Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 63

Wątek: stale powracający, "sporadyczny" błąd 17705 - A3 180 KM, pełna seria

  1. #31

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    W takim razie niewiele sprawdzę takim testem, prawda? Chciałem potwierdzić lub wykluczyć zawieszający się N249 co mogłoby prowadzić do błędu 17705.
    Jeśli podczas testu sterownik wywali 17705 to auto i tak przejedzie w tryb awaryjny więc cały czas niczego nie sprawdzę.

  2. #32
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A może jednak spróbuj podmienić sterownik ECU, tylko na taki bez immo., bo coś mi się zdaje że do usranej śmierci nie uporasz się z tym problemem, jeżeli błąd dalej będzie się pojawiał to będzie pewność że to jednak osprzęt nawala np. sama sprężarka.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #33

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Dzisiaj albo jutro zrobię jednak ten bypass N249. Jeśli błąd dalej będzie się pojawiał to będę myślał co z tym dalej zrobić.
    Co do problemu z samą sprężarką to na razie go raczej wykluczam - mechaniczna usterka chyba by się nie objawiała takim dziwnym zachowaniem, że auto jedzie w porządku, później jest błąd i zamula a po ponownym włączeniu znowu jedzie dobrze. Przy mechanicznej usterce to pewnie albo jest dobrze albo nie jest dobrze

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie jest jak piszesz, zanim ecu wyłapie niezgodności trwa to chwilę i tak samo jak dziura w dolocie, nieszczelna sprężarka może skutkować takim zachowaniem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Zrobiłem bypass N249 i dalej to samo czyli błąd 17705 ((
    Tracę już głowę dlaczego tak jest i co z tym zrobić. Może rzeczywiście turbo nawala? Da się to jakoś sprawdzić? I gdyby tak było to co dalej? Regeneracja turbiny czy wymiana?

  6. #36

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Sprawdzałes srube odpowietrzającą 035103245A w odmie?

  7. #37

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Nie, ostatnio jej nie sprawdzałem. Z półtora roku temu chyba ją czyściłem ale ostatnio tam nie patrzyłem

  8. #38

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Sprawdz bo to może być przyczyna Twioch problemów.

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    OK, sprawdzę albo nawet wymienię tę śrubę w tym tygodniu. Dzięki za kolejny trop

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wymieniłem dzisiaj śrubę odpowietrzającą - niestety to nie pomogło bo błąd 17705 dalej się pojawia ale... poczyniłem ciekawe obserwacje.

    Zauważyłem w jakim momencie wyskakuje 17705 - przy gwałtownym wzroście obrotów:
    1. jechałem ok. 120 km/h na 6. biegu i szybko zredukowałem na 4. bieg (obroty skoczyły z ok. 3,5 tys. na ponad 5) - po tym auto od razu się zmuliło (nie miałem podpiętego VAGa w tym momencie ale wiedziałem, że błąd na pewno się pojawił)
    2. błąd również wyskakuje na postoju - wystarczy zrobić szybką przegazówkę - kopnięcie w pedał przyspieszenia, obroty dochodzą do 3-4 tys. (więcej nie trzeba) i gwałtowne odpuszczenie gazu.
    Ciekawa sprawa, że gdy powoli naciskam gaz i później powoli odpuszczam to mogę dojść do ponad 6 tys. obrotów i błąd się nie pojawi.

    Zrobiłem trochę logów z grup 002, 115 i 118 (część na postoju więc nie wiem czy to coś pokaże ale załączam):
    002 na postoju (przegazówka i doprowadzenie do błędu a później jego kasowanie): http://vaglog.rtnet.pl/maciekpt_150004.html
    115 na postoju (przegazówka i doprowadzenie do błędu a później jego kasowanie): http://vaglog.rtnet.pl/maciekpt_150007.html
    118 na postoju (przegazówka i doprowadzenie do błędu a później jego kasowanie): http://vaglog.rtnet.pl/maciekpt_150008.html

    Klasyczne logi 002, 115, 118 (bez błędu): http://vaglog.rtnet.pl/maciekpt_150006.html

    002, 115, 118 (na postoju; pierwsza część: przegazówka i błąd; druga część: szybka przegazówka, błąd, szybka przegazówka, wolny wzrost obrotów i wolny spadek): http://vaglog.rtnet.pl/maciekpt_150005.html
    Ostatnio edytowane przez maciekpt ; 19-11-2013 o 10:52

  10. #40
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    problem leży w ukladzie sterownia dv, sprawdz go , począwszy od testu n249.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #41

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Ale przez cały weekend miałem bypass N249 i błąd też był. Wczoraj przy zmianie śruby odpowietrzającej obejście N249 zlikwidowałem (mogłem jeszcze zostawić, ehhh...)

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzisiaj jeszcze raz zrobię bypass N249 ale w sposób jaki tutaj opisaliście czyli osobny wężyk bezpośrednio od kolektora do DV, bez kombinowania.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zrobiłem ten bypass i byłem na jeździe próbnej. Błąd wyskoczył ale w jakiejś dziwnej sytuacji - przy wjeździe na autostradę, na ślimaku gdzie wcale szybko nie jechałem. Nie udało mi się na razie doprowadzić do błędu na postoju

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Byłem na kolejnej jeździe i jest podobnie - kilka mocnych redukcji nie powodowało błędu ale później wyskoczył przy kolejnej, słabszej redukcji. Udało mi się też wywołać błąd na postoju ale musiałem przegazować do wyższych obrotów, tak dobrze ponad 5. tys.

    Co z tym dalej robić?
    Można raczej wykluczyć N249 bo jest teraz zrobione jego obejście. Chyba, że jest spadek ciśnienia przez wężyki, które były przyłączone do N249 a wiszą niezaślepione (od kolektora i do DV).
    Podmieniłem teraz zawór DV na starszy. Tego, który był do tej pory raczej jestem pewien bo kupiłem go we wrześniu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Stary zawór DV chyba nie trzyma już dobrze ciśnienia (chociaż test "palcowy" przechodzi bez problemów). Błąd wyskoczył po pierwszej ostrzejszej jeździe.
    Zastanawiam się czy czasem nie ma spadku ciśnienia na samym wężyku między kolektorem a DV. Niby ciasno nachodzi na króćce ale ciężko go skręcić opaską metalową - szczególnie do strony DV bo tam krócieć jest krótki i dodatkowo w zagłębieniu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Znowu założyłem ten nowszy DV i dobrze bardzo dobrze pozaciskałem wężyk od kolektora do DV. Niestety błąd pojawia się cały czas.
    Zauważyłem, że mam pęknięty wąż od zaworu EGR(?) do pompy SAI - może mieć to coś wspólnego? Pęknięcie jest w zaznaczonym miejscu:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d9ebce787.html

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Grzebałem jeszcze trochę na różnych forach i wyszukałem dwie dodatkowe rzeczy, które mogłyby powodować 17705:
    1. stare świece, ale nie wiem jaki miałoby to mieć wpływ na wykrywaną nieszczelność (u mnie przejechały już ponad 50 tys. km a ile u wcześniejszego właściciela to nie wiem)
    2. wyciek na uszczelce pod głowicą - to już grubsza sprawa trochę

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i doczekałem się dzisiaj kontrolki check engine. Nie miałem pod ręką VAGa (dopiero po południu będę mógł sprawdzić) ale Torque Pro na Androidzie pokazał błąd mniej więcej taki "Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected". Tak na szybko to wszystkie węże wyglądają na podłączone a to pęknięcie, o którym pisałem wyżej na razie "naprawiłem" srebrną taśmą

  12. #42
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Na pierwszym miejscu ross-tech wiki podaje:

    Leaking Hoses and/or Pipes between Components

    sprawdź wszystkie węże opaski itp, napraw to pęknięcie i zrób porządnie test szczelności, dopiero wtedy ewentualnie szukaj dalej.

  13. #43

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Dobra, chyba mam winowajców całego zamieszania (mam nadzieję). Znalazłem dwa pęknięte wężyki: od kolektora do regulatora ciśnienia paliwa (pewnie winowajca 17705) i od N112 do "zaworu specjalnego doprowadzania wtórnego powietrza" (winowajca "16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected").
    Pewnie po załataniu jakiejś wcześniejszej nieszczelności, pojawiła się kolejna w najsłabszym miejscu.
    Dam jutro znać czy się udało to naprawić i czy jest poprawa.

  14. #44
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    sprawdzanie dolotu kompresorkiem to podstawa... bez tego można się motać całe dnie i klapa.
    czekamy na relacje
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  15. #45

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarne A3
    Posty
    55
    Wymieniłem te wężyki i dalej ****
    Jest to samo, 17705. Nawet na postoju jak szybko przegazuję do ponad 5 tys. i gwałtownie odpuszczę gaz.
    Dodatkowe obserwacje: po skasowaniu błędu wolne obroty delikatnie falują w granicach 720-760 (zawsze tak delikatnie falowały) a z błędem jakby się bardziej stabilizowały na 760. Oprócz tego trzecie wskazanie w grupie 001 czyli Oxygen sensor waha się w granicach +/-10% bez błędu a gdy błąd jest w pamięci to skaczą wyraźnie ponad +10%

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. Stale powracjający błąd 17705
    Przez Jackq w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 19:44
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •