felgi za 7 tys to glupota. Za 30 juz mozna pomyslec
    Wszystko zależy od ceny takiego ubezpieczenia, no i OWU . Jakby to kosztowało np. 300zł. na rok to przy przykładowych felgach za 7 tys. to na pewno bym się nad tym zastanawiał. Domyślam się jednak, że cena takiego ubezpieczenia będzie wyższa. W każdym bądź razie przy okazji spróbuję się zorientować coś więcej na ten temat i dam znać na forum.

Podobne wątki

  1. Oryginalne felgi aluminiowe na zimię
    Przez makig w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 20:56
  2. Opony zimowe / oryginalne felgi od TT
    Przez barTT w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •