Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: MK2 [8J] przetwornice ksenonów / głosniki

  1. #1
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783

    MK2 [8J] przetwornice ksenonów / głosniki

    Jako że kupiłem auto z defektem to zanim oddam je w cudze rączki chciałbym się Was poradzić.

    1. Mianowice sprzedawca poinformował mnie, że są założone złe przetwornice (bodajże od audi a3) i dlatego wywala mi błąd na desce adaptive light defekt = brak poziomowania reflektorów (ksenony świecą). Wynikło to pewnie z oszczędnej naprawy przodu.
    Przedstawiam wydruk z CDIF/2. To samo na lewym i prawym. Dostałem też numer części jaka powinna być oryginalnie zastosowana - 8P0 907 391. Koszt = 2x 650 zł. Trochę sporo - inwestować w takie czy szukać zamienników? Albo może da się zrobić coś z tym co jest?



    2. Druga sprawa to błąd na komputerze dotyczący głośników (lewy/prawy przód). Działają, wydaje mi się że bez uwag. Jakieś pomysły?



    3. I jeszcze jedno - na androida dostępny jest program do diagnostyki na żywo - Torque Pro - kupuje się przejściówkę bluetooth, podłącza i mamy przekaz live. Myślicie że warto do podstawowych pomiarów?

    https://play.google.com/store/apps/d...g.prowl.torque
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 05-09-2013 o 22:21

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    1. wiele części (poza karoserią) pasuje od A3 (a nawet od Skody) i nie jest to żaden problem. W Twoim przypadku chyba jednak chodzi o to, że masz przetwornice od wersji nieskrętnej. Jak sam widzisz, lampy świecą, tylko nie skręcają na zakrętach. Jak nie jeżdzisz szybko po lokalnych drogach to skrętnych pewnie nie potrzebujesz.
    2. Poszukaj swoich błedów na tej stronie, a poznasz możliwe przyczyny http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...ry:Fault_Codes
    3. Torque jest świetny i bardzo tani. Jak masz telefon z androidem to nie masz się co zastanawiać, choćby dla zabawy warto go mieć. Ale jeśli jako "diagnostykę" rozumiesz wskazywanie błedów i ich przyczyn to nie tędy droga, potrzebowałbyś VCDS (ok 200zł)

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez squirrelkuss Zobacz posta
    Jako że kupiłem auto z defektem to zanim oddam je w cudze rączki chciałbym się Was poradzić.

    1. Mianowice sprzedawca poinformował mnie, że są założone złe przetwornice (bodajże od audi a3) i dlatego wywala mi błąd na desce adaptive light defekt = brak poziomowania reflektorów (ksenony świecą). Wynikło to pewnie z oszczędnej naprawy przodu.
    Przedstawiam wydruk z CDIF/2. To samo na lewym i prawym. Dostałem też numer części jaka powinna być oryginalnie zastosowana - 8P0 907 391. Koszt = 2x 650 zł. Trochę sporo - inwestować w takie czy szukać zamienników? Albo może da się zrobić coś z tym co jest?



    2. Druga sprawa to błąd na komputerze dotyczący głośników (lewy/prawy przód). Działają, wydaje mi się że bez uwag. Jakieś pomysły?



    3. I jeszcze jedno - na androida dostępny jest program do diagnostyki na żywo - Torque Pro - kupuje się przejściówkę bluetooth, podłącza i mamy przekaz live. Myślicie że warto do podstawowych pomiarów?

    https://play.google.com/store/apps/d...g.prowl.torque
    Pierwsze zdjęcie to AUDI A8 D3.
    Nr oryginalnej części, który podałeś, to część właśnie z AUDI A3 8P drugiej generacji.
    Coś namieszałeś.

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    @humidorek: VCDS za 200 zł? Gdzie? Bo na swojej stronie mają za ok 1,5 tyś..
    Torque do odczytu parametrów na żywo. Do błędów wiadomo że coś innego
    Dzięki za adres- widziałem go już gdzieś ale nie wiedziałem jak to ogarnąć No i dobre spostrzeżenie z rodzajem przetwornic - jak je wymontuje to sprawdzę co to było włożone.

    @up: Kumpel musiał coś poprawiać i tylko do druku wybrał pierwszy lepszy model. Diagnostyka była zrobiona dla TT. Nr części taki dostałem o dealera. Na allegro znalazłem taki numer do TT: 8J0907391. Różnica to litera J zamiast P. To nie jest ta sama część z oznaczeniem dla jakiego modelu? Nie będzie pasować?
    http://allegro.pl/przetwornica-bi-xe...466105913.html
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 08-09-2013 o 01:29

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015

Podobne wątki

  1. Przetwornice Canbus + 9 żarówek H7 6000K
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 09:59
  2. Przetwornice Audi TT Mk2 8J
    Przez Morissxd w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-09-2016, 16:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •