Ale przez cały weekend miałem bypass N249 i błąd też był. Wczoraj przy zmianie śruby odpowietrzającej obejście N249 zlikwidowałem (mogłem jeszcze zostawić, ehhh...)

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Dzisiaj jeszcze raz zrobię bypass N249 ale w sposób jaki tutaj opisaliście czyli osobny wężyk bezpośrednio od kolektora do DV, bez kombinowania.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Zrobiłem ten bypass i byłem na jeździe próbnej. Błąd wyskoczył ale w jakiejś dziwnej sytuacji - przy wjeździe na autostradę, na ślimaku gdzie wcale szybko nie jechałem. Nie udało mi się na razie doprowadzić do błędu na postoju

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Byłem na kolejnej jeździe i jest podobnie - kilka mocnych redukcji nie powodowało błędu ale później wyskoczył przy kolejnej, słabszej redukcji. Udało mi się też wywołać błąd na postoju ale musiałem przegazować do wyższych obrotów, tak dobrze ponad 5. tys.

Co z tym dalej robić?
Można raczej wykluczyć N249 bo jest teraz zrobione jego obejście. Chyba, że jest spadek ciśnienia przez wężyki, które były przyłączone do N249 a wiszą niezaślepione (od kolektora i do DV).
Podmieniłem teraz zawór DV na starszy. Tego, który był do tej pory raczej jestem pewien bo kupiłem go we wrześniu.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Stary zawór DV chyba nie trzyma już dobrze ciśnienia (chociaż test "palcowy" przechodzi bez problemów). Błąd wyskoczył po pierwszej ostrzejszej jeździe.
Zastanawiam się czy czasem nie ma spadku ciśnienia na samym wężyku między kolektorem a DV. Niby ciasno nachodzi na króćce ale ciężko go skręcić opaską metalową - szczególnie do strony DV bo tam krócieć jest krótki i dodatkowo w zagłębieniu

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Znowu założyłem ten nowszy DV i dobrze bardzo dobrze pozaciskałem wężyk od kolektora do DV. Niestety błąd pojawia się cały czas.
Zauważyłem, że mam pęknięty wąż od zaworu EGR(?) do pompy SAI - może mieć to coś wspólnego? Pęknięcie jest w zaznaczonym miejscu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d9ebce787.html

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Grzebałem jeszcze trochę na różnych forach i wyszukałem dwie dodatkowe rzeczy, które mogłyby powodować 17705:
1. stare świece, ale nie wiem jaki miałoby to mieć wpływ na wykrywaną nieszczelność (u mnie przejechały już ponad 50 tys. km a ile u wcześniejszego właściciela to nie wiem)
2. wyciek na uszczelce pod głowicą - to już grubsza sprawa trochę

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

No i doczekałem się dzisiaj kontrolki check engine. Nie miałem pod ręką VAGa (dopiero po południu będę mógł sprawdzić) ale Torque Pro na Androidzie pokazał błąd mniej więcej taki "Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected". Tak na szybko to wszystkie węże wyglądają na podłączone a to pęknięcie, o którym pisałem wyżej na razie "naprawiłem" srebrną taśmą