Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 92

Wątek: DSG - poprawność działania

  1. #1
    Awatar manager
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37

    DSG - poprawność działania

    Moi Drody,
    mam pytanie do znawców i użytkowników auTTek z DSG. Podczas redukcji biegów na trybie "D" z biegu 2 na 1 słychać
    lekkie stuknięcie. Niewątpliwie to praca sprzęgła ale czy tak powinno być, czy to początek jakiejś usterki ? Podczas redukcji
    na 1 dynkę gdy nie zatrzymujemy się ale auto toczy się 5 km/ h i chcemy znowu ruszyć czasem występuje też taki problem,
    że trudno jest ruszyć delikatnie. Występuje mocniejszy stary ( nie zawsze oczekiwany )
    Ogólnie nie są to jakieś dokuczliwe problemy ale wolę dmuchać na zimne. Olej w skrzyni wymieniony był 10 tyś km temu.
    Co o tym myślicie ?

  2. #2
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    U mnie skrzynię zdarza się słyszeć przez pierwsze kilka minut jazdy zupełnie zimnym autem w dwóch sytuacjach:
    - przy przełączaniu między D a N/P, np. gdy trafiam na długie czerwone i nie chcę stać z hamulcem; wówczas w momencie wrzucania/zrzucania biegu czuć, że coś tam w mechanizmach się przełącza
    - gdy od razu po wyjeździe z garażu trafiam na korek i stoję na D z hamulcem, jest szmer/lekka wibracja pracujących sprzęgieł

    Po kilku chwilach potrzebnych na rozgrzaniu oleju nastaje cisza i skrzynia staje się niezauważalna. Żadnych dodatkowych efektów ani dźwięków przy zatrzymywaniu się i towarzyszącej mu redukcji 2->1 nie zauważyłem (oczywiście pomijając przygazówkowe szarpnięcie przy redukcji, jeśli jedziesz na S).
    Ostatnio edytowane przez lordfury ; 04-10-2013 o 14:34

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U mnie jest cicho.
    DSG jest znane z mało subtelnego sposobu ruszania z 1 biegu i takiej samej redukcji z 2 biegu na 1.
    Ale opisywane objawy sugerują możliwość zużytych przegubów wału napędowego.

  4. #4
    Awatar manager
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    Ruszając z 1 biegu jest idealnie. Można ruszyć i jechać delikatnie jak caravanem na po pogrzebie inaczej jest po redukcji z dwójki na jedynkę
    i przyspieszając bez zatrzymania. Tak jak pisałem niema tragedii ale... Na pewno sprawdzę te przeguby.

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Żadnych stuków i zgrzytów nigdy w swojej TT nie słyszałem więc nie jest to naturalne. Odnośnie toczenia się i dodania gazu w trybie D to wszystko zależy ile dodasz gazu. Tryb D nie trzyma wysokich obrotów i jeśli dodasz ciut więcej gazu efekt będzie taki: sekundowa pauza (w tym czasie podnoszą się obroty) i wyrwanie do przodu. Jak zaczniesz dodawać gaz powoli to auto powinno zacząć przyspieszać powoli. Z tego co wiem, komputer uczy się też stylu kierowcy i nie wiem czy czasem też nie reaguje inaczej "ostrzej" jeśli dłużej będziesz jeździł często dając ostro gaz. Tak czy inaczej ja u siebie opisanych przez ciebie objawów nigdy nie miałem.

    Edit: teraz spojrzałem, że ty masz MK1 z DSG (starszej generacji) więc zachowanie skrzyni może być ciut inne niż w MK2.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    DSG - poprawność działania

    Odswieze temat bo dzis zauwazylem dziwne zachowania s-tronica, a ze jezdze automatem dopiero od tygodnia to nie mam porownania

    Pierwsze co zwrocilo moja uwage to zablokowana prawa lopatka "+" pamietam ze mialem tak na poczatku ale potem jak jezdzilem to juz dzialala. Teraz jak jechalem nie dzialala ani w trybie automatycznym D ani manualnym +/- lopatka redukcji dziala normalnie. Prawa nie robi "klik" tak jakby cos ja trzymalo... Nie lata tez luzem jakby sie "klikacz" zepsul. Czy to normalne czy juz cos zepsulem?

    Druga rzecz to stojac w miejscu przerzucajac z N na R lub na D jest lekkie szarpniecie. Tak jakby skrzynia nie zauwazala ze jest wduszony hamulec i probowala ruszac (do przodu lub do tylu) i dompiero po chwili sie orientuje ze przeciez hamulec wduszony i zalacza sprzeglo. Nie umiem okreslic czy tak bylo kilka dni wczesniej czy to nowosc... Wiec zaczynam sie lekko martwic.

    PS. Czy takie objawy maga byc spowodowane jakims bledem kompa? Przedwczoraj zmienilem zmieniarke w schowku na ustrojstwo do grania z iPoda i bluetooth. Po tej operacji (odlaczanie radia) wyskoczyl mi blad poduszki, z ktorym jezdze. Dzis ma przyjsc interface to bede mogl sie podlaczyc.

    PS2 wlasnie zauwazylem ze temat jest chyba w zlym dziale odkopalem go z wyszukiwarki, potem szukam w ogolne... i nie ma
    Ostatnio edytowane przez Gak ; 28-08-2014 o 11:02

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    1. nie powinno tak być raczej uszkodzony sensor łopatki.
    2. nie powinno nic szarpać, przełączanie powinno odbywać się płynnie bez szarpnięć i innych.
    Sprawdz błędy w skrzyni ale te jak już się pojawią to skrzynia na ogół szrot, zobacz kiedy był wymieniany olej z filtrem, jeżeli nie, to zrób to od razu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Olej to podstawa ale prawdopodobnie nic nie pomoże. Z tego co opisujesz to może być poważny problem i na pewno nie bagatelizowal bym tego. Przejedź się do aso lub specjalisty od automatow na diagnostykę- dużo nie zapłacisz a będziesz miał pewność na czym stoisz.

  9. #9
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Kurcze nie wiem czy z tym szarpaniem nie przesadzilem... Mozliwe ze wkur... Ta lopatka bylem zbyt wyczulony. Potem jeszcze jechalem i juz nie wyczulem tego szarpniecia. Przybprzelaczaniu z N na D lub R bylo czuc po prostu prostu ze costam sie zapina (bieg). Lopatka oczywiscie zostaje zablokowana. Podejrzewam ze do wymiany, bo czasem dziala czasem nie. Pewnie jak nia mocno potrzesie to costam sie przestawia i dziala, potem znowu potrzesie i sie blokuje.

    Z tego co widzialem to chyba mozna ja wymienic jako pojedynczy element, trzeba zdjac poduche z kiery i przyciski multifunkcyjne. Na allegro czy ebay mozna nawet jakies znalezc. Wolalbym kupic sama lopatke niz claa kierownice. Ciekawe ile taka czesc w ASO... Moze taniej niz cala uzywana kierownica... Chociaz nie sadze rozbieral ktos moze kierownice i moze potwierdzic ze wymiana samej lopatki jest mozliwa ?

    Diagnostyka s-tronica.... Moze to i pomysl musze zobaczyc czy cos takiego jest i za ile.

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W innym aucie miałem taką przypadłość i wymiana oleju pomogła, auto kupione w jakimś programie, więc jest pewnie gwarancja, warto było by to zgłosić i egzekwować naprawę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Kurcze nie wiem czy z tym szarpaniem nie przesadzilem... Mozliwe ze wkur... Ta lopatka bylem zbyt wyczulony. Potem jeszcze jechalem i juz nie wyczulem tego szarpniecia. Przybprzelaczaniu z N na D lub R bylo czuc po prostu prostu ze costam sie zapina (bieg). Lopatka oczywiscie zostaje zablokowana. Podejrzewam ze do wymiany, bo czasem dziala czasem nie. Pewnie jak nia mocno potrzesie to costam sie przestawia i dziala, potem znowu potrzesie i sie blokuje.

    Z tego co widzialem to chyba mozna ja wymienic jako pojedynczy element, trzeba zdjac poduche z kiery i przyciski multifunkcyjne. Na allegro czy ebay mozna nawet jakies znalezc. Wolalbym kupic sama lopatke niz claa kierownice. Ciekawe ile taka czesc w ASO... Moze taniej niz cala uzywana kierownica... Chociaz nie sadze rozbieral ktos moze kierownice i moze potwierdzic ze wymiana samej lopatki jest mozliwa ?

    Diagnostyka s-tronica.... Moze to i pomysl musze zobaczyc czy cos takiego jest i za ile.
    Na vagu wyjdzie ci błąd tej łopatki więc skan obowiązkowy z tego co widzę jest to część integralna kierownicy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129

    DSG - poprawność działania

    Obawiam sie ze lopatka nie wyjdzie na vagu...To jest "na oko" usterka fizyczna nie elektroniczna. Lopatka dziala tylko cos ja blokuje, tak jakby cos czasami podchodzilo pod lopatke i ja blokowalo ze nie mozna nacisnac (blokada dzwigni). Innym razem to cos sie przemieszcza i blokady nie ma, wtedy lopatka dziala. Czyli najprawdopodobniej mikrostyk jest ok tylko costam jest zepsute ze czasami moze byc wcisniety czasami nie.

    Edit: Dzwonilem wlasnie do serwisu Audi i jedyne co moga zrobic to podlaczyc kompa i sprawdzic czy nie ma bledow. Niestety nie mamy w Sz-nie salonu Audi tylko dwa serwisy prowadzone przy serwisach VW

    Edit2: ZUCZEK wyglada ze mozna to wymienic jako element kierownicy zobacz tutaj : http://www.ebay.de/itm/151391465129
    Ostatnio edytowane przez Gak ; 28-08-2014 o 15:11

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli można to dobrze, nie będzie trzeba wymieniać całej kiery, ale i tak tanie to nie jest, zobacz co powie vag, myślę że z tą skrzynią to panikujesz i tyle.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Tez mam taka nadzieje, tym bardziej ze to moj pierwszy automat ;P w tym przypadku pozostalaby zacinajaca lopatka co byloby relatywnie niskim kosztem (w porownaniu do awarii s-tronica). Mozliwe tez ze wystarczyloby wymontowac ten przelacznik (lopatke) i przeczyscic. Moze urwal sie tam jakis malo znaczacy plastikowy element i podchodzi pod dzwignie blokujac. Ogladalem na YT demontaz poduchy w kierownicy i wyglada to dosc prosto. Mial ktos przyjemnosc to robic? Czy rzeczywiscie jest tak pieknie jak wyglada? Trzeba odlaczyc akku zeby czasem nie strzelila?

  14. #14
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    jak bys potrzebowal speca od DSG to znam goscia, ponoc najlepszy w polsce i robi nawet dla wielu ASO - wysylaja do niego, ale niestety: raz ze sie ceni, dwa ze musisz sam wyjac cala skrzynie i CZYSCIUTKĄ wysłać na palecie a trzy to za samą diagnoze z kosztorysem naprawy bez wzgledu na to co by nie bylo bierze 800zł wiec impreze generalnie nie ciekawa i nie tania bo skrzynie wyciagniecie skrzyni i wlozenie to tez ladnych pare stówek, ale Gosc ogania każdą srubke w tej skrzyni.

    pozdr i mam nadzieje ze to jakas pierdola
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  15. #15
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    sprawdź błędy, jeżeli nie ma to wymień olej i zrób pełna adaptacje skrzyni. W serwisie VW też Ci to powinni ogarnąć. Adaptacja tylko w serwisie bo robią to on-line. A jak masz błędy, to przy okazji będziesz wiedział czy warto inwestować w skrzynię czy nie.

Podobne wątki

  1. zasada działania lusterka fotochromatycznego ?
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 18:26
  2. Jak wyciągnąć radio/ zasada działania blokady
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •