Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Twardy Hamulec - szansa na dzwona

  1. #1
    Awatar burzus
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Świnoujście
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13

    Twardy Hamulec - szansa na dzwona

    Witam,

    Problem mojej niuni polega na tym ze podczas przyspieszenia jak już wkręcę się na obroty i turbo zacznie pompowac hamulec staje sie twardy. Np gdy wcisne gaz i odrazu zaczne hamowac bez wciskania sprzęgła to hamulec staje sie jak skała i nie można powiedzieć ze auto hamuje a raczej jest to niemożliwe. Mam takie wrażenie ze jak turbina przestaje pompować to wtedy z hamulcem jest już OK. Ja jakoś daje rade ale jak moja drobna kobieta będzie chciała zahamować w takiej sytuacji = DZWON .


    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #2
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    U mnie twardy hamulec zrobil sie wtedy gdy zpadla mi rurka ktora wchodzi do kolektora ssacego, ta po lewej stronie na samej gorze. Tylko ze odrazu po zatrzymaniu samochod zgasl na wolnych obrotach a potem juz gasl po kazdym odpaleniu. Po nasadzeniu rurki wrocilo wszystko do normy dalem nowa opaske i do dzis smiga juz 9 miesiac poszukaj czy nic nie spadlo a jak nie czy nie ma jakiejs nieszczelnosci typu pekniecie czy kiepsko nasadzony przewod bo moze ucieka gdzies cisnienie i dlatego masz taki problem..

  3. #3
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez Viri Zobacz posta
    ucieka gdzies cisnienie i dlatego masz taki problem..
    Jeżeli ucieka to podciśnienie, bo serwo działa na podciśnieniu, sprawdź szczelność układu PCV (jeżeli go jeszcze masz) następnie przewody od serwa do kolektora dolotowego, sprawdź też zaworek zwrotny przy serwie, jeśli puszcza to masz właśnie taki objaw. Po nocy też jest twardy?

  4. #4
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Cytat Zamieszczone przez PAHO Zobacz posta
    Jeżeli ucieka to podciśnienie, bo serwo działa na podciśnieniu, sprawdź szczelność układu PCV (jeżeli go jeszcze masz) następnie przewody od serwa do kolektora dolotowego, sprawdź też zaworek zwrotny przy serwie, jeśli puszcza to masz właśnie taki objaw. Po nocy też jest twardy?
    Kolega opisal bardziej fachowo

  5. #5
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Miałem podobnie >< wężyk spadł na autostradzie więc możecie sie domyślać jak się jechało. Jeśli twardy hamulec+ silnik wariuje a w moim przypadku nawet wypadanie biegów bo tak silnik wibruje.
    U mnie wypadł ten wężyk na łączeniu za przepływką ( zdjęcie zapożyczone ale oznaczone )
    Załącznik 4704

  6. #6
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Ten wężyk się nie łączy z przepływką tylko z kolektorem i serwem Jest to bardziej rurka bo jest z plastiku ale prawda jest taka że z wiekiem lubi pękać wzdłuż, z tego samego materiału jest rurka między serwo a zaworkiem zwrotnym, u mnie ona była lekko pęknięta od strony grodzi silnika i miałem podobne objawy. Dostęp taki se

  7. #7
    Awatar burzus
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Świnoujście
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    Niestety dopiero wróciłem z pracy, jest już trochę ciemno ale sprawdziłem ten wężyk na zdjęciu powyżej i jest wszystko okej. Co do pytania czy jest twardy po nocy to powiem tak że jak tylko wyłącze silnik to praktycznie nie da się nim zahamować:P jakbym zaparkował na wzniesieniu to cienko to widzę by zatrzymać staczające się auto hehe. Mam pytanie do PAHO czy ten zaworek zwrotny przy serwie da rade sprawdzić bez kanału ?? Dzwoniłem do gościa od którego kupiłem auto mówił ze wymieniał płyn hamulcowy niedawno, może coś mechanicy zepsuli albo źle odpowietrzyli układ ??

  8. #8
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez burzus Zobacz posta
    Niestety dopiero wróciłem z pracy, jest już trochę ciemno ale sprawdziłem ten wężyk na zdjęciu powyżej i jest wszystko okej. Co do pytania czy jest twardy po nocy to powiem tak że jak tylko wyłącze silnik to praktycznie nie da się nim zahamować:P jakbym zaparkował na wzniesieniu to cienko to widzę by zatrzymać staczające się auto hehe. Mam pytanie do PAHO czy ten zaworek zwrotny przy serwie da rade sprawdzić bez kanału ?? Dzwoniłem do gościa od którego kupiłem auto mówił ze wymieniał płyn hamulcowy niedawno, może coś mechanicy zepsuli albo źle odpowietrzyli układ ??
    Powiem inaczej z kanału nie da się tego ogarnąć bo dostęp jest od góry, tylko trzeba zdemontować puchę filtra powietrza z tego co pamiętam, a ten zaworek jest zaraz obok serwa wsadzony w rurkę. Powinien puszczać tylko w jedną stronę, a dokładnie w stronę kolektora, w stronę serwa powinien blokować. Kup od razu wąż z oplotem 10mm i cybanty do niego bo jak wyciągniesz zatorek to rurka między nim a serwem będzie już nie do użycia (trzeba ją rozciąć nożykiem). Poza tym i tak wcześniej czy później pęknie, o ile już tego nie zrobiła..
    Jakby źle odpowietrzyli to nie hamowało by non stop a nie tylko po nocy albo przy doładowaniu.

  9. #9
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    wychodzi czytanie ze zrozumieniem ja nigdzie nie napisałem ze się łączy tylko że leci ZA

  10. #10
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Hehe no racja racja, przepraszam na nocnym dyżurze byłem, widocznie mnie przymuliło

Podobne wątki

  1. Hamulec ręczny
    Przez darecki001 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 19:57
  2. mk1 reczny hamulec problem !!
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 06:43
  3. Czy jest szansa aby zaladowac rower na TT?
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 07:13
  4. Modlin ostatnia szansa...wpadacie?
    Przez Pawel-2005 w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 08:32
  5. twardy dach cabrio 2008r
    Przez kamikadze w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •