Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zarowka xenon - co sie dzieje?

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    zarowka xenon - co sie dzieje?

    Jedena z zarowek po wlaczeniu swiatel odrazu pali sie na bialo (bez rozgrzewania sie) , swieci chwile (5sec) a potem 2 mrugniecia i gasnie. Myslalem ze zarnik sie wypala i wymienilem na inny (tak, chisnkie za 10zl ale uzywam ich od dluzszego czasu i do tej pory bez problemow) i jest to samo.

    Pytanie - czy to wina przetwornicy?? -, ta opcje obstawiam Czy mozna taki pech ze 2 zarowki sie wypalaja ? Niestety nie mam innej przetwornicy aby sprawdzic. Jesli to na 100% wina przetwornicy to czemu tak sie dzieje?

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez wychylylybym Zobacz posta
    Jedena z zarowek po wlaczeniu swiatel odrazu pali sie na bialo (bez rozgrzewania sie) , swieci chwile (5sec) a potem 2 mrugniecia i gasnie. Myslalem ze zarnik sie wypala i wymienilem na inny (tak, chisnkie za 10zl ale uzywam ich od dluzszego czasu i do tej pory bez problemow) i jest to samo.

    Pytanie - czy to wina przetwornicy?? -, ta opcje obstawiam Czy mozna taki pech ze 2 zarowki sie wypalaja ? Niestety nie mam innej przetwornicy aby sprawdzic. Jesli to na 100% wina przetwornicy to czemu tak sie dzieje?
    Kiedyś w Mercedesie w211 zamieniałem stronami żarniki, startery i przetwornice żeby wyeliminować wszystko po kolei gdy nie działało mi światło, więc może tutaj też możesz zamienić te elementy stronami żeby móc je wyeliminować.

  3. #3
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Jutro pogrzebie. A skoro juz zalozylem temat to zastanawiam sie czy w razie czego wymienic poprostu na jakies dobre H7 czy kupic znowu xenony tylko nie chinski ALE jaka bedzie ich cena? a jakie H7 polecacie? Wiem ze bylo juz pewnie duzo takich tematow ale zawsze wychodza jakies nowe modele ktore akurat moze warte sa polecenia ? zarowna xenony jak i zwykle zarowki - cena/jakosc ?

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Poszukaj na youtube chyba było coś na ten temat że chińskie xenony palą przetwornice. Co do cen to poszukaj na allegro oryginalnych philipsa d2s.

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    U siebie w TT miałem chińskie przetwornice typu slim i chińskie palniki i wszystko do dzisiejszego dnia śmiga (już 3 rok) więc pewnie są różne zestawy. Miałem u siebie coś takiego:
    http://allegro.pl/przetwornica-slim-...603889748.html

    3 lata temu koszt był trochę większy. Przetwornica jest malutka dzięki czemu można ją z powodzeniem przykręcić do klapki reflektora i poza porządnym zamocowaniem wszystko było szczelne itp. Ja na Twoim miejscu kupiłbym właśnie 2 takie nowe przetwornice z dwoma nowymi żarnikami do kompletu i zamontował to na klapce (był kiedyś temat o xenonach w którym wrzucałem zdjęcia jak to było rozwiązane u mnie). Jest to najprostszy sposób na ogarnięcie tematu. Chyba że chcesz wrzucić zwykłe żarówki H7

  6. #6
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Jasiel, dzieki za info o cos takiego mi chodzilo. Narazie montuje cos takie bo koszty sa na prawde nie duzo i w razie jak sie cos znowu spieprzy szkoda nie bedzie a wtedy mienie na H7. Dzieki, pozdrawiam.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    U mnie też był taki problem. Kupiłem chińczyki za niewielką kwotę. Po mniej więcej pół roku światła zaczęły na zmianę gasnąć - coraz częściej. Raz z lewej raz z prawej. Co ciekawe najczęściej na nierównościach. Wystarczyło lekkie klepnięcie w reflektor i świateł też nie było. Myślałem że może coś jest z wiązką lub złączem ale wszystko było OK. Kupiłem oryginalne żarniki. Problem zniknął natychmiast. Chinole dziwnie się zachowują jak są wypalone. Po ich wyjęciu żarnik wyglądał jak wyjęty z ogniska. Czarny i osmolony od wewnątrz. Oryginał niestety jest dużo droższy, ale mam nadzieję że poświeci dłużej niż rok i bez takich cyrków jak chińczyki ( już po kilku miesiącach co chwilę trzeba było kręcić włącznikiem od świateł żeby zapalić ciągle gasnące żarówki). Za żarniki z osrama zapłaciłem ~180 zł <sztuka> po zniżkach w intercarsie. Na allegro ceny są niższe ale cholera wie czy to znowu nie podróby. Jedno jest pewne - chińczyki ładnie wyglądały ( fajna niebieska barwa), a drogę oświetlały tak że bez przeciwmgielnych pasów nie było widać. Ori mam białe , a jeździ się na nich jak w dzień

  8. #8
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Poniżej są zdjęcia z przykładowego montażu przetwornic typu SLIM. Na zdjęciu na którym widać klapki kolorem czerwonym zaznaczone jest miejsce w którym wiercimy otwór średnicy bodajże 18mm (tak żeby przeprowadzić kable przez klapkę, ale by uszczelka jeszcze nie była za luźna i utrzymywała klapkę szczelną, a kolorem zielonym zaznaczone są otworki służące do przeprowadzenia 3 śrub mocujących. Cały zestaw po montażu wygląda całkiem przyzwoicie, a co najważniejsze jest sztywno zamocowany co wydłuża żywotność przetwornicy. Minusem jest trwała ingerencja w klapki reflektora, przez co chcąc wrócić do H7 trzeba byłoby kupić nowe. Ja na szczęście nie chciałem, obecna właścicielka też nie

    http://zapodaj.net/88a93de367ef8.jpg.html
    http://zapodaj.net/a3406bcc78ac0.jpg.html
    http://zapodaj.net/81634bda06187.jpg.html
    http://zapodaj.net/ef37ef23aa278.jpg.html

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Witam, ja mam oryginalne przetwornice wraz z żarnikami philipsa i od kiedy kupiłem auto czyli ok prawie 5lat temu to wymienilem jeden żarnik . Sądze że opłaca się kupować droższy zestaw xenonow ze wzgledu na ich większą wytrzymalosc . Druga sprawa to odcień światła. Wymieniłem jeden żarnik , a drugi został i barwa światła ta sama mimo różnicy wieku pomiedzy nimi, a były oba tego samego producenta. A kupcie jeden żarnik chiński żeby wymienić

  10. #10
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Dzieki za opis ale ja obecnie mam troszke inaczej zrobione, znacznie prosciej. Mianowicie w tej klapce na dole jest wejscie na kable (orginalnie) - jest tam taka gumka do przeprowadzania kabli.

    Jesli chodzi o zarniki to narazie kupuje chinskie gdyz sporo inwestuje teraz w inne czesci , tzn lakierowanie etc .

    Dzisiaj zamawiam na allegro, w przyszlym tygodniu zamontuje - narazie samochod u lakiernika a oni nigdy sie nie spiesza

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc! Niewiem co sie dzieje.
    Przez Łukaszwwa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 15:10
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 12:18
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:00
  4. za niskie doładowanie...co się dzieje??
    Przez bonq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 07:41
  5. źarowka???
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •