Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 92

Wątek: DSG - poprawność działania

  1. #16
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Problem z zacinającą się manetką ( + ) jest już znany na forum.
    Jesteś chyba 3 osobą, której on dotyczy.
    Myślę, że jest to wina wady mechanicznej samej manetki, tylko nie wiem, jak ową manetkę rozebrać i złożyć, by wszystko bezproblemowo działało.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #17
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    DSG - poprawność działania

    Wyjec na czym polega adaptacja skrzyni? Dzis jezdzilem i bylo raczej normalnie

    Elmacho masz racje to jest zacinajaca sie lopatka nie zepsuta. Dzis po kilku obrotach kierownica odpuscila i dziala normalnie... Do nastepnego zaciecia. Obstawiam ze w srodku jakis element sie przemieszcza i blokuje mozliwosc nacisniecia jak "podejdzie" w zle miejsce. Potem znowu sie przemieszcza i manetka dziala. Z moich odczuc jest to na 99% blokada mechaniczna. Trzebaby wyjac ten element z kiery i potrzasnac naslu****ac czy jest jakas grzechotka. Obawiam sie ze jest to element nierozbieralny wyjalbym go ale jakos mam obawy przed demontazem poduszki w kierownicy... Niby wszystko jasne i nie powinna strzelic... Ale jakos tak mam opory

  3. #18
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Odpinasz aku i wywalasz kierownice.Nic Ci nie strzeli,nawet błąd po tym zabiegu by się nie pokazał ,ale Ty już go masz.

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Wyjec na czym polega adaptacja skrzyni? Dzis jezdzilem i bylo raczej normalnie

    Elmacho masz racje to jest zacinajaca sie lopatka nie zepsuta. Dzis po kilku obrotach kierownica odpuscila i dziala normalnie... Do nastepnego zaciecia. Obstawiam ze w srodku jakis element sie przemieszcza i blokuje mozliwosc nacisniecia jak "podejdzie" w zle miejsce. Potem znowu sie przemieszcza i manetka dziala. Z moich odczuc jest to na 99% blokada mechaniczna. Trzebaby wyjac ten element z kiery i potrzasnac naslu****ac czy jest jakas grzechotka. Obawiam sie ze jest to element nierozbieralny wyjalbym go ale jakos mam obawy przed demontazem poduszki w kierownicy... Niby wszystko jasne i nie powinna strzelic... Ale jakos tak mam opory
    Adaptacja skrzyni potrzebna jest w wypadku jak się totalnie rozkalibruje ECU skrzyni i z jakiś powodów nie może się sama zaadoptować, np po gruntownej naprawie wymianie, itp. po zmianie oleju resetuje się ECU i nie jest adaptacja konieczna, no chyba że jak wcześniej napisałem.
    Jak ktoś chcę się lepiej poczuć i wyczyścić lekko portfel, to może sobie adaptację zrobić, nikt mu nie zabroni.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Taką samą odpowiedź otrzymałem w aso a dziwne by było że nie chcieli mnie naciągnąć na adaptacje

  6. #21
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    DSG - poprawność działania

    Ksolk tak mam juz blad airbaga, po skanowaniu wyszlo ze rozlaczona kostka prawego fotela. Wnoszac z godziny w ktorej sie to stalo to wtedy chyba akurat zagladalem do tych kostek coby sie zorientowac odnosnie ew. podmianki foteli

    Co do skrzyni to zrobilem auto-scan w VCDS i w wyniku nic o skrzyni nie ma... Albo nie widze. Nie ma nawet na liscie sprawdzanych pozycji, chyba ze jest w jakiejs "grupie" ?

    Edit: nie sorry, sorry jest na poz 2 (slepy jestem) wyszlo status: OK 0000
    Ostatnio edytowane przez Gak ; 29-08-2014 o 15:36

  7. #22
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Maly update i pytanie w temacie.

    Lopatka poki co sie nie zablokowala ponownie, wiec olewam wymiane. Musialem jednak zrobic oleje haldex i s-tronic bo kupilem z przebiegiem 60 tys a w ksiazce nie bylo zeby robili.

    Niestety u nas w miescinie nie ma salonu audi, przez co i serwisu. Mozna serwisowac w skodzie lub vw bo maja serwisy partnerskie. Dzwonilem do obu i koszt ok 1400 (haldex+skrzynia). W VW jak mi gosc dyktowal jakie czesci i ceny zapomnial ze w s-tronicu trzeba tez zmienic filtr... Przypomnialem mu ale z serwisu zrezygnowalem. W skodzie tez jakos tak sie gadalo jakby mieli o tym blade pojecie. Pojechalem wiec na serwis do Niemcow bo granice mam "za rogiem". Zrobili wszystko elegancko i zaplacilem "tylko" 311 eur. Niezle sie zdziwilem bo z reguly jest odwrotnie. Tak wiec jak macie cos robic w aso i mozecie w niemieckim to polecam, bo jest korzystniej. Chyba ze to tylko urok wschodnich Niemiec.

    Mam pytanie bo jest to moj pierwszy automat. Jak auto jest zimne to rusza gladko. Potem jak sie rozgrzeje i puszczam hamulec nie wciskajac gazu, to potrafi strzelic 1-2 zabki. Tak jak nauka jazdy na 1 godzinie praktyki przy manualu to normalne bo albo bardzo delikatnie puszczam sprzeglo, albo lekko gazuje. Tutaj nie mam sprzegla wiec jedyne co moge pusic to hamulec

    Z mojego amatorskiego rozumowania wychodzi ze jak silnik jest zimny to trzyma wyzsze obroty, dlatego nie robi zabki po zapieciu sprzegla, jak sie rozgrzeje to zabka wystepuje. Mam jeszcze do wymiany plyn hamulcowy ale czekam na przewody. Szukam ew zwiazku ze starym plynem ale jedyne co widze to pedal hamulca Wiec jak to jest z tym zabkowaniem w s-tronicu?

  8. #23
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    2 lata użytkowałem TT MK2 z DSG i nie spotkałem się z tym co piszesz. Jak się objawia to ząbkowanie? U mnie po puszczeniu hamulca (bez dodawania gazu) auto normalnie się toczyło do przodu i temperatura oleju nie miała wpływu na to.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #24
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Chodzi mi o żabkowanie nie ząbkowanie tak jak w manualu puscisz zbyt szybko bez wyczucia sprzeglo nie dodajac gazu i auto sie dlawi. Takie wlasnie żabkowe skoki

  10. #25
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Duszenie się w automacie?! W sprawnym automacie jest przecież niemożliwe. Nigdy czegoś takiego nie miałem. Coś jest nie tak u Ciebie i sądzę, że to nie jest kwestia skrzyni a czegoś innego związanego z paliwem lub jakaś inna usterka. W pierwszej kolejności musisz sprawdzić auto VAGiem.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #26
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Na odczycie bledow nic nie wychodzi, czy piszesz o probie dynamicznej?

  12. #27
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zrób logi dynamiczne.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #28
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Co do skrzyni również mam dźwięk tj stuknięcia delikatnego przy korekcie z 2 na 1.
    To normalne w tej skrzyni czy ?

  14. #29
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Żadne stukniecia, szarpnięcia itp nie są normalne. Podejdź do specjalisty zajmującego się DSG. W tym przypadku pomoc na odległość raczej nie pomoże.

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Możliwe, a raczej pewne że te stuknięcie nie pochodzi ze skrzyni lecz z jej puduszki, sprawdźcie czy pod czas mocnego bujania silnikiem, nie dochodzą te hałasy, lubią sobie popękać czasem, jeżeli tak to podam numer konta, za naprawę DSG
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. zasada działania lusterka fotochromatycznego ?
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 18:26
  2. Jak wyciągnąć radio/ zasada działania blokady
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •