Siemano.Przedstawiam moj zakup,troszke pozno,bo samochod zostal nabyty przeze mnie w marcu 2013.Ale nie mialem za bardzo czasu zeby tutaj przedstawic
Jak wiadomo wszem i wobec na forum...ze za 22.000 tys zł ciezko o dobra TT 225Q. Tak tez i ta nie byla idealna,na wstepie odrazu bylo widac,ze malowana byla maska i blotnik.Samochod wsunal sie na swiatlach pod ciezarowke.I porysowana zostala maska i blotnik.Idac dalej wymienic trzeba bylo tarcze,termostat...czyli w sumie nie bylo tragedii.Przy okazji po jednym z moich przejazdow podziekowala maglownica... Po zrobieniu wszystkiego przyszedl czas na lekkie dodanie czegos od siebie . Razem z Pawłem-2005 wrzucilismy FMIC,poprawilismy przy okazji pare rzeczy. Na wiosne dostala biale felgi 18 RS :P Nastepnie szykuja sie kolejne modyfikacje tj. DP3cale,tlumik przelotowy i koncowy,TIP i na koniec jakis lekki program. Jesli zdrowie pozwoli,a na pewno szybki mi sie znudzi moc po programie...bede szykowal cos wiecej....oby starczylo sil :P

tutaj zdjecia odrazu po zakupie



Dalej idac przyszla kolej na FMICa , wybralem bialy kolor, a Paweł juz ogarna reszte




W końcu kolej na felgi.Jako,ze fmic bialy to i felgi musialy do czegos pasowac :P (piaskowanie i malowanie proszkowo)


A tu juz felunek na TeTuni


W miedzy czasie wizyta u Pawła i auto dostalo TIPa. Az w koncu przyszedl czas na wydech 3cale. DP, tłumik srodkowy i koncowy robila firma RM Motors.Robota,spawy wedlug wielu ludzi bardzo PRO.Idac tylko po taniosci wyspawaniem wszystkiego w kupe itp. zajal sie moj kolega co na codzien spawa kwasiaki doszly tylko ori koncowki na puche koncowa.




Efekt koncowy wyszedl idealnie na wprost,tak jak chcialem.Nie jest za glosno,idealnie. Po paru km trzeba bylo tylko poprawic,bo dostawal rezonansu i na flanszy byl lekko nieszczelny. Wszystko sie poprawilo i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odrazu po wydechu przyszedl czas na wskaznik doladowania,trafil standardowo tam gdzie w TT jest dla niego idealne miejsce,czyliic w went. Dalo rade zrobic tak,ze wszystko dziala,mmozna zamknac nawiew.


No i w koncu przyszedl czas na program. Wybor padł na Compsport w Łodzi. Powiem szczerze,ze Patryk sie popisal od godziny 9 rano do 22 bylo robione. Po szybkim przegladzie i logach znalazla sie drobna nieszczelnosc przy TIpie (opaska sie poluzowala) szybka naprawa w cenie programu i nadszedl czas na programowanie i proby. Az okolo godziny 20 zapadla decyzja,ze zostaje ten soft na ktorym teraz jezdzi. Szybka wyprawka na nieopodal lezaca hamownie i ku zdziwnieniu wyplula 276,8 km i 375,5nm. okazalo sie,ze serduchi i reszta podzespolow w bardzo dobrym stanie.Na pocieszenie uslyszalem od Patryka,ze ostatnio takie 1.8T widzial 5 lat temu nie wiem czy chcial mnie podbudowac czy co...ale wyjechalem z bananem na gebie


I na STAGE2 zakonczylem ten sezon. Dalej planuje wieksze turbo gdzie juz zostalo wybrane.Odrazu przepraszam,ze od reki uzupelnilem wszystko co trwalo od marca,ale teraz ogarnalem jak sie wrzuca foty :P . Takze dalej juz bede wrzucal i uzupelnial wszystko na bierzaco. Pozdrawiam wszystkich - ŁukaszS