Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 51

Wątek: Lampy przednie - pytanie

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Lampy przednie - pytanie

    Witam, chcialbym kupic obie przednie lampy (moje sa juz zmatowiale ;/)

    1. Czy jesli oryginalnie nie mialem xenonow to nie ma sensu kupowac lamp xenonowych? - i tak uzywam przetwornic i mam zarowki xenononowe
    2. Czy gdzies mozna jeszcze nabyc nowe lampy ? nie musi byc bosh
    3. A moze zamowic takie http://allegro.pl/lampy-oswietlenie-...589435474.html - wydaje mi sie ze widze napis BOSH, (co do ich rzeczwysitego wygladu bede dopytywac sie pozniej ale na zdjeciach wygladaja calkiem calkiem)

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Zamienniki są chyba firmy emu. Wyglądają podobnie, ale widziałam je tylko na zdjęciu, więc nie wiem czy są podobnej jakości.

  3. #3
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Zeczywiscie EMU lecz na allegro sa tylko 2 aukcje i nie sa zbyt zachecajace do kupna.

    znalazlem jeszcze takie: http://allegro.pl/audi-tt-8n-xenony-i3544352004.html - ale tak jak pisalem, czy jest sens kupowac takie lampy jesli mam juz przetwornice? Jaka jest roznica miedzy lampami xenon a normalnymi jesli oryginalnie nie mam xenonow? Czy bedzie autopoziomowanie? Beda lepiej swiecic?

    ps. lub pojedynczo http://allegro.pl/reflektor-lewy-aud...602413915.html

  4. #4
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    a może polerka twoich by wystarczyła... Wiadomo efekt nie trwały ale na jakiś czas pomoże

  5. #5
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Mi też się delikatnie mleczko robi, ale bardzo drobne. Może spróbuj właśnie jak kolega wyżej napisał. Polerka może coś Ci da na przynajmniej jakiś czas

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Panowie, tylko z polerka ostroznie. mozna ladnie odswiezyc ale mozna popsuc...

  7. #7
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    polerka byla i niestety prawa lampa jest juz zbyt "zjedzona" zeby cokolwiek zdzialac, a jesli znajde ladna to i druga odrazu wymienie, no chyba ze jeszcze raz polerka pojdzie a tylko prawa do wymiany.

    Pomijajac polerowanie, jak z tymi xenonami a zwyklymi?

    Jeszcze raz podam przyklad: http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62 moze odrazu kupic te obie i sie nie zastanawiac nad xenonami etc? napisalem juz e-mail o jakosc szybek no i zobaczymy, cena bardzo atrakcyjna a na zdjeciach wygladaja na prawde ladnie.
    Ostatnio edytowane przez wychylylybym ; 08-10-2013 o 16:38

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Xenon zawsze bedzie lepiej swiecil od zwyklej zarowki, natomiast jezeli masz teraz standard to aby zmienic na xenon to nie tylko lampa. Tutaj na forum lub na forumUK sa tematy o retrofitach lamp przednich. Ja bym zmienil na xenon, tylko pamietaj ze aby to mialo rece inogi to jeszcze uklad poiomowania i spryski.
    pzdr
    hubi

  9. #9
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    az tak to raczej sie bawic nie bede, poziomowanie etc sobie daruje no chyba ze mozna to zrobic dosc nie duzym kosztem i malym nakladem pracy ale watpie, teraz mam zarowki xenonowe w zwyklych lampach i swieca elegancko ale jak jzu wymieniam to chcialem zapytac czy jesli zmienie same lampy ze zwyklych na xenonowe to jeszcze lepiej bedzie oswietlac droge? czy raczej niewielka roznica?

    Znalazlem artykul http://swiatla.arbiter.pl/galeria/ksenon.halogen

    Jesli dobrze rozumiem to nie bardzo jest sens kupowac duzo drozszych lamp xenonowych bo nie ma wielkiej roznicy. ?

    Teza: Palniki xenonowe nie mogą być stosowane w elementach optycznych reflektorów halogenowych bo światło ma inną naturę i odblaski są inne.
    Natura światła z xenona jest taka sama jak halogena. Reflektory są budowane niemal identycznie. Żródło światła - bańka w ksenonie i żarnik halogena są porównywalne pod względem rozmiaru. Różnica jest w gnieździe żarówki - co ma bezpośredni wpływ na prawidłową pozycję źródła światła w reflektorze lub projektorze. Nie ma możliwości stosowania palników D2S i D2R w reflektorach z gniazdami halogenowymi. Jeśli natomiast istnieją żarówki xenonowe z cokołem dopasowanym do reflektora halogenowego (H1, H3, H7, HB3) to po ich zamontowaniu do takiego elementu optycznego, powinien on świecić równie dokładnie. Różnica polega na tym, ze jeśli w halogenowym reflektorze są elementy światła rozpraszane nad granicą cienia to ich jasność będzie mniejsza w przypadku halogena niż xenona. Z tego względu żarówki xenonowe powinny być stosowane tylko w super precyzyjnych reflektorach ( a z tym u różnych producentów bywa różnie)

    Ograniczenia:
    1. Nie powinno się stosować xenonów w reflektorach dwufunkcyjnych typu H4 - taka przeróbka jest skazana z góry na niepowodzenie bo formowanie wiązki w tych reflektorach jest nieprecyzyjne i będzie oślepiać. Dodatkowo snop światła może być skupiony na bardzo bliskiej odległości przed samochodem co może powodować samoolśniewanie.
    2. Nie powinno się stosować żarówek ksenon w reflektorach ze szkłem ryflowanym (prążki) ze względu na możliwość powstawania refleksów i oślepiania.
    3. Do przeróbek najbardziej nadają się projektory soczewkowe ze względu na precyzję formowania wiązki
    4. Xenony bez soczewek czyli w reflektorach FF. FF to technologia Free-Form czyli kształtowania wiązki światła przez sam odblask, bez udziału szyby i przesłon. Fabrycznie w takich reflektorach Xenon (np Volvo V40, V60, Laguna) stosuje się żarówki D2R (z przesłoną) a nie D2S (bez przesłony, przewidziane do reflektorów soczewkowych)

    O ile w przypadku soczewkowych lamp halogenowych i xenonowych są one praktycznie identyczne (różnica dotyczy jedynie kształtu gniazda żarówki i czasem dodatkowego odcięcia na przesłonie) to w przypadku reflektorów FF (Free Form - zwykle H7) te reflektory różnią się od reflektorów FF xenonowych (np wyzej wspomniane Volvo). Reflektory mijania xenon FF są wykonywane dokładniej, mają wyraźniej zdefiniowane strefy światła oraz często posiadają dodatkowe kapturki nad żarówką xenon pochłaniające światło rozchodzące się niepożądanym kierunku. W końcu same żarówki xenonowe do reflektorów FF są inne (D2R zamiast D2S) a różnica polega na dodatkowym daszku wycinającym światło już na żarówce
    Ostatnio edytowane przez wychylylybym ; 08-10-2013 o 17:17

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jeżeli masz ksenony, a nie masz poziomowania i spryskiwaczy, to jest to niezgodne z przepisami ruchu drogowego i możesz mieć problemy z panami w mundurach.

    Ja mam zwykłe reflektory i powiem szczerze, włożyłam tam H1 firmy tungsram, model megalight plus 120%. Z efektu jestem bardzo zadowolona! Pewnie za raz posypią się gromy, ale ja osobiście wolę te żarówki od ksenonów. Świecą czysto, biało, mocno! bez żadnych przebłysków niebieskawych, czy innych takich "wiejskich" klimatów.

  11. #11
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    podpinam pod pytanie o lampy przednie, potrzebuję kupić lewą lampę bez xenonu.

    pytania:
    1. Czy warto szukać ori, która pewnie będzie starsza i być może w gorszym stanie czy też brać zamiennik Bosch?
    2. Jak sprawdzić czy lampa jest UE a nie USA/WB ?
    3. ew. inne sugestie w tym temacie mile widziane - co należy dodatkowo sprawdzić albo gdzie szukać poza allegro.

  12. #12
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Moze kup 2 od tego samego auta/sprzedawcy a ta 1 sprawna co masz to sprzedaj ?

  13. #13
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    Moze kup 2 od tego samego auta/sprzedawcy a ta 1 sprawna co masz to sprzedaj ?
    ciekawa myśl szkoda pozbywać się ori lampy w b.dobrym stanie, choć pewnie finansowo by wyszło sensownie. Jedyny minus to kupowanie na podstawie zdjęć

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Warto wiedzieć że wtyczki są inne w ksenonach i nie zadziałają, zamiennie trzeba wymienić wtyczkę na odpowiednią do lampy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Zdecydowanie warto kupić dwie w podobnym stanie, inaczej różnica będzie widoczna. Jak oceniasz swoje lampy? Bo często za pewne okazje z allegro kupić możesz coś gorszego niż sam masz.
    Osobiście, jeżeli zależy Ci na bardzo dobrych lampach, polecam zainwestować np. te z intercarsu Boscha. Jedyne co, nie będziesz miał wytłoczenia firmy na szkle lampy, ale poza tym lampa jest identyczna do oryginału i świeci rewelacyjnie!
    Ja miałam przyznaną z OC jedną lewą lampę, ale na własny koszt dokupiłam drugą nową. To był bardzo dobry krok, bo wymiana jednej strony wyglądałaby fatalnie.
    W Intercarsie dałam za jedna sztukę coś koło 900 zł - niestety dużo, od ubezpieczyciela dostałam nową z aso - identyczną, ale droższą dwa razy. Obie wyglądają na aucie rewelacyjnie, bo są takie same i różnicy nie ma, oprócz ceny.

    Oczywiście można znaleźć tańsze, może nawet w całkiem zadowalającym stanie, na allegro, ale jak już polecam obejrzeć osobiście zanim się kupi przez internet

    Co do różnic EU, a np. WB, to chyba jest taka blaszka, która przysłania strumień światła, dla EU z lewej strony, dla WB z prawej. Ale słyszałam, że jest możliwość zmiany tego, ale nie wiem czy to nie skórka za wyprawkę.

Podobne wątki

  1. Przednie lampy mk1
    Przez Crisstopher w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 21:52
  2. Lampy przednie audi
    Przez maniek1987 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 18:39
  3. Pytanie o lampy przednie
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 12:48
  4. TT MK1 + lampy przednie z TT MK2 ??
    Przez Arttur w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 18:01
  5. Przednie lampy - pytanie.
    Przez pabloes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •