Jak już wspominałem w wątku o zlocie w ostatnim czasie cierpiałem na chroniczny brak czasu i nie bywałem na forum od blisko 2 miesięcy :/... Ale udało mi się wygospodarować parę chwil to pierwsze mody w TT ... W styczniu / lutym zrobiłem następujące rzeczy, które miałem zaplanowane:

1. Moduł Cabrio-Plus firmy Kufatec dający m.in. możliwość otwierania i zamykania dachu z pilota. Świetna sprawa! Polecam każdemu posiadaczowi TT Roadster . Montaż jest prosty, producent udostępnia szczegółową instrukcję.

2. RNS-E model 193. To jest to czego brakowało mi od samego początku, bo docelowo było jedną z moich wytycznych typu "must have" przy kupowaniu TT (podobnie jak np. wersja Roadster, biały kolor czy jasna tapicerka). W grę wchodziło tylko oryginalne RNS-E - nie chciałem żadnej alternatywy, nawet rozsądniejszej pod względem funkcjonalności. Jak dla mnie RNS-E ma wszystko co potrzeba. W A4 mam model starszy model RNS-E (192) i porównując to wg mnie 193 działa i wygląda znacznie lepiej (ma m.in dużo lepszy wyświetlacz). Natomiast w porównaniu do radia Concert, które miałem oryginalnie w TT to inna bajka... tam do szału doprowadzało mnie zwłaszcza słuchanie MP3 z CD czy obsługa na mikroskopijnym wyświetlaczu :P. Nie mówiąc już o prezencji wnętrza .

RNS-E montowałem w Navipol w Krakowie. Mocno polecam wszystkim tę firmę! Zajmują się wszelkim doposażaniem i specjalizują w Audi. Warsztat niewielki, ale właściciel zna się na rzeczy i jest prawdziwym pasjonatem Audi - w warsztacie wszystko ma logo Audi, nawet kubki z kawą . Powiem szczerze, że dawno nie widziałem tak estetycznego i zadbanego warsztatu, pełen profesjonalizm.

3. Polakierowanie zacisków na czerwono (+10 do mocy, haha :P...). Początkowo miałem w planach rozebranie zacisków i oddanie do lakiernika, ale dostałem w prezencie zestaw do malowania firmy Foliatec i postanowiłem spróbować zrobić to samemu. Nie rozbierałem zacisków, tylko malowałem na aucie. Łącznie, z porządnym czyszczeniem poświęciłem na to sporo wieczornych godzin, ale efekt końcowy w 100% spełnia moje oczekiwania. Zobaczymy jak będzie z trwałością. Reasumując moim zdaniem fajny detal, którego brakowało w TT. Nie razi po oczach, a dodaje uroku.

Tutaj jedna fotka samego zacisku zrobiona telefonem:


Więcej fotek i filmik z pkt.1 wrzucę jak znajdę chwilę czasu.

Co dalej?
Na pewno nowe felgi + opony na lato. 19" z TTRS, ale prawdopodobnie inny wzór niż chciałem kupić wcześniej. A latem możliwe, że "złapię jakiegoś wirusa" ...