Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Gwizd, świst- dziwny dzwięk podczas jazdy na 4 biegu.

  1. #1
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459

    Gwizd, świst- dziwny dzwięk podczas jazdy na 4 biegu.

    Cześć załoga,



    pojawił się dziwny problem w mojej TeTce. Nie wiem od kiedy, ponieważ ostatnio pokonałem dosyć daleką trasę i nic nie słyszałem. Mianowicie podczać przyspieszania na czwartym biegu słychać dziwny gwiż, świst- nie wiem jak to określić. Wystarczy lekko musnąć pedał gazu w różnym zakresie obrotów i coś delikatnie gwiżdże. Bardziej jest to słyszalne na niskich obrotach, ale na wysokich również występuje. Nie słychać tego dzwięku na innyych biegach.Podczas hamowania silinikiem i jeździe na luzie również nic nie słychać. Czy coś się może dziać ze skrzynią biegów, sprzęgłem ?? Nie sądzę, że to może być coś z silnikiem. Od czego zacząć oględziny ? Nie spotkałem się z czymś takim. Będę wdzięczny za wskazówki . Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Hmm a potrafisz dokladniej zlokalizowac ten gwizd bo to takie troche wrozenie z niczego :P

  3. #3
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Właśnie to ciężka sprawa Gwizd tylko słychać podczas jazdy na 4 biegu. Nawet przy otwartm oknie ciężko go usłyszećnajlepiej słyszałem go w środku przyzamkniętych oknach. Słychać go dość centralnie, bardziej w stronę pasażera. Na początku myślałem,że to nieszczelność, albo turbo etc. ale czy możliwe jest żeby tego typu usterka objawiała się tylko na 4 biegu, podczas dodawania gazu ? Zastanawiam się nad sprżegłem lub skrzynią biegów, ale wtedy odgłosy powinny być od strony kierowcy. Ciężko to wytłumaczyć, zawsze jakieś nietypowe problemy, myślałem, że może ktoś się spotkał z podobnie dziwnym problemem. Będę jeszcze szukał i postaram się dać więcej konkretów.

  4. #4
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    Ja tu nie chce koledze zle wrozyc ale to moze byc to!!

    http://www.youtube.com/watch?v=6B4IVcCuIZE

    Zalecam wolniejsza jazde

    A tak serio. Mi gwizdal jak urwalalem kolektor wydechody na polskiej koleinie wysokosciu bloku ale to bylo slychac zawsze jak turbo wstawalo. Dzwiek jak ptaszki spiewajace z rana. 2 dziwny dzwiek okazal sie ze skrzyni. Zawsze przy pomiedzy 2.5 do 3 tys robila Miaau jak kot. Zostala wymieniona na new bo i wypadala 1 i czasem 2 przy ostrym ruszaniu Q czy Os?

  5. #5
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Mam zwykłą ośkę Właśnie położyłem się pod auto i tak jak się obawiałem. Wyciek oleju i to najprawdopodobniej ze skrzyni, bo jest gęsty i ma specyficzny zapach :/ Idę zaraz podnosić auto i zobaczę czy to uszczelniacz od strony półosi czy niestety trzeba będzie wyciągać skrzynię. Sprzęgło się nie ślizga, a biegi wchodzą dobrze (no jak zawsze czasami zgrzyt między 1 i 2). Ten gwizd mnie mylił, bo zazwyczaj skrzynie huczały, a tu jest lekki świst. Zobacze co tam się dzieje :/. Oczywiście czekam na podpowiedzi. Pozdro

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dostałem się pod auto. Poniżej zdjęcia. Zauważyłem wyciek przy półosi z prawej strony. Jak to tam wygląda ?? Jest uszczelniacz- da się go wymienić od zewnątrz ?





  6. #6

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    da sie wymienic od zewnatrz sciagajac przegub wewnetrzny

Podobne wątki

  1. Dziwny pisk podczas jazdy
    Przez sieko6 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2017, 16:09
  2. Dziwny gwizd podczas przyspieszania(turbo)??
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 15:23
  3. dziwny swist...
    Przez ana w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 18:16
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 00:17
  5. Dziwny świst.
    Przez onedeep69 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 10:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •