Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: zgon turbiny ?

  1. #1
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787

    zgon turbiny ?

    Cześć

    Opiszę wszystko od początku.

    Auto zaczęło trochę puszczać dymne bąki. Olewałem temat aż zaczęłotrochę zbyt kopcić…. Pojechałem zobaczyć ciśnienie na cylindrach 10 – 9 – 8 -9czyli lipa. Głowica okazała się popękana i po zalaniu cylindrów też był przeciekprzez pierścienie. Kupiona druga głowica splanowana, zawory dotarte,pierścienie nowe, i auto nadal kopci… i to coraz bardziej. Padło podejrzenie naturbinę – przykręciłem MBC na doładowanie 0,3 bara i autko zaczęło zdecydowaniemniej kopcić. Byłem zobaczyć ciśnieniena garach – 10.5 – 10.5 – 10.5 – 10.5 czyli ok. + ładnie czyste świece. Moje myślenie – puszcza turbo po stronie ciepłej?? i wszystko leci w wydech ? czy ktoś miał styczność z podobną sytuacją ?

  2. #2
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Co do dymnych bąków albo turbo , albo moze splyw olejowy zgiety, ew puszcza na glowicy ? mozliwosci jest wiele.
    sciagnac dp , odpalic auto i zobaczysz czy z turbiny sie wylewa olej czy nie
    pozatym cisnienie na garach po remoncie 10.5 to też troszke lipka.. no ale jak dół nie robiony to nie ma dziwoty skoro juz wczesniej bylo mega slabo.
    w moim starym ulepie mam 12.8 - 13bar na kazdym, a po kompletnym remoncie kazde 1.8t pluje 13-14bar.
    btw - na 10.5 to on nie bedzie robil mocy ni huhu.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    pozatym cisnienie na garach po remoncie 10.5 to też troszke lipka.. no ale jak dół nie robiony to nie ma dziwoty skoro juz wczesniej bylo mega slabo.
    w moim starym ulepie mam 12.8 - 13bar na kazdym, a po kompletnym remoncie kazde 1.8t pluje 13-14bar.
    btw - na 10.5 to on nie bedzie robil mocy ni huhu.
    Bentley podaje inaczej
    Ciśnienie w normie - 10 -13 Bar
    Wartość przy maksymalnym dopuszczalnym zużyciu - 7 bar
    Maksymalna dopuszczalna różnica pomiędzy cylindrami - 3 bary






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    co sądzicie o regeneracji turbo ? warto czy zbierać kasę na nową ? ciekawe za ile można wyrwać nowe K04, oriętował się ktoś ? ja znalazlem najtańszą na IC po zniżkach wychodzi 2 800.

    co do regeneracji robił ktoś ? jakieś godne miejsce polecenia zna ?

  5. #5
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Bentley podaje inaczej
    Ciśnienie w normie - 10 -13 Bar
    Wartość przy maksymalnym dopuszczalnym zużyciu - 7 bar
    Maksymalna dopuszczalna różnica pomiędzy cylindrami - 3 bary






    Pozdrawiam

    Wiem że tak bentley podaje W normie wg bentleya to na pewno jest, tak samo jak branie oleju 1L na 1000km
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    przy 3 barach roznicy pom7edzy cylindrami to praca bedzie gorsza niz w wyjechanym dizlu
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to fakt bo ponad 1 atm to jest już dużooo.
    Ale 13 atm w silniku który ma stopień sprężania 9.0 do 1 to zdecydowanie nie realne.
    Myślę że po 11 było by ok biorąc pod uwagę ,że nie było honowania i docieranie było robione w najgorszy możliwy sposób. Ale niestety już po zawodach...

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    biadolisz w moim padle po 2 latach jest 12 na kazdym przy nizszym stopniu sprezania i ostrzejszych walkach bez honowania
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 06-10-2013 o 21:07
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Może mam taki Manometr ,że jakoś nie pokazuje za optymistycznie. Aczkolwiek prawie nowy i nie jakiś no name:P
    Ostatnio zazwyczaj silniki w których mierze to mieszczą się w przedziale 10-12.5 ( stopień sprężania od 9.0 do 9.5)
    Ja zawsze wypinam wtryski bo jednemu leonowi w płońsku wyszło 14 i się cieszył że taki super wynik a u mnie wyszło po 12:P Wtrysków nie wypiął i paliwa mu nasikało do cylindra podnosząc stopień sprężania:P
    W swojej nie mierzyłem kompresji ale jeździ dobrze oleju nie bierze. Ostatnio się utwierdziłem ,że mocy nie pogubiła od czasu strojenia bo coś tam killuje także nie doszukuję się powodów do zmartwień

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    co sądzicie o regeneracji turbo ? warto czy zbierać kasę na nową ? ciekawe za ile można wyrwać nowe K04, oriętował się ktoś ? ja znalazlem najtańszą na IC po zniżkach wychodzi 2 800.

    co do regeneracji robił ktoś ? jakieś godne miejsce polecenia zna ?
    Jeśli chodzi o nową to mniej więcej jest to koszt w okolicy 1000$ .
    Regeneracja to zawsze loteria i środek zastępczy choć bywają zawsze wyjątki od reguły , jak masz już robić to tam gdzie polecą Ci zadowoleni klienci którzy pojeździli już ponad rok na takiej turbinie .
    Co do konkretnej firmy to nie mam bladego pojęcia , może ktoś z kolegów coś konkretnego napisze .

    Jak masz budżet to dobrą opcją może okazać się oferta LOBY , bodajże za 1400$ oferowali hybrydy na bazie Borg Warner ale z wirnikami wykonanymi w technologi CNC . Oczywiście ten wybór pociąga za sobą dalsze koszty więc nie jest to typowo opcja P&P do seryjnego setupu


    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Wiem że tak bentley podaje W normie wg bentleya to na pewno jest, tak samo jak branie oleju 1L na 1000km
    Porównanie analogiczne do porównywania starej A3 do TTRS
    Poza tym , stawiam piwo jak podrzucisz mi linka z przykładem gdzie Bentley określa że takie zużycie jest normą dla naszych aut .


    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    przy 3 barach roznicy pom7edzy cylindrami to praca bedzie gorsza niz w wyjechanym dizlu
    Nie rozumiecie pewnych rzeczy Panowie .
    3 bary to max ale mierzony podczas testu . Czy myślicie że w takim silniku podczas normalnej eksploatacji też będzie te 3 bary ?
    Podczas normalnej pracy pracy silnika ciśnienie działające na tylna powierzchnie pierścienia jednocześnie dociska go ścianek cylindra . Oczywiście zjawisko będzie dotyczyło też tych zdrowszych cylindrów ale nie koniecznie wprost proporcjonalnie .
    Pewnie inżynierowie uwzględnili ten fakt pod uwagę podając takie wartości .
    Zresztą nie to jest istotne bo sam pewnie rozbierałbym silnik gdybym miał znacznie mniejszą różnice

    Bardziej chodzi o to że w świetle oficjalnych danych pisanie że przy 10.5 Bara '' ni huhu'' mocy nie zrobi to lekka przesada . Oczywiście zgadzam się że mogło by być lepsze to ciśnienie ....


    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    biadolisz ..........................................
    A Ty ''pitolisz'' To że Tobie i kilku innym się udało i będzie się udawać nie oznacza że polecanie robienia zgodnie ze sztuką jest biadoleniem Zwłaszcza że ''przelecenie'' ścianek Flex Hone-m to żaden koszt ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    a co sądzicie o takim rozwiązaniu ???

    http://site.scrollproducts.com/pl/hybrydy

    trzeba dopłacić 500zł do standardowej regeneracji. gwarancja 12 miesięcy

  12. #12
    Awatar carnal
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Do regeneracji polecam lubelska firmę Ream-Poland. Swoje turbo regenerowałem w lipcu tego roku, do dzisiejszego dnia przejechałem na niej około 2500 km. Działa jak należy. Koszt samej regeneracji wyszedł mnie 1000 zł ( bez faktury ) + wyjęcie i włożenie + olej ( *****ałem castrola, zmieniłem na Valvoline SYNpower 5w40 )+filtry, razem około 1700 zł. Przed regeneracją w czerwcu zauważyłem ubytki na stanie oleju( 500 km zeszła połowa ze stanu miarki - tragedia, ciśnienie na cylindrach po 13 z kawałekim) pewnego dnia jeb i mega wielka chmura białego dymu ! Teraz od wymiany stan oleju bez zmian a autko śmiga jak należy. Do tego firma expresowa- turbo zawiozłem przed 16 a odebrałem następnego dnia po 14. Firmę polecało kilku klubowiczów.

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Skoro świeczki czyste może iść w wydech. Rozkręcić, obejrzeć i mysleć

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Może mam taki Manometr ,że jakoś nie pokazuje za optymistycznie. Aczkolwiek prawie nowy i nie jakiś no name:P
    Ostatnio zazwyczaj silniki w których mierze to mieszczą się w przedziale 10-12.5 ( stopień sprężania od 9.0 do 9.5)
    Ja zawsze wypinam wtryski bo jednemu leonowi w płońsku wyszło 14 i się cieszył że taki super wynik a u mnie wyszło po 12:P Wtrysków nie wypiął i paliwa mu nasikało do cylindra podnosząc stopień sprężania:P
    oj, z tego co wiem ME7.5 nie działa w ten sposób i raczej jest to nie możliwe.

    A Ty ''pitolisz'' To że Tobie i kilku innym się udało i będzie się udawać nie oznacza że polecanie robienia zgodnie ze sztuką jest biadoleniem Zwłaszcza że ''przelecenie'' ścianek Flex Hone-m to żaden koszt ..
    nie mi i kilku innym, tylko całej masie.... róznica polega na tym, czy dany blok tego potrzebuje, czy też nie. Trzeba zrozumieć, że nie wszyscy spuszczają się nad swoimi autami i nie każdy naprawia je w wyspecjalizowanym warsztacie. Większości, auto służy do codziennej eksploatacji, a gdy coś się dzieje nie tak, szukaja wszędzie pomocy, tutaj również. Faktem oczywistym jest, że tutaj spotykają się fani marki, co nie oznacza jednak, że każdy ma inwestować nakłady plnów w auto. Jedni beda wkładać potężne pieniądze w TT, inni chcieliby bezawaryjnie i jak najmniejszym nakładem finansowym przekulać się autem te kilka lat. Dlatego też nie mozna generalizowac i zaogólniać, że to jest ekstra a inne to szajs, bo wszystko przekłada się na kasę i "jednego stac, a drugiego nie"

    Z Ream-Poland ma pozytywne doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 08-10-2013 o 18:40
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak jest nie możliwe a skąd Me7 ma wiedzieć że ciśnienie sprawdzasz, bo rozumiem że masz na myśli odcięcie paliwa, ja kiedyś wtrysków nie wypiąłem to mi 17 namierzyło w ostatnim cyl. aż manometr wystrzeliło.
    Ream Poland również polecam, na podstawie opinii znajomych którzy robili i chwalą do dziś, a turbinki lekko nie mają po modach.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Z Ream-Poland ma pozytywne doświadczenia.
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ream Poland również polecam
    Dodam od siebie, że mi we wrześniu minął rok i jest ok. Placilem 1400pln z wymianą muszli od strony ciepłej.
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Wasze turbiny:)
    Przez kakadd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 21:44
  2. Mapa turbiny K04-23
    Przez olo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 14:45
  3. Kondycja turbiny k04-22
    Przez marini w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 12:53
  4. Wymiana Turbiny
    Przez Ens w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 12:51
  5. turbiny od dostawczaków
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •