Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Wątek: Chip Tuning 1.8T 180HP ( Unitronic )

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276

    Chip Tuning 1.8T 180HP ( Unitronic )

    Witam!
    Właśnie wróciłem z firmy Unitronic i jestem po przestrojeniu/przeprogramowaniu/zmodyfikowaniu oryginalnego sterownika audi. Moja TT ma 180hp fabrycznie, jednak dowiedziałem się że TT powyżej 2003 roku mają realna fabryczną moc około 176hp, podobno poniżej tego roku silnik 180hp miał ich naprawdę zaledwie ok 165hp. Podniesiono mi moc do około 200hp. Niby niewiele ale jak mi to zostało wyjaśnione jest to tylko moc szczytowa a największa różnica będzie w reszcie przedziałów obrotów.
    ( Mało mnie to zadowoliło ) Po ok 30 min dostałem auto do jazdy próbnej, i jakie było moje zdziwienie że turbo jak wcześniej łapało od ok 2,5 - 3 tyś i ciągnęło do końca, tak teraz łapie od tych 2,5 - 3tyś ciągnie do ok 4 - 4,5 i jeszcze mocniej kopie ( tak jakby 2 gie turbo )= zadowolenie.

    Wracając z Wawy dopiero mogłem zobaczyć efekty, ciągle wydawało mi się ze TT zrobiła się strasznie nerwowa. Przyspiesza jak szalona turbo jeszcze głośniej świszczy.

    Oczywiście musicie wsiąść poprawkę na to że w tym opisie może być zawarta pewna sugestia że wiedziałem o tej nowej mocy. Ale opony i prędkościomierz mówią same za siebie

    Acha z informacji które zapamiętałem ,Fabryczne turbo teraz działa o 25% mocniej, Program został zestrojony "Agresywnie" ( Byłem pytany na jakim paliwie jeżdżę i VpowerRacing pozwala mocniej skręcić silnik podobno ) Niby nic ale naprawdę wydaje mi się że jest kolosalna różnica.

    Jeszcze muszę się udać na jakąś poprawkę z dynamiką podobno ( wydaje mi się że auto troszkę za mocno szarpie )

    Na pewno warto. Koszta nie są jakieś kolosalne. Ale na pewno ułatwia to wyprzedzanie i jazdę. No i można wsiąść Fakturę Vat i odliczyć sobie od podatku

    Ps. Koledzy z lublina (180km) mam prośbę możemy się spotkać i sprawdzić jaka jest różnica ? Bo Pawła nie będę prosił ;P Różnica pewnie była by taka że utrzymam się o 2-3 sek dłużej w jego wstecznym lusterku

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ja moge sie spotkac tylko w lublinie bede dopiero w nastepny weekend Opowiesz mi na zywo co i jak i ile pozdro!

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    podniesiono mi do około 200
    a gdzie hamownia?na oko chłop w szpitalu umarł.Robią coś i nie ma na to dokumentu?

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Andrzej mial chamownie na ul.Pęcherskiej teraz w domu raczej sobie nie zainstaluje bo go zona pogoni i z tego co wiem jest w trakcie juz chyba instalacja nowej maha 4x4 gdzies obok czopera tj. w piasecznie czy jakos tak

    pozdro

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Zgadza się jestem zaproszony w Grudniu na hamownię, gdzie najpierw zbadamy moc. A później ewentualne poprawki jeszcze.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Wa-wa
    Posty
    33
    w VTG najpierw wskakujesz na chamownie sprawdzają dokladnie osiągi twojego auta , a dopiero pózniej na podstawie wykresu ukladają odpowiedni program do danego auta .
    Wydaje mi sie to bardziej profesjonalne podejscie do strojenia oprogramowania

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ja ufam firmie unitronic zrobiła Pawła TT i dobrze jezdzi a naprawdę jestem zadowolony z poprawy osiągów TT jestem tylko ciekawy ile tej mocy przybyło.

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Jezeli chodzi o najlepszy tjunik auta na seryjnym ECU to w PL tylko unitronic do ktorego czesto z pomoca przybywa pan szanowny staszewski z vtg brechta ale o tym sie nie mowi a u andrzeja spadku mocy nie bedziesz mial napewno !! po 2 nie ma czegos takiego jak pisanie programu pod wykres seryjnego auta tam gdzie ma jakis dolek spowodowanym nie wydajnoscia turbo i co niby porpawiaja auto w tym zakresie czyms magicznym pisze sie dany program pod dany motor w aucie tak czy inaczej jest wszystko jasne tak mi sie przynajmniej wydaje

    pozdro

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    A ja tylko powiem że dzisiaj przetestowałem auto z moim 2 gim autem. I jak wcześniej honda leciutko wygrywała. Tak teraz zostaje całkiem nieźle w tyle.

    A co do samego Tuningu to zawsze warsztat kojarzył mi się z milionem kluczy itd. A tu 4 monitory lcd koło siebie i na każdym coś innego I wszędzie jakieś kreski takie ala sejsmograf

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    honda

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Ile cie kosztowała cała ta operacja :P SilverTM, bo bede chetny i może jaki stożek dokupie
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Honda Accord Type S 2.4L z tym autkiem testowałem. A kosztowało ... to na priv napisze tylko wspomnę ze dla klubowiczów jest rabat


    Oki na stronie firmy macie cennik

  13. #13
    Ja podobnie jak SilverTM wróciłem z firmy Unitronic i teraz zamiast 180 KM (pewnie było ze 175 KM) mam dokładnie 193 KM (sprawdzone na hamowni). Niby nieduży przyrost mocy, ale jeździ się zdecydowanie lepiej. W przeciwieństwie do SilveraTM poprosiłem o mniej agresywny tuning, ponieważ moja TeTetka ma napęd na przednią oś. Tuning miał na celu ustabilizować maksymalną moc między 4500 a 6000 obr/min. Nie ma żadnego szarpania, przyspieszenie jest tylko trochę szybsze, ale za to dużo bardziej płynne. Myślę, że takie ustawienie jest lepsze niż agresywne dla tego samochodu (bez quattro), gdyż przy szybkim dole traci się górę co powoduje efekt mulenia np. w trasie. Postaram się w następnym poście wrzucić wykres pomiaru z hamowni, zobaczycie jak płynnie wzrasta moc, która później utrzymuję na wysokich obrotach.

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ja mulenia nie odczuwam Ja poprosiłem o Agresywne ustawienie bo moja TT jeździ tylko na VpowerRacing

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    A ja mam takie pytanie polpowiazane - zchipowalbym ale podejrzewam ze moje 180 konikow juz dawno gdzies sie rozbieglo i pytanko mam nastepujace - przy 120-130km/h ile macie obr/min na 5 biegu (do wlascicieli 5biegowych skrzynek) ?
    ttless..

Podobne wątki

  1. Chip Tuning a spalanie
    Przez allkado w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:31
  2. Chip Tuning 1.8 Benzyna+ LPG
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 13:06
  3. MK2 [8J] Chip Tuning TT TDI CR
    Przez archi781 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 02:11
  4. Unitronic, tuning wydechu
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 20:33
  5. Efektywny chip tuning
    Przez _SucHY_ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •