Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: buuum

  1. #1
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615

    buuum

    Potrzebuje pomocy, jadac dzisiaj ok 80km/h zdarzylo sie buuum, olej sie wylal, a na drodze znalazlem kawalki bloku. Zastanawiam sie co z tym teraz zrobic. Co musze kupic, co najlepiej i gdzir najtaniej. Po naprawie chce isc w moce 350+ moze nie od razu ale za jakis czas. Warto wysylac glowice na krasnobrodzka? Warto robic porting i jak juz to kolektora tez? Kanalow wydechowych rowniez? Fajnie jakby wypowiedzial sie ktos kto przechodzil przez cos podovnego zeby madrze ugryzc temat

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    oczywiście współczuje, na pewno bez nowego bloku albo całego słupka się nie obędzie skoro coś wyszło bokiem

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Mysle zeby nabyc blok i go zrobic od podstaw

  4. #4
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    jeśli na pewno będziesz robił 350+ to teraz najlepszy moment

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Tak tylko mam troche watpliwosci i nie wiem czy porting glowicy wystarczy czy koniecznie trzeba inne zawory, czy kanaly wydechowe tez trzeba powiekszyc, czy kolektor dolotowy tez odpowiednie dopasuja od razu. Jakie oanewki, czy na korby musza byc sruby arp, czy do glowicy trzeba nowe itd itd bo jestem zielony w tym temacie. A chcialbym zrobic sobie liste co potrzebuje i ile to kosztuje

  6. #6
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    z 350KM jest o tyle trudno odpowiedzieć na te pytania, że to jest na tyle bezpieczna moc, że te silniki znoszą ją w serii, ale jednocześnie jeżeli masz późniejszą ochotę na więcej to można przygotować go na więcej od razu. Jedyne co dla pewności przy tej mocy bym zmieniał to korby. Porting na pewno nie zaszkodzi

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Korby tak, zrobie szlif zeby miec spokoj to tloki nadwymiar, glowica i tak jest do zrobirnia to od razu porting. Alr nie wiem co z reszta

  8. #8
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Korby tak, zrobie szlif zeby miec spokoj to tloki nadwymiar, glowica i tak jest do zrobirnia to od razu porting. Alr nie wiem co z reszta
    na tą moc nic więcej bym nie ruszał oprócz osprzętu (turbo, wydech itp)

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    A moze poszukac dobry blok z tlokami, bo wkoncu seryjne daja rade na 400km. Ptoblemem jest tylko sprawdzenie w jakim to jedt stanir i jak dlugo povhodzi, no i rowniez wymiana samych korb

  10. #10
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    A moze poszukac dobry blok z tlokami, bo wkoncu seryjne daja rade na 400km. Ptoblemem jest tylko sprawdzenie w jakim to jedt stanir i jak dlugo povhodzi, no i rowniez wymiana samych korb
    zaraz po zakupie mając jeszcze gwarancję (o ile taką dostaniesz) warto jechać na pomiar owalizacji cylindrów. Jak owalizacja będzie OK to bym wyciągnął tłoki i tylko zmienił pierścienie i mając wszystko wyjęte dodatkowo kazałbym przemierzyć wał. Ja robiąc Corsę 3.0 V6 kupiłem dół silnika nie wiedząc o obróconej panewce, jak się potem okazało to pomimo, że w V6 wał jest mocno podparty to i tak wał bił 0,1mm i musiałem dawać go na szlif, a po szlifie nie ma już tej wytrzymałości co fabryczny

  11. #11
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Wybuch silnika to przykra sprawa. Podejrzewasz co było z nim nie tak? Na jakim oleju jeździłeś, miałeś zegary ciśnienia oleju? Zmęczenie materiału czy może uszczelka pod głowica puściła i zabrał płyn chłodniczy? Wiadomo, że mleko się już rozlało ale jestem ciekawy dlaczego tak się stało żeby temu przeciwdziałać. Powodzenia w odbudowie silnika!
    pozdrawiam

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Olej Millers, nowa pompa oleju, plyn chlodniczy jest. Stalo to sie po przejechaniu 130 km ( max predkosc 100km/h, komputer pokazywal spalanie 5,8l/100km) nie przyspieszajac przy 80km/h. Teraz trzeba zbierac kase i graty to za jakis miesiac zacznie sie naprawa i sie okaze co bylo powodem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    zaraz po zakupie mając jeszcze gwarancję (o ile taką dostaniesz) warto jechać na pomiar owalizacji cylindrów. Jak owalizacja będzie OK to bym wyciągnął tłoki i tylko zmienił pierścienie i mając wszystko wyjęte dodatkowo kazałbym przemierzyć wał. Ja robiąc Corsę 3.0 V6 kupiłem dół silnika nie wiedząc o obróconej panewce, jak się potem okazało to pomimo, że w V6 wał jest mocno podparty to i tak wał bił 0,1mm i musiałem dawać go na szlif, a po szlifie nie ma już tej wytrzymałości co fabryczny
    Czy wystarczy wymiana pierscieni i honowanie przy wymianie korb? Zeby dobrze to zrobic? Wiem ze dobrze zakupic nowe tloki, ale to juz koszt ponad 2tys i dlatego sie zastanawiam ???

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    To pozbieralem z ulicy

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    pierwsze i naj wazniejsze pytanie to jest jaki jest budzet ? nastepnie czy ta moc byc docelowa ? odezwij sie do mnie to ci powiem co z tym mozna zrobic .

  14. #14
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    A nie lepiej zrobić swapa na jakieś 2.0 tfsi ? Koszty podobne a moc bardziej użyteczna i bezpieczniejsza.

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    350km-400km budzet? bo ja wiem... Z pewnoscia kute korby, tloki jesli dobre to moga zostac stare
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 27-07-2013 o 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •