Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: Mk1 3.2 DSG tuning mechaniczny

  1. #16
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dokładnie jak Gregor pisze. W 17tys się wyrobisz o ile dużą cześc prac wykonasz sam
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 09-10-2013 o 14:25
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #17

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6
    17 tys to kwota na części, zastanawiałem się również nad używkami. Nie wiem jeszcze jakie turbo kupić, muszę popytać. Miałem okazje jeździć TT-tka na GT4202R i bardzo mi się spodobało, jednak samochód tamten miał grubo ponad 400KM. Gdybym chciał zrobić 400KM z 3.2 litra to którą turbinę powinienem zakupić? Druga sprawa, czy napęd quattro mi się nie rozleci przy takiej mocy? Oczywiście 17 tys to kwota na teraz, z biegiem czasu uzbieram więcej. Cały ten projekt i tak przewidywany jest po zimie, jednak teraz chciałbym zasięgnąć ciut wiedzy.

  3. #18
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez evoq Zobacz posta
    17 tys to kwota na części, zastanawiałem się również nad używkami. Nie wiem jeszcze jakie turbo kupić, muszę popytać. Miałem okazje jeździć TT-tka na GT4202R i bardzo mi się spodobało, jednak samochód tamten miał grubo ponad 400KM. Gdybym chciał zrobić 400KM z 3.2 litra to którą turbinę powinienem zakupić? Druga sprawa, czy napęd quattro mi się nie rozleci przy takiej mocy? Oczywiście 17 tys to kwota na teraz, z biegiem czasu uzbieram więcej. Cały ten projekt i tak przewidywany jest po zimie, jednak teraz chciałbym zasięgnąć ciut wiedzy.
    Jesteś pewny że to był GT4202R? To turbina o wydajności 1000KM co jest znacznie więcej niż 400

    Do stage 1 r32 myślę że gt3071r lub gt3076r z dużym A/R styknie. Ciekawe jakiej używa Comp sport, ale tego pewnie się nie dowiemy

  4. #19
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez evoq Zobacz posta
    17 tys to kwota na części, zastanawiałem się również nad używkami. Nie wiem jeszcze jakie turbo kupić, muszę popytać. Miałem okazje jeździć TT-tka na GT4202R i bardzo mi się spodobało, jednak samochód tamten miał grubo ponad 400KM. Gdybym chciał zrobić 400KM z 3.2 litra to którą turbinę powinienem zakupić? Druga sprawa, czy napęd quattro mi się nie rozleci przy takiej mocy? Oczywiście 17 tys to kwota na teraz, z biegiem czasu uzbieram więcej. Cały ten projekt i tak przewidywany jest po zimie, jednak teraz chciałbym zasięgnąć ciut wiedzy.

    Zawsze możesz spróbować zadzwonić, czasami warto odłożyć trochę więcej pieniążków - zważywszy, że dostajesz sprawdzony pakiet, przetestowany przez wiele aut z tym samym silnikiem.
    Patryk zrobi Ci naprawdę szybkie auto w dodatku będziesz mógł nabijać nim przebiegi.
    Warto się nad tym zastanowić jeżeli dostajesz coś sprawdzonego.

    Możesz też z Pawel-2005 się skontaktować, na pewno warto bo Paweł ma wiedzę i łeb do tego.

    Napęd nie ma prawa Ci się rozlecieć jeżeli auto będzie dobrze zestrojone. Dla przykładu: ja nie należę do osób które oszczędzają auto na setupie 520ps zrobiłem 40.000 przebiegu bezawaryjnie.



    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 09-10-2013 o 15:41

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6
    Nie wiem ile miało to mocy bo nie bardzo rozumiem po Niemiecku, wydaje mi się ze cos kolo 600KM. Myślałem nad gt3071R ale nie bylem pewien czy nie bedzie problemu(bo niby pisze na ich stronie, ze do 3 litrow to jest)..

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    600 po Niemiecku to to samo co 600 po Polsku tak samo jak Gt40 więc znawcą języka nie trzeba być.
    To które auto w końcu chcesz tuningować bo już się pogubiłem? Czytałeś trochę tematów na forum bo mam wrażenie że nie bardzo, wiesz taka ta rozmowa mało poważna, jak i twoje pytania, więc albo się ogarnij, albo wywalam ten temat do kosza.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    600 po Niemiecku to to samo co 600 po Polsku tak samo jak Gt40 więc znawcą języka nie trzeba być.
    To które auto w końcu chcesz tuningować bo już się pogubiłem? Czytałeś trochę tematów na forum bo mam wrażenie że nie bardzo, wiesz taka ta rozmowa mało poważna, jak i twoje pytania, więc albo się ogarnij, albo wywalam ten temat do kosza.
    Nie trzeba byc znawca jezyka jednak gdy niemiec zacznie Ci szybko opisywac pojazd a Ty nie znasz jezyka to uwiez mi mozna sie pogubic. Mam zamiar tuningowac 3.2 jednak tak jak napisalem dopiero po zimie. Mysle, ze bede w stanie uzbierac cos w okolicach 30tys. Bardzo dziekuje za pomoc wszystkich uzytkownikow, dowiedziałem się już wszystkiego o co pytałem także "zuczek" jak najbardziej możesz usunąć temat.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    http://hpower.de/
    To chyba jedna z bardziej cenowo atrakcyjnych ofert, piszą że za 3700eur mogą przygotować sam motor pod 500hp.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    myślę ,że 20 tys to wyjdą same graty jeżeli mówimy o profi zrobieniu 3.2. Same tarczki do DSG kosztują 12 tys....co trzeba doliczyć jeżeli chcemy mieć więcej niż 450NM.
    Podsumowując jestem pewien że 17 tys to wystaczy na zakup większą część gratów ale na rozpoczęcie prac trzeba będzie dozbierać.
    Odnośnie turbin to gt3071 jest zdecydowanie za małe do 3.2. Chyba ,że mamy na myśli jakieś większe a/r ale ja i tak wolałbym zapakować gt35 bo różnica w cenie turbiny niewielka a w tym co możemy osiągnąć dosyć spora.....

Podobne wątki

  1. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  2. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 12:59
  4. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •