Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Pomoc w wyborze auta - AUDI TT, jaki silnik, jakie paliwo/ czy inne auto? Do 30 tys

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    5

    Pomoc w wyborze auta - AUDI TT, jaki silnik, jakie paliwo/ czy inne auto? Do 30 tys

    Panowie, Panie

    Zacznę od tego, że nie znam się na autach, dlatego też proszę was o pomoc.

    22 lata, jeżdżę autem codziennie, chyba już 2 lata, może trochę ponad.

    Dotychczas miałem (nie)przyjemność jeździć fiatem pandą 1.0 i przyjemność grande punto 1.6 multijet.

    Zarówno tym i tym lubię sobie depnąć (ta, Pandą też się da, ale niestety nie jest to zbyt bezpieczne ).

    Obecnie szukam auta dla siebie, do kwoty 30 tys zł. Szukam czegoś zadbanego, nie zajechanego, patrząc na moją niewiedzę szukam wg kryteriów:
    Przebieg do 100 tys. - ważne to, czy na co innego patrzeć?
    Pojemność silnika, rodzaj paliwa
    Spalanie - benzyna / benzyna + lpg / diesel


    Szukam auta ekonomicznego, nie drogiego w eksploatacji, ale z możliwością sporadycznej zabawy w postaci szybszej, zrywnej jazdy.

    Jeżeli chodzi o trasy jakie robię, to nie są to duże odcinki.. Od poniedziałku do piątku z domu do pracy, ewentualnie jakiś wypad rozrywkowy, ale wszystko jest blisko, więc z domu do pracy mam 20 km.. dziennie robię 40 - 80 km..

    W weekendy na uczelnie, to odcinki podobne. W dalsze trasy rzadko jeżdżę.. ewentualnie okres wakacyjny/zimowy (rzadko), nad morze, w zimę może w góry.

    Na trasie grandziakiem średnio 180 jak droga pozwalała..

    Co polecacie do tej kwoty i patrząc na pokonywane przeze mnie odcinki? Jaki silnik, jakie paliwo?

    Przeglądałem różne oferty, zobaczyłem TTke, wstępnie zacząłem oglądać, czytać, ale póki co nic o niej nie wiem. Czy to auto nadaje się dla mnie? (dzieci na razie nie planuje, nie jeżdżę często w 4 osoby, przeważnie z dziewczyną bądź jednym pasażerem).

    TTka mi się spodobała, szczerze przyznam, ale nie wiem jakie są koszta eksploatacji tego samochodu, spalanie itp. (wstępne obliczenia pokazują, że robiąc średnio 50 km dziennie, przez miesiąc wyjeżdżę 1500 km (wydaje mi się, że robię mniej km obecnie).. jak spalanie wynosi średnio 60 zł na 100 km to wychodzi, że musiałbym wydawać aż 900 zł na paliwo (patrzę na to i wydaje mi się, że to kwota niemożliwa, ale matma nie kłamie)

    Proszę o porady i pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=12044

    Lepszego do 30 tys zł nie znajdziesz, a tu masz jeszcze 20% rabatu klubowego

  3. #3
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    Zgadzam się z humidorkiem a info o spalaniu, serwisach i na co patrzeć jest już na forum, poczytaj trochę a wszystkiego się dowiesz...

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez Patrykk Zobacz posta
    Zgadzam się z humidorkiem a info o spalaniu, serwisach i na co patrzeć jest już na forum, poczytaj trochę a wszystkiego się dowiesz...
    Czytam o wszystkim jak tylko mam czas

    Odnośnie tej TT z forum, faktycznie, niesamowicie się prezentuje, jednakże czuję, że za duża moc w niej drzemie, na pewno będzie też podwyższone spalanie, koszta napraw, uważam, że taka igła nie dla mnie, bo po prostu by się marnowała w moich rękach i odpowiedzialność za nią, by mnie przerosła, ale życzę powodzenia w sprzedaży

    Zastanawia mnie też to, czemu sprzedawana jest w takiej cenie.

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    No jasne, więc kup sobie za te pieniądze coś gorszego, nie będzie się marnować...
    Sprzedawana w takiej cenie, właśnie dlatego, że kupujący myślą jak Ty. A po roku wydają na ulepszenia drugie tyle i żałują, że od razu nie kupili świetnej maszyny.

    Liczyłeś na poradę klubowiczów i dostałeś ją, nie chcesz skorzystać, nie korzystaj, tylko później nie żal się

  6. #6
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Auto pali mi 11l w mieście /100 przy normalnej jeździe, trochę upalania, trochę spokojnej. Moim zdaniem - bardzo mało. Mierzone w sposób: zalałem zbiornik do pełna, zrobiłem lekko ponad 400 km i znowu zalałem do pełna, reszta to matematyka. Naprawy w żadnym wypadku nie będą droższe od serii, pozatym wszystko jest nowe, więc ciężko, żeby coś się zepsuło Pozdr.

  7. #7
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    jaki silnik? wiadomo, że lepiej mieć 225 niż 180 koni nigdy za wiele. Dla mnie osobiście quattro było magnesem i czymś co czyni TT wyjątkowe na tle ew. konkurencji. Jeśli posiadasz (ha) "tylko" jeden samochód to TT Quattro jest najlepszym wyborem bo czy deszcz czy śnieg i inne oblodzenie, auto spisuje się bez zarzutów. Okupione jest to nieco większym spalaniem - dane dostępne w dowolnych tabelkach i zdrowe egzemplarze lub takie po regeneracji/reanimacji muszą spełniać katalogowe dane spalania.

    Paliwo - w TT jedynie PB98 o czym warto pamiętać i najlepiej wzbogacona mieszanka typu VERVA, V-Power itp.

    Przebieg do 100 000 to zapomnieć bo gros aut jest kręcona właśnie do tych 100 000 po to żeby niby miały mały przebieg, stąd jedynie na forum można się zasugerować przebiegiem i zakresem wykonanych zmian. Zdecydowanie zatem polecam auto, które już ma za sobą "robotę". Mnie doprowadzenie mojej TT do porządku zajęło niemal rok od zakupu.

    PS. Proteus jak to jest, że masz wpisane w profilu 225 KM 2004 czarny kolor?
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 18-09-2013 o 12:01

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Czytam cały czas na temat aut, pytam ludzi na różnych forach, więc jeszcze się zastanawiam.

    Kupno samochodu to jedno, pozostaje potem pytanie czy stać mnie będzie na utrzymanie

    Odnośnie profilu, to przy rejestracji nie mogłem zostawić tych pól pustych, więc wpisałem na szybko co mi przyszło do głowy

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    I tu kolego poruszyłeś ważną sprawę, a nie wszyscy o tym myślą, bo kupić to nie problem, to może w zasadzie każdy, kredyty aż się proszą, podstawa! to pytanie czy utrzymam auto?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Tt nie ma co ukrywac ale pali sporo. Jesli robisz miesiecznie 500 km to ok ale jesli duzo jezdzisz to bym sie zastanowil. Ja mialem wczesniej audi a3 1.9 asz i naprawde gdyby nie to ze do tt wzdychalem jak widzialem je na ulicy to bym nigdy ńie zmienil. A na a3 z 2001-2003 roku wystarczy ci ponizej 20tys i jszcze kupisz w dobrym wyposazeniu. A takim dieselkiem po programie lata sie jak seryjna tt 180.

  11. #11
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Moim zdaniem albo chcemy mieć auto sportowe, frajdę z jazdy, frajdę z oglądania auTTka wewnątrz, zewnątrz albo Skoda w dieslu

    To pytanie o priorytet - odpowiedz sobie na pytanie co jest dla Ciebie ważne w samochodzie i taki wybierz. Ja nie chciałem nudnego samochodu, mam TT, pali ile pali ale za to jeździ i tak TT to jedna z najrozsądniejszych opcji - patrząc m.in. na spalanie bo konkurencyjne autka do takich osiągów potrzebują 2.5/3 litry pojemności a więc większe spalanie i opłaty (ubezpieczenie np.).

    Na pewno warto dołożyć do dobrego egzemplarza Warto też spełniać marzenia - to nie zakup na całe życie niż wdychać przez całe życie, że się nie kupiło...

  12. #12
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Moim zdaniem auTTo Kuby to mega opcja i na pewno ten kto się zdecyduje na zakup będzie zadowolony wrecz wniebowzięty szczególnie jak wcześniej nie miało się styczności z autem tej klasy.
    Pozostaje jedynie pytanie kolego proteus czy masz na tyle oleju w głowie aby siąść za kierownicą takiego samochodu ??
    Bo zgodzę się z poprzednimi wypowiedziami nic lepszego nie znajdziesz, ale czy jesteś na tyle rozsądny żeby się nie zabić podczas zabawy ? Bo z taką mocą wiąże się pewna odpowiedzialność. Tutaj jest spory przeskok z pandy czy punciaka.
    Jak jesteś rozważny (a na takiego wyglądasz patrząc na aspekt podejścia finansowego) to bierz i się chłopie ciesz perełką z klubu.

  13. #13
    Awatar barTT
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    WROCŁAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    174
    chcesz poznać to uczucie gdy idąc na parkingu widzisz TT i myślisz "ale zajeb....te auto", a po chwili zdajesz sobie sprawę, że to przecież twoje TT to nie masz się co zastanawiać
    jest nie do pomylenia z czymś innym na ulicy, nie jeździ tego tak dużo jak choćby A3 albo GOLF i to chyba najważniejszy argument dla mnie...a to, że przyjemność z jazdy jest niesamowita, to już nie będę się powtarzał....wcale nie pali aż tak dużo, ale to już inny temat (mój rekord w miniony weekend 250km po krajowych drogach i kawałek autostrady...komputer pokazał 6.9litra) dziękuję i pozdrawiam

  14. #14
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    moim zdaniem na utrzymanie bedzie Cie stac o ile nie kupisz padliny, audi nie jest tanie, ale wg mnie nie jest tez drogie - taki "rozsadny" wariant auta sportowego
    jesli kupisz zadbany model nie pojdziesz z torbami przez utrzymanie, ale trafisz na przystanek (sporo tego niestety) szykowany na sprzedaz, to pozniej bedzie placz finansowy
    ile teraz wydajesz miesiecznie na benzyne? tzn. ile pala/palily te twoje pando-punciaki ? bo to w sumie Punkt wyjscia, oczywiste, ze audi spali wiecej, ale jak juz pisal wyzej kolega w kategorii osiagi/spalanie TT wypada calkiem korzystnie, w trasie mozesz zejsc do 8 litrow, w miescie na pewno wiecej niz 10, ale latajac normalnie 14 nie powinienes zlamac

    jesli szukasz sportowego auttka z charakterem w rozsadnych pieniadzach w kwocie z 2ka z przodu znajdziesz juz, czy na forum, czy po ogloszeniach fajne sztuki w quattro (moim zdaniem to najlepszy wybor jesli juz wydajesz pieniadze na TT) - za kilka tys, ktore ci zostana robisz rozrzad i kompletny serwis eksploatacyjny po zakupie i latasz

    jesli natomiast szukasz auta przede wszystkim ekonomicznego - moim zdaniem TTka nie koniecznie jest wlasciwym kierunkiem poszukiwan, na tle aut sportowych jest wzglednie ekonomiczna, ale na tle aut wszelakich na pewno nie

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #15
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    dobrze chlopaki wyzej piszą.. Zależy czego oczekujesz od auta... Musisz odpowiedzieć SOBIE SAM i Tylko TY wiesz jaki wybór będzie najlepszy.
    Powiem ci szczerze od serca ze TT mam od niedawna i kurde to auto naprawde mnie cieszy. Jeszcze przez najbliższych pare miesiecy bede wsiadał i jechał tym autem z checią i radością!
    To nie jest zwykłe, szare auto jak golf czy corsa. To auto napradę ma swój charakter, ma swój styl i swój własny, specyficzny design.

    Ja tez sie biłem z myslami i radami innych:" takie male gejowskie auto? daj se spokój" " w ogole nie praktyczne", "małe auto dla kobiet i fryzjerów" mimo to stwierdzilem ze wieksze mi nie potrzebne i nie zaluje. Autem naprawde sie fantastycznie jedzie.
    Utrzymanie jest droższe i z tym sie licz . nie jest to golf czy inny szmelcwagen. . Inne spalania (mimo to w granicach akceptowalnosci) i inne koszty wymian np. amorków czy opon(rozmiar). Ale mimo wszystko walory jezdne przebijają wszystko.

    Od siebie na zakonczenie dodam ze stałem z naprawde podobnym dylematem kilka miesiecy temu i wybrałem TT i do dziś nie zaluje i uwazam ze to byl bardzo sluszny/trafny wybór.


    Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniu.
    PS.
    Naprawde przemysl propozycje forumowego kolegi KubaTT - naprawde auto wydaje sie byc doinwestowane...

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Pomoc w wyborze lampki
    Przez maehix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 10:19
  2. pomoc w wyborze wersji TT, róznice 150 -180 - 225 i potencjał na mody
    Przez Klakier w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 20:25
  3. Pomoc w wyborze xenon kit h7.
    Przez WASKI w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 12:37
  4. Jakie paliwo lejecie? 95 czy 98 oktanow?
    Przez Mari w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 16:16
  5. Prosze o pomoc w wyborze rozrządu!
    Przez Kazek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 02:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •