Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 92

Wątek: DSG - poprawność działania

  1. #31
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    U mnie nic nie stuka a jak chcialm nagrac przykladowe "dlawienie" to przestalo wystepowac. Moze olej po wymianie musial sie jakos lepiej wymieszac bede obserwowal. Natomiast wydaje mi sie ze prawa lopatka blokuje sie jak zostanie wcisnieta w momencie kiedy kierownica jest obrocona tak ze lopatka jest na gorze. Dzis tak mialem, potem odwrocilem postukalem i odpuscilo.

  2. #32
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    U mnie tylko na zimnym przy redukcji na 1, czyli jak dojeżdżam do pierwszego znaku stop, wtedy raz słychać taki neutralny dźwięk. Jak jadę dalej kilka km i kolejny stop jest to już jak należy. Sprawdzcie czy macie tak u siebie, tylko nie włączajcie muzyki, bo ten 'pyk' nie jest taki głośny.

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niestety ja nie mam i pewnie inni też, albo i nie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    U mnie tez nic nie slychac, chyba ze swist turbosprezaki na 1-nce przy wysokich obrotach, ale to potrafi zagluszac spokojna muzyke ;P.
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #35
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    DSG - poprawność działania

    Bylem dzis u speca od skrzyn... No i niestety nie udalo sie ustalic nic na 100%. Kompem z ierzyl cisnienia i inne bajery w skrzyni, wszystko bylo w zakresach normy. Niestety zachowanie jakie wystepuje nie jest prawidlowe. Umowilismy sie na dokladna diagnoze, mam zostawic auto na 2 dni, beda wyjmowac skrzynie. Niby w calej swojej karierze z DSG nie spotkal sie z takim "czyms".

    Objawia sie to nastepujaco: na zimnym aucie zero objawow, natomiast po rozgrzaniu stoje w miejscu na D puszczam hamulec wowczas silnik zaczyna ciagnac ale nie daje rady i jest rozlaczenie sprzegla (szarpniecie) i na ulamek sekundy pokazuje sie to co w zalaczniku (brak biegu) potem znowu zaczyna ciagnac i to samo. Nie pojawia sie tez jak sila bezwladnosci jest mala np. Stanie na lekkim pochyleniu (latwiej ruszyc auto z miejsca) natomiast wzmaga sie jak stoi lekko pod gore (trudniej ruszyc). Jak wciskam gaz to rusza i jedzie, wiec problem wystepuje przy braku gazu jak auto ma sie samo zaczac toczyc.

    No nic musze to zrobic bo szkoda auta. Mam nadzieje ze to cos malego jak grubsza sprawa to bede pisal do Audi w de ze ich autoryzowany salon mi sprzedal auto z taka wada ukryta.

    Załącznik 7250

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niestety ale w automatach jest tak ze sporo rzeczy jest ze sobą połączone i wszystko musi być sprawne aby działało, do czego zmierzam, chodzi o to że niekoniecznie musi być to wina DSG, może być wina osprzętu silnika, niesprana elektronika, np przepustnica, czujniki prędkości, lub abs, esp, zły sygnał z pozycjonera biegów, itp. problem może być złożony.
    Ja myślę że ktoś kto sprzedawał to auto, mógł wiedzieć o problemie, nie mogąc sobie z tym poradzić postanowił pozbyć się problemu
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 30-09-2014 o 16:20
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Mam nadzieje ze to cos malego jak grubsza sprawa to bede pisal do Audi w de ze ich autoryzowany salon mi sprzedal auto z taka wada ukryta.

    Załącznik 7250
    Jak już rozgrzebie to kilkunastu "fachowców" to ciężko będzie się czegokolwiek domagać

  8. #38
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    DSG - poprawność działania

    Ksolk nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedz to co mam nie ruszac i z tym jezdzic? Nie mam gwarancji na auto sam tez nie jestem specem w skrzyniach. Jedyne co moge to zrobic diagnoze i naprawic. Na koniec napisac do Audi zeby wzieli ten salon pod lupe. Zeby od Audi cokolwiek wydobyc musialbym sie procesowac, co wiecej do ew. procesu tez potrzebuje diagnoze... wiec sorry ale nie wiem co chciales przez to powiedziec :/

    Zuczek, mysle ze to bardzo prawdopodobne to by tlumaczylo sprzedaz auta z tak niskim przebiegiem chociaz w Niemczech wcale nie jest to cos niezwyklego. Gosc powiedzial ze nie wypusci mnie bez diagnozy wiec licze ze znajdzie co jest 5 firma ma niby 20 lat doswiadczenia. W sumie to nie mam innej opcji bo jak dam do ogolnego mechanika to rozgrzebie wszystko co sie da.
    Ostatnio edytowane przez Gak ; 30-09-2014 o 18:44

  9. #39
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Do każdego dociekania" swojego" potrzebujesz rzeczoznawcę bo nici z Twoich roszczeń.Jak już tam ktoś swoje łapy wsadzi to nic z tego nie będzie.Tyczyło się to Twoich roszczeń co do Audi DE a i tak już raczej za późno bo auto masz już jakiś czas!Turbo kamera to nie będzie i pozostanie Ci naprawa na swoją rękę
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 30-09-2014 o 18:50

  10. #40
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Aaaa no to zle sie zrozumielismy. Nie chce pisac w formie roszczen, bo to raczej tylko na drodze sadowej. W koncu "widzialy galy co braly" i tzrebaby udawadniac ze to wada ukryta o ktorej sprzedawca wiedzial i niempowiedzial. Moim celem jest bardziej to zeby ew. Nieuczciwy salon dostal po glowie od centrali. Mozliwe ze to moje zludne marzenia ale jak to by bylo mp kolejne zgloszenie... To pewnie nie zostanie bez echa. Nie licze ze napisze o problemie, a oni przeprosza i zaprosza na darmowa naprawe

  11. #41
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja bym pojechał do najbliższego ASO na diagnozę. Niech sprawdzą z czym jest problem. Nie musisz przecież od razu u nich naprawiać a na samą diagnozę fortuny nie wydasz. Co więcej jeśli ASO wykazałoby, że to wada, którą ten samochód mógł mieć wcześniej byłaby jakaś podstawa do reklamacji. Wielokrotnie korzystałem z ASO Audi i raz nawet reklamowałem ich usługę, którą musieli naprawić na własny koszt. Jeśli faktycznie to jest wada to wg mnie masz duże szanse na reklamację tego bo Audi to nie Fiat i raczej dbają o klientów. Jeśli ten samochód miał problem ze skrzynią wcześniej to w ASO będą mieli to w komputerze chociaż nie wierzę w to aby ukrywali wadę. To nie Pan Zygmunt z komisu samochodowego co się będzie łaszczył na byle pierdole aby zarobić.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #42
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Jak dzwonilem do aso to powiedzieli ze moga mi zczytac bledy z kompa za 450 zeta innej diagnostyki nie robia

  13. #43
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ja bym pojechał do najbliższego ASO na diagnozę. Niech sprawdzą z czym jest problem. Nie musisz przecież od razu u nich naprawiać a na samą diagnozę fortuny nie wydasz. Co więcej jeśli ASO wykazałoby, że to wada, którą ten samochód mógł mieć wcześniej byłaby jakaś podstawa do reklamacji. Wielokrotnie korzystałem z ASO Audi i raz nawet reklamowałem ich usługę, którą musieli naprawić na własny koszt. Jeśli faktycznie to jest wada to wg mnie masz duże szanse na reklamację tego bo Audi to nie Fiat i raczej dbają o klientów. Jeśli ten samochód miał problem ze skrzynią wcześniej to w ASO będą mieli to w komputerze chociaż nie wierzę w to aby ukrywali wadę. To nie Pan Zygmunt z komisu samochodowego co się będzie łaszczył na byle pierdole aby zarobić.
    Trafiłeś na dobre ASO których u nas jak na lekarstwo, z tym dbaniem o klienta to można się zdziwić, nie takie audi ludzie kupują i klient do puki nie zapłaci, a potem pocałujta w dupe wujta, aso wymieni mu skrzynię i silnik, naciągnie na koszta i nic nie wskóra, lub stwierdzi ze taki typ, no chyba że trafi na to porządne.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #44
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    No wlasnie obawiam sie tego o czym pisze Zuczek. Jestem sklonny zaplacic za naprawe o ile zostanie to naprawione. W tym momencie trudno nawet o diagnoze a co dopiero mowa o naprawie mozna wydac majatek na same "diagnozy" i naprawy/wymiany rzeczy ktore nie sa przyczyna. Taka sama mam obawe i w tym przypadku ale spec od automatow wydaje mi sie najlepszym punktem zaczepienia. Powiedzial tez ze jak nie znajdzie lub nie usunie przyczyny to nie place. Tylko ze marny z tego pozytek jak problem nie zniknie a skrzynia wyjeta i cha wie jak wlozona (wszak wkladac beda wiedzac juz ze nie znalezli i kasy nie bedzie). Sprobuje jeszcze napisac do serwisu w Niemczech gdzie ostatnio wymienialem oleje, czy sa w stanie zrobic inna diagnoze skrzyni niz podlaczenie kompa.

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zasugeruj mechanikowi niech sprawdzi czy sygnał z pozycjonera jest prawidłowy i czy nie ma jakiś zakłóceń.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. zasada działania lusterka fotochromatycznego ?
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 18:26
  2. Jak wyciągnąć radio/ zasada działania blokady
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •