Witam!
Właśnie wróciłem z firmy Unitronic i jestem po przestrojeniu/przeprogramowaniu/zmodyfikowaniu oryginalnego sterownika audi. Moja TT ma 180hp fabrycznie, jednak dowiedziałem się że TT powyżej 2003 roku mają realna fabryczną moc około 176hp, podobno poniżej tego roku silnik 180hp miał ich naprawdę zaledwie ok 165hp. Podniesiono mi moc do około 200hp. Niby niewiele ale jak mi to zostało wyjaśnione jest to tylko moc szczytowa a największa różnica będzie w reszcie przedziałów obrotów.
( Mało mnie to zadowoliło ) Po ok 30 min dostałem auto do jazdy próbnej, i jakie było moje zdziwienie że turbo jak wcześniej łapało od ok 2,5 - 3 tyś i ciągnęło do końca, tak teraz łapie od tych 2,5 - 3tyś ciągnie do ok 4 - 4,5 i jeszcze mocniej kopie ( tak jakby 2 gie turbo )= zadowolenie.

Wracając z Wawy dopiero mogłem zobaczyć efekty, ciągle wydawało mi się ze TT zrobiła się strasznie nerwowa. Przyspiesza jak szalona turbo jeszcze głośniej świszczy.

Oczywiście musicie wsiąść poprawkę na to że w tym opisie może być zawarta pewna sugestia że wiedziałem o tej nowej mocy. Ale opony i prędkościomierz mówią same za siebie

Acha z informacji które zapamiętałem ,Fabryczne turbo teraz działa o 25% mocniej, Program został zestrojony "Agresywnie" ( Byłem pytany na jakim paliwie jeżdżę i VpowerRacing pozwala mocniej skręcić silnik podobno ) Niby nic ale naprawdę wydaje mi się że jest kolosalna różnica.

Jeszcze muszę się udać na jakąś poprawkę z dynamiką podobno ( wydaje mi się że auto troszkę za mocno szarpie )

Na pewno warto. Koszta nie są jakieś kolosalne. Ale na pewno ułatwia to wyprzedzanie i jazdę. No i można wsiąść Fakturę Vat i odliczyć sobie od podatku

Ps. Koledzy z lublina (180km) mam prośbę możemy się spotkać i sprawdzić jaka jest różnica ? Bo Pawła nie będę prosił ;P Różnica pewnie była by taka że utrzymam się o 2-3 sek dłużej w jego wstecznym lusterku