Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 72

Wątek: Simon - biały Roadster 2.0 TFSI

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mimo wszystko osobiście mi się to nie podoba (video rejestrator). Sorry ale ja mam na tym punkcie mocne "skrzywienie" dlatego żadne nawigacje, video rejestratory itd. przyklejane na szybie. Za bardzo kojarzy mi się z jakimiś taksówkami i psuje piękne wnętrze TT :/
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #32
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nikt nie każe Ci zakładać
    Choć jak wspomniałem - z pozycji kierowcy nic nie widać.

  3. #33
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Jak już wspominałem w wątku o zlocie w ostatnim czasie cierpiałem na chroniczny brak czasu i nie bywałem na forum od blisko 2 miesięcy :/... Ale udało mi się wygospodarować parę chwil to pierwsze mody w TT ... W styczniu / lutym zrobiłem następujące rzeczy, które miałem zaplanowane:

    1. Moduł Cabrio-Plus firmy Kufatec dający m.in. możliwość otwierania i zamykania dachu z pilota. Świetna sprawa! Polecam każdemu posiadaczowi TT Roadster . Montaż jest prosty, producent udostępnia szczegółową instrukcję.

    2. RNS-E model 193. To jest to czego brakowało mi od samego początku, bo docelowo było jedną z moich wytycznych typu "must have" przy kupowaniu TT (podobnie jak np. wersja Roadster, biały kolor czy jasna tapicerka). W grę wchodziło tylko oryginalne RNS-E - nie chciałem żadnej alternatywy, nawet rozsądniejszej pod względem funkcjonalności. Jak dla mnie RNS-E ma wszystko co potrzeba. W A4 mam model starszy model RNS-E (192) i porównując to wg mnie 193 działa i wygląda znacznie lepiej (ma m.in dużo lepszy wyświetlacz). Natomiast w porównaniu do radia Concert, które miałem oryginalnie w TT to inna bajka... tam do szału doprowadzało mnie zwłaszcza słuchanie MP3 z CD czy obsługa na mikroskopijnym wyświetlaczu :P. Nie mówiąc już o prezencji wnętrza .

    RNS-E montowałem w Navipol w Krakowie. Mocno polecam wszystkim tę firmę! Zajmują się wszelkim doposażaniem i specjalizują w Audi. Warsztat niewielki, ale właściciel zna się na rzeczy i jest prawdziwym pasjonatem Audi - w warsztacie wszystko ma logo Audi, nawet kubki z kawą . Powiem szczerze, że dawno nie widziałem tak estetycznego i zadbanego warsztatu, pełen profesjonalizm.

    3. Polakierowanie zacisków na czerwono (+10 do mocy, haha :P...). Początkowo miałem w planach rozebranie zacisków i oddanie do lakiernika, ale dostałem w prezencie zestaw do malowania firmy Foliatec i postanowiłem spróbować zrobić to samemu. Nie rozbierałem zacisków, tylko malowałem na aucie. Łącznie, z porządnym czyszczeniem poświęciłem na to sporo wieczornych godzin, ale efekt końcowy w 100% spełnia moje oczekiwania. Zobaczymy jak będzie z trwałością. Reasumując moim zdaniem fajny detal, którego brakowało w TT. Nie razi po oczach, a dodaje uroku.

    Tutaj jedna fotka samego zacisku zrobiona telefonem:


    Więcej fotek i filmik z pkt.1 wrzucę jak znajdę chwilę czasu.

    Co dalej?
    Na pewno nowe felgi + opony na lato. 19" z TTRS, ale prawdopodobnie inny wzór niż chciałem kupić wcześniej. A latem możliwe, że "złapię jakiegoś wirusa" ...

  4. #34

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Fajne zaciski, do białego lakieru pasują chyba idealnie do tego duża felga ze sporym prześwitem, żeby było ładnie widać efekty Twojej pracy

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja bym prosił o szczegóły tego modułu, cena i dostęp, jakiś opis z montażu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    A ja poproszę o filmik z działania RNS-E 193 w trybie ekspresowym (:
    Jestem ciekaw jaka różnica przy 192, które sam posiadam. Będę musiał obmacać na zlocie (:
    Mógłbym zapytać o cenę 193 z montażem jeżeli nie stanowi to problemu? Bo moooże kieeedyś... (:

  7. #37
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Fajne zaciski, do białego lakieru pasują chyba idealnie do tego duża felga ze sporym prześwitem, żeby było ładnie widać efekty Twojej pracy
    Dokładnie, duże felgi ładnie wyeksponują ten efekt. Myślę, że jeszcze w marcu uda mi się ogarnąć "moda" z felgami .

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ja bym prosił o szczegóły tego modułu, cena i dostęp, jakiś opis z montażu.
    Moduł daje następujące możliwości:
    - obsługa dachu za pomocą pilota z centralnego zamku (3 naciśnięcia otwarcia = otwieranie dachu, analogicznie zamykanie)
    - brak konieczności trzymania przycisku wewnątrz do otwierania/zamykania dachu - naciskach i dach się otwiera/zamyka
    - wyjęcie kluczyka nie powoduje przerwania zamykania/otwierania dachu

    Moduł kupiłem tutaj. Montaż jest bardzo prosty nawet dla laika (mówię o sobie oczywiście), bo producent dostarcza czytelną instrukcję, na szczęście w języku angielskim (ufff). Początkowo chciałem zrobić jakąś fotorelację z montażu, ale jak przejrzałem instrukcję to stwierdziłem, że nie ma sensu, bo tam wszystko jest krok po kroku. Moduł montuje się w bagażniku, przy centralce otwierania/zamykania dachu. Jedynie trochę niewygodnie stoi się nad bagażnikiem i grzebie tam w trakcie montażu.

    Reasumując: bajer jest naprawdę świetny, przydatny i jak dla mnie w 100% wart swojej ceny. Także polecam każdemu posiadaczowi TT 8J Roadster .
    Ostatnio edytowane przez Simon ; 31-03-2014 o 23:39

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Blerx jeżeli masz 192 to szkoda zachodu.
    Simon Pw.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 14-03-2014 o 13:07
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    A ja poproszę o filmik z działania RNS-E 193 w trybie ekspresowym (:
    Jestem ciekaw jaka różnica przy 192, które sam posiadam. Będę musiał obmacać na zlocie (:
    Mógłbym zapytać o cenę 193 z montażem jeżeli nie stanowi to problemu? Bo moooże kieeedyś... (:
    Postaram się coś nagrać . Różnice, które zauważyłem to na pewno:
    - lepszy wyświetlacz (to widać gołym okiem),
    - obsługa 2 kart pamięci do 32GB (czyli łącznie możemy mieć 64GB muzyki) - a w 192 o ile dobrze pamiętam są max. 2x 4GB,
    - detale w wyglądzie (chromowane pokrętło głośności, błyszcząca czarna ramka w okół ekranu, przycisk "Media" - szczególiki, ale te dwa pierwsze cieszą oko)
    - różnice w oprogramowaniu (ale w 192 w A4 nigdy nie aktualizowałem softa, także tego nie porównam)

    Montowałem to w lutym, ale póki co nie miałem wiele czasu, aby się tym pobawić, potestować, pogrzebać coś więcej, także pewnie jeszcze wyjdzie w praniu . Ale jeśli masz u siebie 192 to wg mnie szkoda kasy na zmianę na 193. Ja miałem tylko zwykłe radio z MP3 (Concert) i RNS-E było dla mnie największym priorytetem, jeśli chodzi o jakiekolwiek mody w TT.

    Co do kosztów to RNS-E 193 kosztowała 750€, kupowana we Włoszech, nowa, więc cena wg mnie bardzo dobra. Montaż w Navipolu 300zł. netto (link). Do tego doszedł jeszcze koszt anteny GPS. Często montuje się to na nieoryginalnych antenach, montowanych pod deską rozdzielczą (i podobno działa OK). Ale ja chciałem oryginalną, zwłaszcza, że koszt nie duży (używana, z przesyłką z DE wyszła mnie ok. 200zł.).

    W roadsterze ta oryginalna antena montowana jest pod szybą, w tej części co lampki wewnętrzne (nr 3 na poniższym schemacie).

    Załącznik 5735

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzisiaj moja biała kochanka dostała wyczekiwany, 19-to calowy prezent z RS'a w kolorze grafitowym . Czeka jeszcze na nowe buty od Michelina, bo na bosaka przecież chodzić się nie da... :P

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wrzucaj fotki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Wrzucę na dniach, jak felgi z oponami będą na aucie. Również te zaległe, które wcześniej obiecałem .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niestety z felgami dzisiaj się nie wyrobiłem, ale co ma wisieć nie utonie. Mimo wszystko po wiosennej kąpieli zrobiłem małą sesję .

    Zaciski:







    RNS-E - jak dla mnie to właśnie dopiero po założeniu RNS-E wnętrze TT wygląda tak jak powinno. No może poza brakiem kierownicy S-line z multifunkcją. Ale może i o tym pomyślę ...







    Na ostatniej fotce widać różnice pomiędzy 193, a 192 jeśli chodzi o wygląd (oczywiście są to tylko detale tak jak pisałem).

  12. #42
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jak dla mnie RNS-E to podstawa w TT. Jak ktoś nie ma w ogóle to najlepiej kupić od razu nowszą wersję tak jak Ty zrobiłeś. Natomiast jak ktoś ma RNS-E i myślałby zmienić na nowsze to się nie opłaca (za drogi sprzęt a za mało różnic).

    Odnośnie kierownicy to Qubas ma na sprzedaż multimedialną

    Coraz piękniejsze masz to cabrio gratuluję.

  13. #43
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Ładnie ładnie robisz
    ...mam te same felgi na zimę ( no i teraz kolor zacisków)

    Pozdrawiam
    I TT

  14. #44
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Dzięki Panowie

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Jak dla mnie RNS-E to podstawa w TT. Jak ktoś nie ma w ogóle to najlepiej kupić od razu nowszą wersję tak jak Ty zrobiłeś. Natomiast jak ktoś ma RNS-E i myślałby zmienić na nowsze to się nie opłaca (za drogi sprzęt a za mało różnic).
    Dokładnie.

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Odnośnie kierownicy to Qubas ma na sprzedaż multimedialną
    Tylko z tego co kojarzę (po fotkach) to Qbas ma taką jak ja tylko z multifunkcją, a jeśli zmieniałbym całą kierownicę to tylko na taką z S-line:



    Także jeśli się zdecyduję na tego moda to albo znajdę taką albo trafię gdzieś same przyciski do multifunkcji (albo ciężko znaleźć same przyciski, zarówno w PL jak i DE).

    Przy okazji dorzucam jeszcze filmik z działania zdalnego otwierania dachu:



    Z tą muzyczką w tle brzmi jak reklama z jakichś telezakupów w TV , ale poklikałem coś tam na youtube i tak wyszło :P...

  15. #45
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Dach robi wrażenie powiem więcej nawet show

    Dobra robota!
    I TT

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 16:07
  2. Odpowiedzi: 294
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 23:13
  3. Biały dym z wydechu
    Przez BartoszIE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •