Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 42 z 42

Wątek: Orurowanie FMIC 180

  1. #31
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Porównuje setup z foto vs seryjny smic.
    I o to właśnie mi chodziło .
    W takim wypadku raczej bardziej odczułeś korzyści wynikające z FMIC- a i bo z kontekstu wypowiedzi można by interpretować że z dłuższego orurowania


    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    i to jest wlasnie sedno calego wywodu!!!!! czesc sie zgadza, czesc nie, ale po czasie pewnie przyznaja racje

    Czyli co ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #32
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Panowie nie liczy sie boost... przy dużym układzie spada boost , jednoczesnie wzrasta napelnianie cylindra...i to sie liczy.

    Porównuje setup z foto vs seryjny smic.
    Zgodze sie z tym, ale jezeli mamy porownac fmic z krotkim orurowaniem /np kolektor z wejsciem str. kierowcy/ vs. ten sam fmic /kolektor z wejsciem str pasazera, czyli nawrotka rura przez zderzak/ to sprawnosc ukladu bedzie lepsza w wypadku krotkiego.. Byc moze roznica dla zmyslow bedzie niezauwazalna nawet, ale fizyki nie oszukamy.

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    chyba wszystko zostało wyjaśnione bo już też wywnioskowałem ,że przy długiej 2metrowej rurze napełnianie będzie lepsze niż przy krótkiej:P
    Gdyby ktoś chciał budować całe orurowanie zapewne poprowadziłbym tak jak u Żuczka zrobiłem:

    nie jest to wielką filozofią ale pod warunkiem ,że budujemy wszystko od nowa i zwiększenie kosztów nas nie interesuje, jeżeli ktoś chce zaoszczędzić i wykorzystać część seryjnego układu niestety trzeba wydłużyć orurowanie i zrobić deczko dodatkowych zawijasów.
    TT z poprzedniej fotki jeździłem na seryjnym SMIC i na fmic który zbudowałem i pod nogą nie wyczułem żadnej różnicy jeżeli chodzi o laga a elastyczność auta oczywiście się poprawiła i dół także . Być może jak bym miał zegar doładowania ujrzałbym ,że małe k03s delikatnie wolniej napełnia większy układ ale tak jak Arttur pisał słowa k03s i lag do siebie nijak nie pasują bo takie coś nie występuje...kto jechał chociaż raz w życiu 1.8t na big turbo wie o czym mowa....

  4. #34
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Dokladnie Pany, jak by to było BIG Turbo to orurowanie by poszło całkowicie inaczej , koszta wtedy też inne i inny look pod maska etc.
    Tutaj chodziło o zachowanie max seryjnego wygladu, minimalnej ilosci przeróbek a efekt jest dość porażający w upalne dni 75'C na wyszorowanym smic vs 30'C FMIC , like night and day
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    skoro już tak o fmic to mam małe pytanko odnośnie a3
    czy da się fmica odwrócić aby wejścia/wyjścia były. na górze i rurkami się przecisnąć pomiędzy lampami a chłodnicą? Mam na myśli tutaj oczywiście cięcie ale czy w ogóle po wycięciu sporej ilości plastiku była by taka szansa aby upchnąć tam 2 cale?
    Pytam bo zbieram informacje na ten temat a czemu to może kiedyś się dowiecie:P

  6. #36

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    siedlce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrne a3
    Posty
    19
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    skoro już tak o fmic to mam małe pytanko odnośnie a3
    czy da się fmica odwrócić aby wejścia/wyjścia były. na górze i rurkami się przecisnąć pomiędzy lampami a chłodnicą? Mam na myśli tutaj oczywiście cięcie ale czy w ogóle po wycięciu sporej ilości plastiku była by taka szansa aby upchnąć tam 2 cale?
    Pytam bo zbieram informacje na ten temat a czemu to może kiedyś się dowiecie:P
    troche za ciasno tam jest i wątpliwa sprawa ze wyjdzie to ok, moge ci kiedys na spocie pokazać jak to wyglada bo u mnie zdjecie zderzaka to 1 min roboty

  7. #37
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Gdyby ktoś chciał budować całe orurowanie zapewne poprowadziłbym tak jak u Żuczka zrobiłem,
    nie jest to wielką filozofią ale pod warunkiem ,że budujemy wszystko od nowa i zwiększenie kosztów nas nie interesuje,
    przy podanym przez Ciebie warunku ja obstaje jednak przy przeniesieniu kolektora na druga strone i pociagnieciu orurowania jak w 225,
    fakt jest kilka dodatkowych ruchow do wykonania, ale biorac pod uwage koszt kolektora i fakt, ze wszystko pasuje niemal p&p jest to ciekawa alternatywa,
    no i nie pojawia sie pod maska dodatkowa rura ciagnieta przez pokrywe zaworow


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    TT z poprzedniej fotki jeździłem na seryjnym SMIC i na fmic który zbudowałem i pod nogą nie wyczułem żadnej różnicy jeżeli chodzi o laga a elastyczność auta oczywiście się poprawiła i dół także . Być może jak bym miał zegar doładowania ujrzałbym ,że małe k03s delikatnie wolniej napełnia większy układ
    mam na kompie komplet logow i wykresow przed i po zmianie z ori pojedynczego SMIC w mojej 180tce na FMIC w wariancie orurowania 225 - moge wrzucic jakis wykres porownawczy jesli jakas zmienna z ECU pokazuje to zjawisko, tylko musze wiedziec co dac na wykresie

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #38

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    koledzy ja mam zamontowany fmic w ten sposób, i od założenia go czuje, ewidentnie słabszy dół w aucie, jak by była też gorsza rekcja na gaz, szczególnie po zmianie biegów..

    Załącznik 4673Załącznik 4674Załącznik 4675Załącznik 4676
    Ostatnio edytowane przez kamilos90 ; 21-09-2013 o 19:47

  9. #39
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Proponuje sprawdzić szczelnosc dolotu i zrobic wszystkie logi dynamiczne. pytanie jeszcze jaki masz cooler... bo te ryżowe czasem mogą zaskoczyć..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    skoro już tak o fmic to mam małe pytanko odnośnie a3
    czy da się fmica odwrócić aby wejścia/wyjścia były. na górze i rurkami się przecisnąć pomiędzy lampami a chłodnicą? Mam na myśli tutaj oczywiście cięcie ale czy w ogóle po wycięciu sporej ilości plastiku była by taka szansa aby upchnąć tam 2 cale?
    Pytam bo zbieram informacje na ten temat a czemu to może kiedyś się dowiecie:P
    2 cale powiadasz ? moim zdaniem wejdzie spokojnie do gory nogami cooler. trzeba zrobic pare manewrów m.in odsunąć belke (lub ciać, ja nie ciąłem bo chciałem w jak najmniejszym stopniu ingerowac w takie sprawy) ale wejdzie. Dwa kawaleczki 2x3cm z pasa przedniego są też do wycięcia , na szczęscie nie są istotne z punktu widzenia stabilnosci konstrukcji. , o ktore plasticzki chodzi to już zkminisz jak sciągniesz zderzak.
    pozdr i powodzenia.
    ps mówisz że czarna a3ka będzie rezana ? powodzonka w rezanku.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Rezałałem już nie jedną a3, aktualnie jedną też mam na stanie i przy okazji się przyjrzałem . Gdyby nie pewien element klimy to rurki bym puścił na wysokości lamp( wycinając sobie miejsce) i zrobił mega krótkie orurowanie. Dodam tylko ,że nie zniszczyłbym komuś tak auta...ale jak sam się dorobię takiego dupowozu to na pewno bedę strugał coś innego niż wszyscy :P Aczkolwiek zanim zrealizuje swój plan to musi to wszystko jeszcze potrwać......

  11. #41

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Rezałałem już nie jedną a3
    Co robiłeś z tą A3 ? Co to znaczy Pawle ? Próbuję rozkminić ten wyraz, ale mi nie idzie

  12. #42
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    rezał
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. orurowanie FMIC
    Przez M and V w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 21:33
  2. fmic w 180ps co zrobić z czujnikiem na fmic-u
    Przez DORKNEST w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •