Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 59

Wątek: Nadeszlo nieuniknione... Pozbywam sie seryjnej turbiny !!!

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    Artur tak z ciekawości, pytanie. Mam u siebie T3 60, tłoki korby itd. producent daje 500+ PS.
    Jak rozwiązałeś problem wtryskiwaczy i komputera? Bo z tego co wiem seryjny komp nie wyrabia się.

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No mam nadzieje ze będzie pocisk
    Układ przeniesienia napędu wytrzymuje większe moce ale może zejść przy seryjnej mocy jeśli trafi się '' uzdolniony " kierowca .
    Wszystko będzie na seryjnym kompie , program autorstwa APR + drobiazgi wspomagające program takie jak inna średnica przepływki z ''prostownicami " przepływu dla dokładniejszego pomiaru , inny MAP sensor przystosowany bardziej niż seryjny do pomiaru większego doładowania...
    Wtryski jakie przyszły w zestawie wyrabiają ponad 500cc na 4 barowym FPR , zestaw ma chodzić z 5 barowym... Zobaczymy co z tego wyjdzie





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Szczęka opada !!! Pełen respect !

    Kupić taki zestaw to 1/10 sukcesu. Zamontować coś takiego ! Wiem, że to są gotowe kit-y z instrukcją, itd. ale powiem szczerze, że ja sam bym nie podołał takiemu zadaniu. A firmy tuningowe chętnie się podejmą, ale zedrą taką kase, że ho ho. Gadałem z gościem, który tuningował EVO, kupił gotowy kit z USA i tuningował na Węgrzech, bo w Polsce rządali za dużo

    jesli chodzi o wykresy to w stanach jest zwyczaj ze podaje sie moc na kolach . tak wiec na kole zamachowym zawsze jest wiecej o straty na napedzie
    To nie jest mała różnica, różnica jest rzędu 15-25% między tym co silnik daje, a tym co jest przeniesione na koła.

    Kurde belek, szczęka opada! To będzie pocisk.

    Tak jak ktoś pisał - prosimy o zdjęcia / video (może na jołtubie) i dokładny opis!

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wiesz .. Masz racje , zmontowanie tego wszystkiego mimo ze to gotowy kit pod konkretny model wcale nie jest takie szybkie i bezproblemowe jak sie wydaje po przeczytaniu instrukcji .
    Zawsze zabraknie jakiejś pierdółki , śrubki czy uszczelki i praca stoi... Czasem można zrobić coś inaczej / lepiej i trzeba podjąć decyzje , itd itd , ale liczyłem się z tym ze tak może być , wiec moja cierpliwość nie została wystawiona na jakiś drastyczny test
    Teraz czekam na silikonowa rurę do przepustnicy bo ta nowa przepustnica jest trochę większa i nie jest składnikiem zestawu . Nowy ECU z programem doszedł wczoraj , wszystko pomału dobiega końca
    Zamieszczę więcej fotek następnym razem , filmik może jak śnieg stopnieje..
    Dzięki za słowa uznania ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    i jak zrobione?????

    pozdrawiam

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Witam
    Auto jezdzi ale jest nie skonczone jeszcze...
    Ciagle jestem na etapie docierania przejechalem jak na razie 700 mil , zostalo jeszcze 200 mil do przejechania w stylu zaspanego emeryta
    Poza tym mam problem natury elektrycznej , moj ''cruse control'' nie dziala a wlasnie jednym z jego przyciskow zmienia sie program z seryjnego ( a wlasciwie udajacego seryjny ) na wlasciwy wyczynowy...
    Poza tym koncepcja ukladu wydechowego okazala sie za glosna w praktyce , tak wiec przerabiam wydech na bardziej cywilizowany... ..
    Wlasnie dzisiaj zostawilem auto u tunera..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    Pochwal się ile masz koników eh... lepiej pewnie niż porsche 911 chodzi

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Arttur wydech na poczatku jak ma duzo wolnej przestrzeni to zawsze masakrycznie gllsno dziala na poczatku ale to kwestia czasu przepali sie i zacznie pracowac o wiele ciszej. Fotki arttur fotki i jeszcze raz fotki i oczywiscie wykres. CZEKAMY

    pozdro

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Masz racje Paweł , wydech przycichł trochę ale dalej odbiega znacznie od moich standardów
    Wszystko jest zrobione na 3'' i na samym końcu wchodzi do ostatniego tłumika Borla 2,5cala z rozdziałem na 2 końcówki..
    Dźwięk jeszcze byłby OK ale rezonans w środku przy niższych obrotach to jest masakra
    Teraz będzie 3 cale i gdzieś w okolicy 3/4 dł wydechu przechodzić będzie w 2.75 cala + rezonator i na końcu tłumik z 2 końcówkami .. Układ jest firmy Blue Flame ...

    Autko pojedzie na hamownie za miesiąc ,chce dopracować parę drobiazgów i naprawić przełączanie programów ..
    Mam nadzieje ze powinno być kolo 400 KM , auta z podobnymi modyfikacjami hamują się w okolicach 300 -350 KM na kolach czyli blisko lub ponad 400 KM na silniku...

    Nie wiem jak chodzi Porsche 911 , nigdy nie miałem ale chyba moja TT sobie nie źle poradzi w takim pojedynku


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    szykuje się Porsche killer

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No mam nadzieje..



    Pozdrawiam

    [ Dodano: Wto Lut 26, 2008 7:05 am ]

    Skończyłem nareszcie okres docierania !!
    Auto chodzi świetnie , przyspieszenie jest niesamowite . Musze jednak dopracować parę drobiazgów bo TT strzela w wydech przy zmianie biegów , jak się z tym uporam to do zamontowania czeka jeszcze MBC i w koncu hamownia ...
    Postaram się niebawem umieścić kilka nowych fotek


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Witam jak tam Arttur autko masz juz jakis wydruk z hamowni ? a jezeli chodzi o regulacje doladowania do proponuje ci jako ze mieszkasz w usa i masz lepsze ceny na takie gadgety to EBC jak wiesz jest zdecydowanie lepszy !!!

    pozdro

  13. #28

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, Moim marzeniem bedzie sie przejechać twoja rakieta ale pewnie Paweł, na mówie w Lublinie na spocie na jazde próbną
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Auto jeszcze nie skończone na 100% mam straszny nawał pracy i nie mogę się tym zająć
    Cały czas mam jakiś problem z tym ze auto nie jedzie zbyt ładnie przy stałym utrzymywaniu niskich prędkosci , objawy są takie jak by coś lekko przerywało lub wypadały zapłony ..
    Vag nie pokazuje jednak żadnych błędów...
    Za to przy ostrym przyspieszaniu jest masakra auto idzie równo i szybko
    Masz racje Paweł z tym EBC , na razie będzie manualny ze względu na łatwosc regulacji ..


    Jak będę w końcu w Polsce to nie daleko będę miał z Tarnowa do Lublina


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Ale co bedziesz tt ? :> Aha i powiem ci ze nie powinno byc zadnych problemow po zmianie softu umnie tez byla zmieniana przepustnica na inna i auto nie ma zadnych problemow czy to wolno czy to szybko

    pozdro

Podobne wątki

  1. Koszt podniesienia mocy 180 na moc seryjnej 225
    Przez neder399 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 10:01
  2. zgon turbiny ?
    Przez BelfegorTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 21:30
  3. Temperatura turbiny
    Przez FCI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 10:35
  4. Kondycja turbiny k04-22
    Przez marini w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 12:53
  5. Chip Tuning seryjnej wersji 180PS FWD
    Przez KubaTT w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 01:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •