Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Padnięta syrena alarmu i problem z alarmem jako takim.

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23

    Padnięta syrena alarmu i problem z alarmem jako takim.

    Witam ponownie wszystkich klubowiczów.


    Mam nadzieję, że nie zrobię z siebie barana tym razem i problem nie jest banalnie prosty do rozwiązania:] Otóż kupując Audi TT z 2004 roku poprzedni właściciel powiedział mi, że padła syrena alarmu (montowana za tylnym lewym światłem - wylane baterie). Kupiłem używaną, jak się okazało także z tą samą usterką. I teraz, mój problem jest dwojaki. Zacznę od prostszego:

    Czy Waszym zdaniem jest cokolwiek do odratowania z tej syreny? Zdjęcia poniżej:











    Jeżeli nie, to co radzicie? Kupować taką samą i liczyć na fuks, czy jest jakiś zamiennik albo inne rozwiązanie?


    Druga sprawa jest trochę bardziej złożona. Otóż z jednej strony przy zamykaniu samochodu jest tylko mignięcie migaczami, brak jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych. Z drugiej, kiedy zamknę się w samochodzie i zacznę miotać, odpala się alarm, ale też w grobowej ciszy. Po samych migaczach można poznać, że jest włączony. Z trzeciej strony, klakson działa (przy przekręconym kluczyku). Doczytałem na forum, że są rzekomo dwie syreny, jedna z przodu pod przednią szybą, druga właśnie za tylnym lewym światłem. Moje pytanie brzmi: czy mam kupować syrenę na tył, bo inaczej alarm będzie niemy, czy też można cosik zaprogramować komputerowo? Nie ukrywam, że przy zamykaniu auta dobrze by było słyszeć cokolwiek, ale jeszcze lepiej by było mieć faktyczny alarm w samochodzie zamiast groźnego pokazu strobo. No nic, liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Gdybyś był bliżej to bym Cię poprosił o podesłanie, może bym cokolwiek z tego odratował....chociaż elektrolit z baterii już namieszał swoje...

    Wg mnie pozostaje tylko kupienie kolejnej syreny. Jeśli chodzi o tą w podszybiu za wycieraczkami to sporo osób jej po prostu nie ma...a alarm działa klaksonem. Ja jeszcze zauważyłem że pod spodem niektórych TT, obok osłon rury tłumika po środku auta jest taka skrzynka czarna jakby syrena....może to jest ta druga syrena ?
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Standard w syrenkach i nie tylko w TT kupowanie używek nie ma sensu bo 99% to szrot więc nowa w ASO albo wywalić ustrojstwo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23
    tego się obawiałem. Dobra, wywalę dziadostwo jako nie do odratowania. Teraz tak: czy można jakoś programowo przekierować sygnał z syreny (której nie mam) na klakson? I z drugiej strony, czy nie ma jakiegoś zamiennika albo alternatywnego rozwiązania? Może z innego samochodu pasuje? W sumie mógłbym kupić syrenę z drugiej ręki (działającą), rozpłatać ją i wymienić baterię, tyle, że trzeba takową trafić. Jakie rady drodzy forumowicze?

  5. #5

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Siedlce /Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    granatowy
    Posty
    21
    Odgrzewanie kotleta czy po tylu latach ktoś ma jakiś patent na tą syrenę ?

  6. #6
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez ratmarcin Zobacz posta
    Odgrzewanie kotleta czy po tylu latach ktoś ma jakiś patent na tą syrenę ?
    ratmarcin, zerknij sobie w tym temacie, post 146 https://www.klubtt.pl/showthread.php...a-ośka/page10
    Możliwe, że masz również uszkodzoną wtyczkę? Pozdrawiam.

  7. #7
    Awatar Fishbone
    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Dublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    15
    Rozetnij syrenę, wyrzuć stare baterie. Szczoteczka do zębów z mydłem i delikatnie umyj elektrolit z płytki i wyszoruj dokładnie całą plastikowa obudowę. Po umyciu będziesz widział czy jakieś ścieżki są zjedzone i czy uda ci się je naprawić. Jeśli wszystko jest Ok, kup i wlutuj nowe baterie. Ponieważ baterii tam użytych nikt już nie produkuje ja po przekopaniu tony materiału na europejskich forach, użyłem dwie te z linku https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F292881320246
    Nawet jak kupisz działającą syrenę czy nawet nową to wymień tą baterie bo nie produkują już tych syren od ponad 10ciu lat lub więcej a nowe które można kupić to są leżakowane w magazynach. Na te baterie ori Varta dawała czas tylko 5 lat To nie moje foty ale zrobiłem to tak samo według tego schematu Nazwa:  DBB5DF32-B94C-4490-AC1F-D0FFFDB25567.png
Wyświetleń: 426
Rozmiar:  90.1 KB
    Nazwa:  3E559F96-F4D0-468A-9909-014549CAC3D1.jpg
Wyświetleń: 426
Rozmiar:  174.3 KB
    Ostatnio edytowane przez Fishbone ; 29-11-2019 o 17:25

  8. #8
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    64
    U mnie niestety wymiana baterii na "nowe" nic nie dała. Cały czas wyświetla mi się podczas skanowania komunikat o niskim stanie naładowania baterii zasilania wewnętrznego (low voltage......)
    Po rozebraniu syreny widać było, że stare akumulatorki były trochę "wylane" ale elektrolit nie uszkodził płytki drukowanej.
    Alarm działa, jak działał, syrena wyje na miarę swoich skromnych możliwości, ale komunikatu o błędzie nie wyeliminowałem.
    Nowa syrena w ASO to koszt ok. 700 PLN, wiec dałem sobie spokój.
    Z tego co się zorientowałem szukając w internecie żadna inna syrena nie będzie pasowała, ma być ten i tylko ten typ.

  9. #9

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Siedlce /Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    granatowy
    Posty
    21
    No u mnie po rozebraniu okazało się, że nie ma co ratować. Zżarło płytkę razem z wtyczką.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  10. #10
    Awatar Fishbone
    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Dublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    15
    Umyj to szczoteczka i woda z mydłem (sama tą ciemna plamę) bo wyglada dobrze. Moja płytka dużo gożej była zalana a po umyciu jak zmyło się to zielone i to zalanie wyszło ze wszystko Ok

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ratmarcin Zobacz posta
    No u mnie po rozebraniu okazało się, że nie ma co ratować. Zżarło płytkę razem z wtyczką.
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez olddriver Zobacz posta
    U mnie niestety wymiana baterii na "nowe" nic nie dała. Cały czas wyświetla mi się podczas skanowania komunikat o niskim stanie naładowania baterii zasilania wewnętrznego (low voltage......)
    Po rozebraniu syreny widać było, że stare akumulatorki były trochę "wylane" ale elektrolit nie uszkodził płytki drukowanej.
    Alarm działa, jak działał, syrena wyje na miarę swoich skromnych możliwości, ale komunikatu o błędzie nie wyeliminowałem.
    Nowa syrena w ASO to koszt ok. 700 PLN, wiec dałem sobie spokój.
    Z tego co się zorientowałem szukając w internecie żadna inna syrena nie będzie pasowała, ma być ten i tylko ten typ.
    Albo zła bateria użyta lub nie zostawiłeś na jakiś czas na aucie podpiętej żeby się naładowała ...

  11. #11
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Padnięta syrena alarmu i problem z alarmem jako takim.

    Przerabiałem to chwile temu
    Ponizej link do najtańszych bateri (kupowałem, działają)

    https://www.amazon.de/dp/B07439YVHJ/ref%3Dtsm_1_tp_tc

    TT miki
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  12. #12
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez Fishbone Zobacz posta
    Umyj to szczoteczka i woda z mydłem (sama tą ciemna plamę) bo wyglada dobrze. Moja płytka dużo gożej była zalana a po umyciu jak zmyło się to zielone i to zalanie wyszło ze wszystko Ok

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Albo zła bateria użyta lub nie zostawiłeś na jakiś czas na aucie podpiętej żeby się naładowała ...
    Albo kolega pomylił bieguny....
    Ja dałem do elektronika i gość właśnie taki błąd popełnił.
    Oddal mi nie działało, po kilku próbach naprawy.
    Na koniec sam to rozciąłem i się okazało ze bieguny na odwrót przylutowane...
    Duża nazwijmy to elektroda to plus.

    Pozdr
    Miki

  13. #13
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    64
    Bateria ten sam model/typ - oryginał Varty.
    Siedzi w samochodzie już od dłuższego czasu, więc miała już czas na naładowanie.

Podobne wątki

  1. Problem z radiem/alarmem VAG 1373
    Przez mathellfire w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 12:44
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 19:23
  3. problem z alarmem
    Przez Mała w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 13:32
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 20:38
  5. Problemy z alarmem
    Przez milo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •