Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zbyt duże doładowanie !!!

  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481

    Zbyt duże doładowanie !!!

    Problem który mnie męczy od tygodnia ponad. Otóż było wszystko fajnie pięknie aż się schrzaniło
    Wiec pisze co za problem mnie trapi.
    Audi jeździło całkiem miło doładowanie 1.5bara a teraz nie wiadomo co się stało. Auto chce dmuchać ile tylko jest w stanie czyli dmucha do oporu bez regulacji jakby. Wg podłączałem pod sprężarkę słychać że pracuje. Wtedy bezpośrednio do turbo jeżdzi i się normalnie otwiera, doładowanie max 0.5bara.
    E vagu kanal u mnie chyba 115 map sensor - wartości 1000 mbar i 980mbar na wyłączonym na włączonym wartości się zmieniają czyli chyba czujnik działa.

    N75 podłączone prawidłowo. Na wyłączonym dmucham ze strony turbo i powietrze idzie do wg.

    Węże całe... jakieś pomysły ? Bo mi się już skończyły

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Czy ktoś może wie jak powinien zachowywać się N75 ? na wyłączonym silniku od strony turbo do wg ma być przejście/przepływ. A jak odpalę silnik N75 powinien się zamknać ? że wg bd zamknięte ?

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A spróbuj wpiąć MBC i zobacz co się będzie działo jeżeli dalej tak samo to problem może być z WG.
    Jeżeli masz ori N75 to coś czuje że mogła się poddać, te vagoskie Nki to kupa, dla tego ja wrzuciłem z Borg Warner.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 16-10-2013 o 15:47
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Laduje ci overboost i wraca do odpowiedzniego doladowania czy wogole dmucha bez opamietania caly czas? Mi laduje 1.4.. przy takim turbo overboost to norma. Mi wskakuje na 1.8 i spada do 1.4. Jak byl program 180km dmuchalo 0.4 i nie robil oveboostu ale przy wiekszym turbo to norma. W audi 90 skacze ponad 2.2 na overbooscie

  4. #4
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    dmucha bez opamiętania jutro wrzuce może MBC zobacze co będzie się działo. Żuczek wg chyba nie nawala bo jak podłączyłem bezpośrednio z turbo powietrze do wg i jechałem to 1,2,3,4 bieg nie załadowało więcej niż0 0,5bara wiec chyba działa prawidłowo bo odcina. A n75 działa ale tylko tak dmuchałem może jak więcej przychodzi powietrza to ma problem. Jutro postaram się wrzucic mbc bo załkiem zapomniałem że taki gdzieś mam i ustawie na 1 bar zobaczymy czy bd chodzić.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Viri Zobacz posta
    Laduje ci overboost i wraca do odpowiedzniego doladowania czy wogole dmucha bez opamietania caly czas? Mi laduje 1.4.. przy takim turbo overboost to norma. Mi wskakuje na 1.8 i spada do 1.4. Jak byl program 180km dmuchalo 0.4 i nie robil oveboostu ale przy wiekszym turbo to norma. W audi 90 skacze ponad 2.2 na overbooscie
    Nie wiem kto CI takich bajek naopowiadał ,że przeładowania to norma. Jak ktoś tak wysteruje albo ma mega twarda gruchę to może i tak ale jak wszystko zrobione z głową i sprawne to nic takiego niema prawa być. Ja aktualnie śmigam na mbc kulkowym bo N75 daje ciała i też nie mam przeładowań:P

    Odnośnie problemu to wepnij wężyk ciśnienia w wg. Jeżeli będzie dmuchać za dużo to znaczy ,że wg padł. Być może gdy dostaje EGT to się zacina ;/

  6. #6
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    No dokładnie, overboost to nic normalnego i pokazuje że program słabo steruje turbiną. Wiadomo że taka sytuacja cieszy, bo jest strzał z momentu obrotowego i "czuć" że auto dobrze idzie ale potem okazuje się że od takiego udarowego działania turbiny korby wychodzą bokiem albo turbina pada szybciej niż powinna.

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Odnośnie problemu to wepnij wężyk ciśnienia w wg. Jeżeli będzie dmuchać za dużo to znaczy ,że wg padł. Być może gdy dostaje EGT to się zacina ;/
    Wydaje mi się że juz tak podłączał, pisząc o tym w 1 poście.

    Jeśli podciśnienia sa oki, N75 również, to może rozszczelnienie wydechu w okolicach turbo (kolektor - turbo, turbo - DP) Bynajmniej mi w takim przypadku ładowało jak oszalałe

    Jeśli są problemy z ori N75, to wysterowac można na Pieteburgu z TFSI i problem praktycznie pójdzie w zapomnienie.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 18-10-2013 o 11:08
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mogło też powstać pęknięcie gdzieś przy WG. oby to tylko Nka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Zuczek. Jak podłącze wg bezpośrednio pod turbo to nie ładuje.A raczej tylko 0,5bara pewnie tyle ile sprężyna pozwala. Jak jest n75 to jakby było cały czas wg zamknięte i ładuje za dużo i nie puszcza powietrza na wg widocznie.. Podłącze MBC myślę że będzie wtedy hulać. jednak coś czasowo się ociągam i jeszcze tego nie zrobiłem. Jutro jeszcze kumpel wpadnie z n75 z s4 bedziemy walczyć.

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to walcz, skoro tak raczej N75 kup taką jak piszę wowo i niech tuner zrobi pod nią nową mapę, bo te ori to przy takim boście to schodzą szybko, ogólnie są syfiaste do 1.5bara.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Też przychylam się do diagnozy że N75 zszedł .
    No i w międzyczasie uważaj z tym doładowaniem











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    MBC zainstalowane .... auto śmiga jak nowe ;D Jeszcze sprawdzę map sensor czy właściwe ciśnienie odczytuje podczas jazdy. Wtedy napewno zostanie N75 do wymiany.

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a jakie mbc zapodałeś? bo tutaj bym przetestował bleed vs kulka, u mnie na k04 bleed spisywał się lepiej ale na obecnej już kiepsko dlatego pomykam na kulce. A własnie też z powodu że n75 dał ciała i ładował po 1.8-1.9 bara

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez unsuitable Zobacz posta
    MBC zainstalowane .... auto śmiga jak nowe ;D Jeszcze sprawdzę map sensor czy właściwe ciśnienie odczytuje podczas jazdy. Wtedy napewno zostanie N75 do wymiany.
    No i GIT.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Czasy wtrysków, N75 i doładowanie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 21:29
  2. Duże spalanie 3,2
    Przez choody w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 11:27
  3. duze spalanie tt 2007
    Przez seba79 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 22:09
  4. Traci doładowanie
    Przez Krystian___ w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 13:53
  5. kupie duze turbo
    Przez siano w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •