Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Problem z MMI

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    Problem z MMI

    Hej,
    Chłopaki proszę o pomoc tych, którzy znają troche system MMI.
    Wiem, że to nie TT ale też audi i może ktoś będzie umiał mi pomoc.
    Temat wrzuciłem na forum A6 ale milczy... może tutaj ktoś da rade.
    Wysłany: Wczoraj 17:51 MMI nie działa dziwny przypadek



    Jestem posiadaczem C6 3,0 tdi.
    Wczoraj gdy jechałem autem nagle zaczeło mi "lagowac" radio po jakichs 10 minutach wszystko wrociło do normy.
    Odstawiłem auto. Dwa dni pozniej wsiadłem do samochodu. Autko stało na przez dwa dni na deszczu.

    Wsiadłem do samochodu odpaliłem. Wszystko było by ok gdyby nie to ze nie działa MMI, radio, navi.

    Jakby ktos z pradu wyłączył. Cala konsola sie nie swieci na ekranie błyśnie co jakis czas ekran startowy MMI.
    Parktornic dziala, wszyskie guziki dzialaja.
    W samochodzie jest cisza, radio nie gra nic sie nie dzieje.

    Ruszyłem w droge, po chwili okazalo sie ze mam troche wody pod nogami, lecz nie wiele. Cała mase wody znalazlem z siedzeniem kierowcy, cała podłoga pasazera tylnego mokra, jakby ktos wiadro wody wylał.

    Woda z przodu prawdopodbonie przepłypneła sobie z tylu, cała sciana grodzowa w przedniej czesci samochodu jest suchutka, na wszelki wypadek wydmuchałem wszystkie odpływy z przodu w samochodzie. Wszedzie gdzie macam jest sucho.
    Mokro tylko z tyłu. Wody się pozbyłem, jest jeszcze wilgotno. DOmyslam sie ze zatkany jest jakis odpływ od spodu (tak wyczytyałem na eng. wersjach forum)
    Nie wiem jednak jak zabrac sie do MMI. Co zrobic aby wszystko zaczeło banglac? Dodam, że w bagazniku jest sucho, cały komplet sprzetu jest suchy i tam wody nie było.

    Czy są jakies bezpieczniki od MMI? co zrobic? czekam na pomoc.

    Auto oczywiscie jest sprawne.
    MARUDA

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Podłącz VCDS i będzie wiadomo wszystko. Tam masz ustawienia dla MMI i wszelkie komunikaty błędów. Jak zrobiło się gdzieś zwarcie to będzie wiadomo. Może trzeba zrobić adaptację na nowo? Raz zdarzyło mi się, że MMI się zawiesiło ale po "restarcie" wszystko wróciło do normy.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    mam takie urządzonko jak dominator za jego pomoca scanuje i nie moge się polaczyć ani z nagłosnieniem ani z radiem...
    vcdsa miałem i ni mam.
    Co bedzie gdy sciągne aku? moze to coś pomoże.
    MARUDA

  4. #4
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Stary, otwieraj bagażnik i wykręcaj wszystko po kolei z lewej strony. Chodzi mi o wzmacniacze, nawigację, i wszystkie inne elektroniczne pudła, które masz w bagażniku. Zobacz, czy nie są zalane. (Na pewno są)Na 95% przerwał ci się przewód płynu do spryskiwaczy idący do tylnej wycieraczki...

  5. #5
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    pisałem przeciez ze tam jest sucho. To nie jest kombi i takiego przypadku tu nie ma
    MARUDA

  6. #6
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    U mojego zioma też z zewnątrz było sucho, a w środku jakby ktoś pastą do zębów wysmarował płytkę scaloną. Innych pomysłów nie mam. Tam gdzie piszesz, że jest mokro to raczej idą pełne wiązki i żadnych wtyczek nie ma...

  7. #7
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Bagażnik jest cały suchy, sprzęt taki jak dvd, navi, radio itp itd wszystko suchutkie, wody tam nie było, ściana grodziowa z przodu też jest sucha. Woda jest jedynie pod nogami z tyłu i troche z przodu (mało).
    MARUDA

  8. #8
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Może to nie nic wspólnego z wodą w aucie, zwykły zbieg okoliczności. Może to tylko bezpiecznik lub coś w tym stylu.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Spróbuj powypinać wtyki wszystkie od sprzętu w bagażniku i podłącz ponownie.

  10. #10
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    a nie lepiej odłaczyć aku? czy to się może przyczynić do innych problemów?
    MARUDA

  11. #11
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Nie ma co odpinać aku narazie. Najpierw spróbuj wypiąć wtyczki

  12. #12

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    miałem A6 C6 ale z 4.2 v8. Odpięcie aku jest "bezpieczne", nie powoduje problemów Co do Twojego problemu... Najpierw zainteresowałbym się, skąd ta woda... Ja tam nie wierzę w zbiegi okoliczności Możliwe, że woda spowodowała zwarcie. Bezpieczniki wszystkie całe ?

  13. #13
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    hej,
    mały update.
    postanowiłem spojrzec co jest jeszcze pod wykładzina i ja odchylilem....
    Panownie odlalałem (za pomocą gąbki) ok 10 litrów wody- 3 male wiaderka.
    Woda jest tam nadal ale juz w małych ilościach. jutro szykuje sie na rozbieranie wnetrza czyli demontaz kanap foteli i tunela środkowego.
    Bezpieczniki wszystkie całe.

    W aucie wyczyscilem wszystkie kanaly wodne dostepne z góry tj bez koniecznosci zagladania pod spod (pod spod zajerze jak wszystko wysusze) mozliwe ze od dolu cos sie zblokowało. W kazdym razie teraz auto stoi w garazu i schnie.

    Znalazlem pod wykładziną kilka wiazek kabli w tym jedna, która była ewidętnie jako MASA auta była pod wodą.
    Licze na to ze nawet jesli było jakies zwarcie to nic nie padło... zobaczymy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie,
    Rozabrałem całe auto do gołej blachy. Uznałem ze lepiej zrobic to raz i porzadni niz miec potem w aucie wieczny syf i smród.
    Znalazlem tez źródło problemu, teraz tylko je rozwiązać no i złożyc wszystko do kupy.
    Wiem, tez dlaczego nie działa mi sprzet. Zalany został całkowice moduł bluetooth,ktory był w podłodze. Cały osprzet w audi jak sie okazuje jest na swiatłowodzie co oznacza, że ten nie działający moduł wpłynął na to ze nie działa nic...
    Rozebrałęm moduł wypryskałem srodkiem do wypierdania wody i czekam..moze zadziała a jak nie to trzeba wymienic lub kupic zaslepke.
    Dam znac jak sie sprawa zakonczy.
    MARUDA

  14. #14
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    sorry za odgrzenie... ale wiem znalazłęm, iż ludzie mieli jednak podobne problemy i nie wiedzią dokładnie co robić z problemem. To tą odpowiedź tu znajdą.

    Po wymontowaniu bluetootha i złożeniu świałowodu w całość (plastikowymi rurkami) sprzęt działa jak zawsze- pomijając sam moduł BT.
    Moduł znajduje się pod nogami kierowcy. Aby się tam dostać należy zdemontować fotel, najlepiej też tunel środkowy i cały spód kokpitu od strony kierowcy.
    Mam zdjęcia z akcji.. jak będą pytania to PW.
    PS auto sprzedałem już rok temu
    MARUDA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •