Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 72

Wątek: Simon - biały Roadster 2.0 TFSI

  1. #1
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311

    Simon - biały Roadster 2.0 TFSI

    Pisząc powitalnego posta wspominałem, że w najbliższych 2 tygodniach planuję zakup Audi TT 8J. Co prawda podany termin przeciągnął się o kilka dni, ale od 19 września jestem szczęśliwym posiadaczem białego Audi TT Roadster 2.0 TFSI z 2008 roku . Auto ma zewnętrzny pakiet S-line, który - moim zdaniem - bardzo dodaje mu uroku (zwłaszcza ten przedni zderzak!).

    Od zakupu zrobiłem już 1500 km i muszę powiedzieć, że autem jeździ się świetnie.

    Co mnie zaskoczyło na plus?
    1. Przyspieszenie - nie spodziewałem się, że 200 konny silnik będzie dawał aż tyle frajdy.
    2. Dźwięk - 2.0 litrowa benzyna wkręcające się na obroty brzmi po prostu pięknie!
    3. Prowadzenie - pomimo, że to FWD to świetnie trzyma się drogi i w ogóle jeździ się trochę jak gokartem.
    4. Pomimo, że to cabrio to nawet przy prędkościach rzędu 200-220 km/h i otwartym dachu (+ windshot) jakoś - mimo wszystko - da się rozmawiać czy słuchać muzyki .
    5. Jak na cabrio to bagażnik jest naprawdę spory - spodziewałem się raczej miejsca na 2 nieduże torby, a spokojnie można się zapakować na dłuższy wyjazd.

    Jedyny minus jaki mi się nasuwa to... spalanie. Na razie ciężko mi zejść poniżej średniego ~13 litrów (dużo po mieście), ale wiem, że sam sobie jestem winien :P... Jednocześnie wiem, że - teoretycznie - da się tym autem jeździć ekonomicznie, bo testowo zszedłem do ok. 6,5-8 litrów (w trasie). No, ale móc, a chcieć... :P

    Co planuję zmodyfikować?
    - dołożenie nawigacji RNS-E (ok. 3500zł. z montażem, model 193);
    - większe felgi - prawdopodobnie grafitowe 19" z RS5 (ok. 5500zł. + opony);
    - polakierowanie zacisków hamulcowych na czerwono;

    Na razie planowane zmiany są niewielkie, bo jestem bardzo zadowolony z obecnego stanu . W 2014 pomyślę pewnie nad chipem / programem, żeby uzyskać dodatkowe kilkadziesiąt koni, ale większego tuningu mechanicznego raczej nie planuję. Jak bardzo zacznie mi brakować mocy to za jakiś czas będę myślał o czymś z większym silnikiem (marzenia o R8 wciąż aktualne ).

    Do RNS-E jestem niesamowicie przyzwyczajony z mojej drugiej Audicy i to chyba jedyna rzecz w wyposażeniu, której mi tutaj naprawdę brakuje. Ew. brak tempomatu, ale w praktyce bardzo mało go używam, więc w TT-ce raczej się bez tego obejdę.

    Zdjęcia - a na podsumowanie kilka fotek - mojej (jak to określa dziewczyna i znajomi) nowej kochanki














  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Kochanka piękna, jasna, pozytywna, super!

  3. #3
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Witamy,

    'Najsłuszniejszy' kolor Ci się trafił.

    Dziwi mnie troche brak tempomatu - myslalem ze w mk2 sa w standardzie...

    No i lusterka srebrne, tez takie mam a mnie chlopaki pojechali za nie ze powinny być czarne haa

    Co do RNSE, tez bede nabywał niedługo tylko cene która podałeś jest zbyt wygórowana jak na uzywke,z kolei o nowej sztuce nie ma mowy w tej cenie. uzywke można dorwać za 2200-2600PLN.

    Sline+grill od S robi robote, nie ma co. Musze szybko u siebie aplikować

    Szerokości i bezawaryjności, zapraszam do siebie ;>

    PS.
    Co do spalania to u mnie przez pierwsze 1000km tez nie moglem zejsc pon 14l w miescie. Sprawdz filtr powietrza w pierwszej kolejnosci i wymieniaj co ok 5tys bo caly seryjny TIP w mk2 to DRAMAT. ja mialem solidnie zawalony.

    ostatecznie nie wiem czy to filtr pomogl, czy nieszczelnosci w ukladzie doadowania czy moze program(a moze technika jazdy na niskich obrotach?) ale dziś w miescie na pb98 spala mi 11l i to nie jezdzac tak calkiem emerycko(wtedy potrafie zejsc do 10). Ale kto by na to patrzał w takim aucie. Liczy sie przyjemnośc z jazdy, wtedy te 12 trzeba liczyć.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 13-10-2013 o 23:25

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Pozdrawiam i podziwiam!
    Jak zwykle kolor biały ładnie się prezentuje na mk2 i ten grill o którym wspomniał Asikson.
    Cieszy mnie to, że pojawia się coraz więcej mk2.



    Pozdrawiamy!
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 13-10-2013 o 23:27

  5. #5
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Zacne autko, gratulacje
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Dziwi mnie troche brak tempomatu - myslalem ze w mk2 sa w standardzie...
    Niestety nie, u mnie też nie ma. Ale taka chyba polityka Audi nawet jeszcze dzisiaj. Ostatnio robiłem w salonie wycenę A5 sportback i brakowało chociażby alarmu czy czujników parkowania. Oczywiście wszystko dostępne w opcjach, ale trzeba dopłacić za rzeczy, które Kia Cee'd ma w standardzie. Stąd różnica ceny finalnej do bazowej rzędu +50% to bardziej norma (przy przyzwoicie wyposażonym egzemplarzu) niż ekstrawagancja.

  6. #6
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Dziwi mnie troche brak tempomatu - myslalem ze w mk2 sa w standardzie...
    Tak jak napisał lordfury - niestety tempomat nie jest w standardzie. Mój kumpel kupił teraz też TT Mk2 (Coupe), tak samo z 2008r. i też bez tempomatu. Ogólnie tempomat to nie jest duży problem - można go dołożyć za kilkaset złotych. Ale nie wiem czy jest sens - patrząc na moje dotychczasowe doświadczenia - na co dzień używam tempomatu dosyć rzadko.

    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Co do RNSE, tez bede nabywał niedługo tylko cene która podałeś jest zbyt wygórowana jak na uzywke,z kolei o nowej sztuce nie ma mowy w tej cenie. uzywke można dorwać za 2200-2600PLN.
    Na razie rozbiłem bardzo wstępny research, bo montaż planuję dopiero wiosną. Kwota, którą podałem w pierwszym poście była na podstawie tej aukcji: http://allegro.pl/nawigacja-rns-e-au...593024447.html (model 193, z montażem)

    A orientujesz się ile (poza ASO) kosztuje nówka? Tutaj znalazłem dosyć tanio nówkę z 24m gwarancji - http://allegro.pl/audi-a3-nawigacja-...484202190.html - ale niestety do A3.

    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Co do spalania to u mnie przez pierwsze 1000km tez nie moglem zejsc pon 14l w miescie. Sprawdz filtr powietrza w pierwszej kolejnosci i wymieniaj co ok 5tys bo caly seryjny TIP w mk2 to DRAMAT. ja mialem solidnie zawalony.

    ostatecznie nie wiem czy to filtr pomogl, czy nieszczelnosci w ukladzie doadowania czy moze program(a moze technika jazdy na niskich obrotach?) ale dziś w miescie na pb98 spala mi 11l i to nie jezdzac tak calkiem emerycko(wtedy potrafie zejsc do 10). Ale kto by na to patrzał w takim aucie. Liczy sie przyjemnośc z jazdy, wtedy te 12 trzeba liczyć.
    Dzięki za rady i info. Filtr powietrza na pewno sprawdzę / wymienię. No i będę obserwował dalsze wyniki. W każdym bądź razie podpisuję się pod Twoimi słowami - w takim aucie liczy się przyjemność z jazdy przede wszystkim !

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję zakupu , auto prezentuje się świetnie .
    Większe felgi to dobry pomysł jeśli chodzi o takie auto jak TT , te co masz będą za to świetne na koła zimowe ..

    Jeśli natomiast chodzi o temponat to moim zdaniem żadna wielka strata , mam u siebie w aucie i przez te wszystkie lata użyłem może kilka razy .. Być może jest to kwestia stylu jazdy , nie wiem









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratuluję zakupu Bardzo ładnie się prezentuje TT.

    Odnośnie tempomatu to "rzecz gustu". Mam u siebie tempomat i korzystam z niego prawie zawsze kiedy jadę autostradą. Jak dla mnie bardzo wygodna i przydatna rzecz szczególnie jak ktoś ma problemy z kręgosłupem bo może noga trochę odpocząć i można zmienić pozycję siedzenia. Tempomat szczególnie jest użyteczny w autach z automatycznymi skrzyniami biegów. Ustawiasz sobie przykładowo na 130km/h i przy prędkości 30km/h włączasz tempomat. Auto samo będzie sobie zmieniać biegi tak aż osiągnie oczekiwaną prędkość. Co ciekawe komputer tak precyzyjnie tym steruje, że nawet jak zjeżdża się z górki gdzie auto samo przyspiesza to i tak prędkość będzie idealnie utrzymywana.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    białe, 200ps, cabrio tt... hmmm... skad ja to znam , hehe... gratki zakupu!!!

    p.s. potwierdzam z tempomatem- jak dla mnie tylko na autostrade i to przy monotonnym, długim jechaniu.... poza tym mam wrazenie , że na tempomacie więcej spala niż jakbym sam prowadził, a frajdy dużo mniej...
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 14-10-2013 o 13:09

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Witam i gratuluje jedynego słusznego wyboru jakim jest piękne białe Cabrio.
    Brak tempomatu żadna strata, aczkolwiek czasem się przydaje, zależy od kierowcy i stylu jazdy.
    Nie był bym sobą gdy bym nie zaproponował do listy dopisać nowy program na większą moc.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Gratuluję zakupu Bardzo ładnie się prezentuje TT.

    Odnośnie tempomatu to "rzecz gustu". Mam u siebie tempomat i korzystam z niego prawie zawsze kiedy jadę autostradą. Jak dla mnie bardzo wygodna i przydatna rzecz szczególnie jak ktoś ma problemy z kręgosłupem bo może noga trochę odpocząć i można zmienić pozycję siedzenia. Tempomat szczególnie jest użyteczny w autach z automatycznymi skrzyniami biegów. Ustawiasz sobie przykładowo na 130km/h i przy prędkości 30km/h włączasz tempomat. Auto samo będzie sobie zmieniać biegi tak aż osiągnie oczekiwaną prędkość. Co ciekawe komputer tak precyzyjnie tym steruje, że nawet jak zjeżdża się z górki gdzie auto samo przyspiesza to i tak prędkość będzie idealnie utrzymywana.
    W manu juz sam biegow nie zmieni niestety
    Autko fajne mimio ze cabrio nie przemawia do mnie

  12. #12
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Większe felgi to dobry pomysł jeśli chodzi o takie auto jak TT , te co masz będą za to świetne na koła zimowe ..
    ...i dokładnie taki jest plan !

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Odnośnie tempomatu to "rzecz gustu". Mam u siebie tempomat i korzystam z niego prawie zawsze kiedy jadę autostradą. Jak dla mnie bardzo wygodna i przydatna rzecz szczególnie jak ktoś ma problemy z kręgosłupem bo może noga trochę odpocząć i można zmienić pozycję siedzenia. Tempomat szczególnie jest użyteczny w autach z automatycznymi skrzyniami biegów. Ustawiasz sobie przykładowo na 130km/h i przy prędkości 30km/h włączasz tempomat. Auto samo będzie sobie zmieniać biegi tak aż osiągnie oczekiwaną prędkość. Co ciekawe komputer tak precyzyjnie tym steruje, że nawet jak zjeżdża się z górki gdzie auto samo przyspiesza to i tak prędkość będzie idealnie utrzymywana.
    W manualu niestety zmiana biegu powoduje wyłączenie tempomatu. Co do reszty - to przynajmniej w Audi A4 - działa to dokładnie tak jak opisałeś .

    Widzę, że co do tempomatu zdania są podzielone. Ja osobiście jestem zwolennikiem tempomatu, ale na co dzień jeżdżę głównie po mieście i okolicy, dlatego w drugim aucie mało go wykorzystuję. Przyznaję jednak, że na trasie, zwłaszcza przy małym ruchu jest przydatny (no i przynajmniej w 2,5 TDI spalanie na tempomacie mam wyraźnie niższe). No, ale do TT-ki, jak już mi się trafił egzemplarz bez tego to raczej montował nie będę .

  13. #13
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Ślicznie się prezentuje ten roadster w białym kolorze - a felgi i których wspomniałeś ślicznie dopełni całości. Gratulacje. A z beżem na siedzeniach bardzo elegancko wygląda. Przybywa nam MK2'ek w klubie

    Ps. Parę moich uwag co do tempomatu - też nie mam w TTce. Przeszkadza tylko jeżeli trzeba jechać np. 120 lub 140 przez kilkadziesiąt lub więcej km. Wtedy fajnie mieć tempomant bo noga cierpnie jak się stara człowiek utrzymać taką prędkość w TTce Też miałem montować - ale odpuściłem, w Krakowie montują w jednej firmie za 650 PLNów.

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Bardzo ladna sztunia tetunia jesli chodzi o tempomat to jak dla mnie zbyteczna rzecz,ja nie potrafie jezdzic jednym tempem przez kilkanascie km np. na autostradzie. :P ale co kto lubi nie obejrzysz sie a Ci tych konikow bedzie brakowalo pozdro.

  15. #15
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Czytając o tempomacie mam wrażenie, jakbym czytał kiedyć o automatycznych skrzyniach. Że nie warto, że więcej spalają itd. A prawda jest taka, że tempomat to super sprawa, tylko trzeba jeszcze dodatku - autostrady. U nas tego za mało, więc nie ma gdzie tempomatu używać. Jak dla mnie super sprawa - a największa zaleta to spokój - doceniłem go we Włoszech, u nas jeszce za wcześnie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 16:07
  2. Odpowiedzi: 294
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 23:13
  3. Biały dym z wydechu
    Przez BartoszIE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •